Про затвердження Програми «Захист тварин» на 2017 рік

15.12.2016 63

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІI СКЛИКАННЯ

Чергова 23 сесія

 

РІШЕННЯ № 23/735

від 15 грудня 2016 року                                                                           м. Боярка

 

Про затвердження Програми «Захист тварин» на  2017 рік

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про благоустрій населених пунктів», Правилами благоустрою території міста Боярка, розглянувши звернення ГО «Захист тварин плюс», з метою поліпшення санітарно-епідеміологічної та епізоотичної ситуації у місті, –

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:

1.   Затвердити Програму «Захист тварин» на 2017 рік (додається).

2. Виконавчому комітету, відповідним службам та організаціям забезпечити виконання Програми.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови за напрямком.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                                   О.О. ЗАРУБІН                                                                 

 

 

Згідно з оригіналом:

Секретар ради                                                                          О.Г. Скринник

Додаток

о рішення чергової 23 сесії

Боярської міської ради VII скликання

від 15 грудня 2016 р. № 23/735

 

ПРОГРАМА

«Захист тварин» на 2017 рік

Боярка – 2017

 

1. Загальні положення

 

Одним із важливих критеріїв приналежності до європейської цивілізації є ставлення суспільства до тварин. Прийняття Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» відображає перехід проблеми до розряду

соціально значущих. Цей Закон спрямовано на захист від страждань та загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, укріплення моральності й гуманності суспільства і є серйозним кроком на зустріч становленню в Україні гуманного та цивілізованого суспільства.

Програма «Захист тварин» на 2016 рік (далі – Програма) забезпечує участь фізичних та юридичних осіб у виконанні заходів,спрямованих на регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Програма ґрунтується   на принципах гуманного ставлення до безпритульних тварин і запобіганню жорстокого поводження з ними.

 

2. Обґрунтування необхідності прийняття Програми

 

Необхідність  реалізації міської  Програми захисту тварин у місті Боярка викликана наявністю великої кількості безпритульних тварин,може призвести до      поширення інформаційних     та   паразитарних хвороб серед людей, джерелом збудників яких є тварини (собаки, коти), погіршення санітарно-епідеміологічного стану міста, якості життя мешканців та гостей міста, загибелі тварин і жорстокого поводження з ними. Проблема організації утримання, відлову, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин стоїть у м. Боярка дуже гостро. Зграї бродячих собак у місті можна зустріти на залізничних станціях,поблизу базарів, біля торгівельних центрів, біля дачних садиб та навіть на вулицях. Ці зграї можуть лише розповсюджувати інфекційні захворювання, але й нападати на людей, захищаючи свою територію. Поки це питання не буде вирішене, у місті не зникне загроза захворювання домашніх собак, а також          нападів на маленьких дітей і перехожих.

Регулювання   чисельності безпритульних тварин є багатопрофільною проблемою, що потребує залучення різних структур та організацій міста для її вирішення та планування на довгострокову перспективу. Яка показує світовий досвід, масове знищення може тривати нескінченно, не вирішуючи проблеми, та є економічно невигідним – на місця вилучених тварин мігрують інші, заповнюючи «екологічні ніші» на вільних територіях. Ця проблема також пов’язана з необхідністю дотримання прав людини на охорону психічного здоров’я: не спостерігати за стражданнями. Загибеллю безпритульних тварин внаслідок жорстокого поводження з ними.

Таким чином, у місті Боярка постала гостра необхідність та проблема в реалізації низки заходів із стерилізації та вакцинації безпритульних тварин, популяризації ідеї гуманного поводження з тваринами та широкомасштабної інформаційно-просвітницької роботи.

На вирішення цієї соціальної проблеми й спрямована реалізація загальноміської програми «Захист тварин» у м. Боярка, Києво-Святошинського району, Київської області».

 

3. Мета Програми

 

Мета Програми – зменшення кількості безпритульних тварин виключно гуманними методами, покращення санітарно – епідеміологічної та епізоотичної ситуації у місті; створення умов для профілактики явища безпритульних тварин; зміна громадської думки у бік цивілізованого, гуманного та етичного ставлення до тварин.

 

4. Методологічна основа Програми

 

Програма розроблена на виконання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»; «Про захист тварин від жорстокого поводження»; «Про охорону навколишнього природного середовища»; «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення»; «Про захист населення від інфекційних хвороб».

 

5.Завдання програми

 

  • Підтримка та лікування тварин (стерилізація, вакцинація, обробка, утримання на карантині).
  • Проведення широкомасштабної інформаційно – роз’яснювальної роботи з жителями міста щодо догляду та утриманням  тварин, формування чуйного ставлення до безпритульних тварин шляхом проведення бесід та інших інформаційних заходів.

 

6. Очікувані результати

 

Масова стерилізація безпритульних тварин забезпечить в місті Боярка стійку динаміку зниження їхньої чисельності до мінімального рівня, необхідного для міського середовища. Безпритульним тваринам, що пройшли стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію,ідентифікацію може бути надано статус «санітарного собаки міста» і вони можуть бути відпущені в міське середовище з урахуванням вже наявної щільності популяції тварин у район випуску. Внаслідок широкомасштабної інформаційно-просвітницької роботи зменшується кількість безпритульних тварин з числа таких, що залишаються хазяями.

 

7. Фінансування заходів Програми

 

Для реалізації заходів Програми передбачається залучення коштів міського бюджету та інших джерел фінансування незаборонених діючим законодавством України.

Видатки на втілення Програми «Захист тварин» складатимуть 100 000 (сто тисяч) грн., згідно заходів, що додаються.

 

Додаток до Програми «Захист тварин»

Заходи щодо виконання Програми

з/п

Заходи Терміни Відповідальні Фінансове обґрунтування Загальна сума
1 2 3 4 5 6
Інформаційно-правове забезпечення реалізації Програми та інформаційно-просвітницькі

заходи щодо гуманного ставлення до тварин

 

 

1 Розробка та підтримка сайту в Інтернет –мережі, для  спілкування,пошуку фінансування та іншої допомоги,пропагування відповідального ставлення людей до тварин,допомоги  в реєстрації в  українських та європейських базах тварин,консультування по тематичних питаннях земляків  тощо (розробка, реєстрація, первинне наповнення та підтримка у 2017 році – 3200 грн.). Протягом

2017 року

ГО «Захист тварин+» За кошти волонтерів  
Заходи із ветеринарного нагляду, стерилізації та вакцинації тварин 100 000
2 Ветеринарні послуги Протягом

2017 року

Ветеринарна клініка 8-10 тварин у місяць (за необхідністю) 28 000
3 Стерилізація безпритульних собак 800 грн. х 25 тварин 20 000
4 Стерилізація безпритульних котів 500 грн. х 20 тварин 10 000
5 Вакцинація безпритульних тварин від сказу 60 грн. х 200 тварин 12 000
6 Комплексна вакцинація цуценят 300 грн. х 100 цуценят 30 000
Заходи з популяризації гуманного ставлення до домашніх тварин Залучені кошти
7 Організація  та проведення благодійного концерту на користь безпритульних тварин до Міжнародного дня тварин Жовтень 2017 р. ГО «Захист тварин+»    
8 Організація та проведення виставки котів Вересень 2017 р . ГО «Захист тварин+»    
9 Організація та проведення виставки собак Вересень 2016 р. ГО «Захист тварин+»    
10 Проведення виїзного Дня стерилізації тварин із залученням ветеринарних клінік міста Боярка Червень 2017 р. ГО «Захист тварин+»    
  Всього:       100 000

 

Заступник міського голови                                                                                                                                                                  В.В. Мазурець

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту