БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
VІIІ СКЛИКАННЯ
Чергова__ сесія
РІШЕННЯ № ___ ПРОЄКТ
від _________2021 року м. Боярка
Про затвердження Правил проведення
земляних робіт на території Боярської
міської територіальної громади
Керуючись Конституцією України, Законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 № 870 «Про затвердження Типового порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів», з метою уникнення пошкоджень інженерних мереж та забезпечення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади (додаються).
2. Рішення чергової 59 сесії Боярської міської ради VII скликання від 19 вересня 2019 року № 59/2151 «Про затвердження Правил проведення земляних робіт на території м. Боярка», вважати таким, що втратило чинність.
3. Координацію роботи з виконання даного рішення покласти на заступника міського голови, відповідного напрямку.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на Постійну депутатську комісію Боярської міської Ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, благоустрою міста, комунальної власності.
Міський голова Олександр ЗАРУБІН
|
ЗАТВЕРДЖЕНО: рішення чергової ___ сесії Боярської міської ради VIIІ скликання від 23 грудня 2021 № __/__
|
ПРАВИЛА
проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади
Боярка-2021
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. ПОНЯТТЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ
Земляні роботи – це планові ремонтні роботи або будівництво міських мереж, а саме: водопроводу, водовідведення, зливової каналізації, газу, теплоносіїв, гарячого водопостачання, телефону, нафтопроводів, електропостачання, контурних заземлень, будівництво житлових будинків, допоміжних споруд, вигрібних ям, до них мереж, шахтних криниць, підвалів, сховищ нафти, газу, та ін., установки опор ліній електро-,радіопередач, тролейбусних ліній, рекламоносіїв, кіосків, павільйонів, замощення тротуарів, входів в магазини, закладів громадського харчування та ін., загорож, проведення гідроізоляцій зовнішніх стін будинків та інші розкопки.
Аварійно – відновлювальними земляними роботами вважаються тільки ті, що визначені чинним законодавством, та ті, що направлені для ліквідації наслідків небезпечної події техногенного характеру, що спричинила загибель людей чи створила на об’єкті або на території загрозу життю та здоров’ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.
1.2. Правила проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади (далі-Правила) розроблено з метою недопущення самовільного проведення земляних робіт, запобігання виведенню з ладу підземних комунікацій та порушенню елементів міського упорядкування і обов’язкове для застосування всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форм власності, та фізичними особами.
Правила обов’язкові для всіх організацій, установ та підприємств незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності, громадян, які проводять в місті будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію наземних і підземних інженерних мереж і споруд, шляхових покрить і зелених насаджень, розміщують споруди та пересувні елементи побутово-торговельного призначення, рекламоносії.
1.3. Правила встановлюють порядок та умови надання дозволу на порушення об’єктів благоустрою.
Правила регулюють відносини між юридичними та фізичними особами, що виконують земляні роботи на території громади з одного боку та виконавчим комітетом Боярської міської ради.
II. УМОВИ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ
2.1. Для отримання дозволу на право проведення земляних робіт (додаток 1 до Правил) необхідно подати заяву затвердженого зразка (додаток 2 до Правил) в центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Боярської міської ради.
До заяви додаються:
– робочий проєкт (при видачі дозволу робочий проєкт повертається), або рішення виконавчого комітету про надання дозволу на проведення благоустрою;
– ситуаційний план розміщення об’єкта (схематичний план будівництва з визначенням місця виконання робіт або траси прокладання чи ремонту комунікацій з прив’язкою відносно прилеглих вулиць);
– копії технічних умов на підключення до інженерних мереж;
– копію договору з підрядною організацією, що здійснюватиме дані земляні роботи;
– гарантійний лист на відновлення шляхового покриття та елементів благоустрою в обумовлені терміни (додаток 3 до Правил).
Дозвіл є чинним за умови його погодження з усіма зацікавленими установами та організаціями, що обслуговують підземні комунікації (особами, інтереси яких можуть бути порушені) та подальшої реєстрації.
2.2. У випадку виконання відновлювальних робіт підрядною організацією, замовником додається копія договору на відновлення асфальтобетонного покриття та/або елементів благоустрою з підрядною організацією, інформація про який зазначається в гарантійному листі.
2.3. При виконанні земляних робіт, що пов’язані із закриттям або обмеженням руху транспорту, в проєктах виконання робіт повинні бути розроблені і погоджені з Фастівським ВП ГУНП в Київській області тимчасові схеми організації руху транспорту і пішоходів, встановлення відповідних дорожніх знаків.
2.4. Відповідальність за відновлення покриття місць розкопок, порушення технології проведення земляних робіт та Правил благоустрою несе організація або фізична особа, що отримала дозвіл на проведення таких робіт.
2.5. Контроль за дотриманням Правил проведення земляних робіт здійснює відділ з питань інфраструктури, ЖКГ та ЦЗ Управління розвитку інфраструктури та ЖКГ виконавчого комітету Боярської міської ради (Далі – відділ з питань інфраструктури, ЖКГ та ЦЗ) та інспекція з благоустрою, або інспектори з благоустрою Боярської міської територіальної громади.
III. ОБОВ’ЯЗКИ ВИКОНАВЦЯ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ
Виконавець робіт зобов’язаний :
3.1. В разі проведення будівництва, реконструкції, ремонту, наземних і підземних мереж і споруд, шляхових покрить, розміщених споруд та пересувних елементів побутово-торговельного призначення, рекламоносіїв, що призводить до ушкодження або знешкодження зелених насаджень та газонів, викликати на місце представників інспекції з благоустрою, або інспекторів з благоустрою Боярської міської територіальної громади, КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства», КП «Боярка-Водоканал» та представників балансоутримувача даних об’єктів для комісійного оформлення відповідного Акта.
3.2. Встановити на місці робіт інформаційні таблички із зазначенням організації, що виконує роботи, номера телефону, прізвища і посади виконавця робіт, терміну їх початку і завершення.
3.3. Огородити місце розкопування стандартними бар’єрами,облаштувати попереджувальними знаками стандартного зразка згідно правил проведення ремонтних робіт.
3.4. При обмеженій видимості встановити кутові ліхтарі або огородити місце розкопування світловим сигналом червоного кольору.
3.5. Встановити технічні засоби регулювання дорожнього руху в місці проведення робіт згідно зі схемою, погодженою у відповідних органів поліції.
3.6. На ділянках вулиці, де дозволено її перекриття, встановити схему об’їзду.
IV. ВИКОНАННЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ.
4.1. Виконання планових будівельних, ремонтно-будівельних робіт, встановлення споруд, архітектурних форм, шляхових покрить, пересувних елементів побутово-торговельного призначення, рекламоносіїв, що пов’язані з ушкодженням зелених насаджень та газонів, допускається тільки на підставі:
дозволу на виконання робіт;
проєкт погодженого в установленому порядку з контролюючими органами;
графіка виконання робіт.
4.2. Заявки на виконання планових земляних робіт на центральних вулицях міста та на вулицях з інтенсивним рухом транспорту не приймаються за 15 робочих днів до свят, масових гулянь, демонстрації та приїзду міжнародних і урядових делегацій.
4.3. Нормативний термін виконання робіт для комунікацій (водогонів і каналізацій, електромережі, газової мережі, міської телефонної мережі, теплової мережі) – до 10 діб. У випадках, пов’язаних з потребою розширення обсягів та зони ремонтних робіт, продовження термінів узгоджуються додатково з відділом з питань інфраструктури, ЖКГ та ЦЗ.
4.4. Протягом 10 робочих днів від дня закінчення дії дозволу та завершення земляних робіт місце розкопки та дозвіл здається до виконавчого комітету Боярської міської ради для контролю готовності відновлення покриття.
4.5. Після здачі розкопки виконавчому комітету Боярської міської ради, виконавець земляних робіт повинен відновити покриття за власні кошти в термін до 20 календарних днів.
4.6. Відновлення асфальтного покриття проводиться згідно з технологією проведення робіт при стабільних температурах повітря не нижче +10o С в період будівельного сезону.
4.7. Виконавець робіт зобов’язаний дотримуватися передбаченого проєктом порядку, графіка та терміну їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту і пішоходів згідно з «Правилами дорожнього руху».
4.8. Для руху пішоходів з обох сторін вулиці повинна залишатися смуга тротуару шириною не менше 1,5 м, в особливих випадках – одна сторона тротуару може бути зайнята повністю, але з обов’язковим збереженням руху пішоходів по всій ширині протилежного тротуару.
4.9. Земляні роботи поблизу існуючих комунікацій та при їх перетині виконуються відповідно до вимог будівельних норм і правил. У місцях розкопок потрібно забезпечити заїзд в мікрорайони, двори, а також входи в приміщення, для чого організація зобов’язана встановити перехідні пішохідні містки з поручнями, шириною не менше 0,75 м, з перилами висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка.
4.10. При пошкодженні з вини замовника будь-якої споруди (комунікації) під час виконання робіт виконавець зобов’язаний повідомити про це власника комунікації. Виконання робіт повинно бути зупинено до прибуття представника організації, яка експлуатує ці споруди. Ліквідація пошкоджень проводиться власниками споруд. Організації, які пошкодили споруди, виконують земляні роботи за вказівкою власника пошкодженних споруд і оплачують йому вартість ремонтних робіт.
4.11. При потребі тимчасово складати грунт та будівельні матеріали в місцях розташування колодязів та зливової каналізації, їх необхідно відгородити і забезпечити підходи до них.
4.12. Грунт, вийнятий з котлованів, траншей на проїжджу частину і тротуари, підлягає негайному вивезенню протягом дня.
4.13. Поперечний перехід проїздних частин вулиць виконується тільки безтраншейним способом (горизонтальним бурінням, штольним методом або проколом).
4.14. В разі необхідності виконання робіт з прокладання інженерних комунікацій та наявності висновків проєктної організації про неможливість виконання робіт з застосуванням сучасних технологій безтраншейної прокладки мереж, дозвіл надається при умові укладанням договору з спеціалізованим підприємством на відновлення асфальтобетонного покриття після виконання робіт.
4.15. Після виконання робіт в осінньо-зимовий період замовник забов’язаний утримувати місце розкопки в належному стані, по мірі потреби підсипати її щебенем та відсівом, а в місцях інтенсивного руху транспорту та на центральних вулицях – тимчасово відновити холодним асфальтом (або аналогічними технологіями).
4.16. Зруйноване асфальтотбетонне покриття під час виконання робіт в осінньо-зимовий період відновлюється не пізніше 15 травня поточного або наступного року.
4.17. Наступний дозвіл на виконання робіт одному і тому замовнику видається за умови повного відновлення, відповідно до раніше виданого дозволу, термін дії якого закінчився або прострочений (окрім аварійних робіт).
4.18. Підставою для відмови у видачі дозволу є невідповідність поданих документів вимогам законодавства, подання документів у неповному обсязі та виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
V. ПІДГОТОВКА ОБ’ЄКТІВ ДО ВІДНОВЛЕННЯ БЛАГОУСТРОЮ
5.1. Засипання траншей після будівництва, реконструкції або ремонту підземних мереж та споруд може здійснюватися тільки після складання акта, підписаного представниками технагляду замовника та організації, яка буде утримувати ці підземні мережі та споруди.
5.2. Засипання траншей та котлованів повинно здійснюватися з дотриманням технічних умов, проєктно-кошторисної документації та заходів, що необхідні для збереження конструкцій і їх ізоляції.
5.3. Відділу з питань інфраструктури, ЖКГ та ЦЗ, при видачі дозволу щодо проведення земляних робіт на проїжджих частинах, тротуарах, міжбудинкових проїздах вказувати в ньому технологію засипки місця розкопки, а саме:
– перед початком проведення земляних робіт асфальтобетонне покриття повинно обрізатись бензорізом;
– грунт, вибраний з траншеї вивозиться повністю, а траншея на всю глибину засипається гравійно-піщаною сумішшю та щебенем з прошаровим трамбуванням і зволоженням.
5.4. Після закінчення будівництва, реконструкції або ремонту підземних інженерних мереж та споруд виконавець зобов’язаний до здачі траншеї під відновлення шляхового покриття або зелених насаджень, прибрати залишки грунту та сміття до складання акта і передачі розкопки під відновлення.
5.5. Виконавець земляних робіт передає, а відділ з питань інфраструктури, ЖКГ та ЦЗ, спілно з інспекцією з благоустрою, інспекторами з благоустрою, приймає розкопку протягом десяти днів після завершення строку дії дозволу.
VI. АВАРІЙНО-ВІДНОВЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ НА ПІДЗЕМНИХ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖАХ
6.1. Після отримання повідомлення про аварію власник мережі зобов’язаний викликати аварійну бригаду під керівництвом відповідальної особи і приступити до роботи, створивши безпечні умови для людей, руху транспорту, збереження розміщених поруч інженерних мереж.
6.2. Одночасно з відправкою аварійної бригади необхідно повідомити телефонограмою про характер і місце аварії організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації.
6.3. Організації, що мають суміжні з місцем аварії комунікації, при отриманні телефонограми, зобов’язані негайно направити на місце аварії свого представника, який повинен вказати розміщення відповідних комунікацій і стежити за дотриманням встановленого порядку виконання робіт.
6.4. Підприємство, організація, що приступили до проведення аварійно-відновлювальних робіт, після виконання пунктів 5.1. та 5.2. цих Правил протягом доби повинні отримати по факту у відділі з питань інфраструктури, ЖКГ та ЦЗ дозвіл на проведення земляних робіт.
VII. ГАРАНТІЇ
7.1. Виконавець земляних робіт дає гарантію на виконані відновлювальні роботи протягом 36 місяців з моменту прийняття робіт інспекцією з благоустрою, або інспекторами з благоустрою Боярської міської територіальної громади.
7.2. Виявлені недоліки протягом гарантійного терміну усуваються виконавцем земляних робіт за власний рахунок впродовж 5-ти робочих днів після складання дефектного акта. У випадку порушення термінів виконавець сплачує пеню в розмірі 10% вартості робіт за кожний день.
7.3. Якщо виконавець земляних робіт не усунув недоліки протягом 10 робочих днів після складання дефектного акта, недоліки може ліквідувати комунальне підприємство з наступним стягненням витрачених коштів з виконавця земляних робіт в добровільному або судовому порядку.
7.4. У разі порушення якості виконаних робіт, або протягом гарантійного терміну, виконавець земляних робіт платить штраф у розмірі 20% від вартості неякісно виконаних робіт. Сплата штрафу не звільняє від ліквідації недоліків.
VIII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ
8.1. Відповідальні особи за проведення робіт притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст. 152 КУпАП у випадку:
– виконання земляних робіт без дозволу;
– перекриття проїжджої частини вулиць без погодження з органами поліції та не попередження автоперевізників;
– недотримання термінів виконання робіт та благоустрою території, визначених;
– недотримання належного санітарного стану в місті виконання робіт;
– порушення умов безпеки руху пішоходів та автотранспорту;
– недотримання технології робіт згідно Державних будівельних норм.
– недотримання інших умов проведення земляних робіт, затверджених цими Правилами.
8.2.Шкода, що нанесена внаслідок порушення Правил підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за проведення земляних робіт, які визначаються на підставі затверджених в установленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди.
Секретар ради Олексій ПЕРФІЛОВ
Додаток 1
До Правил проведення земляних робіт на
території Боярської міської територіальної громади
затверджених рішенням чергової __ сесії
Боярської міської ради від ________ № ________
УКРАЇНА |
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
вул. М. Грушевського, 39, м. Боярка, Київська обл., 08150, тел.0672040995 E-mail:boyarka-rada@ukr.net, код ЄДРПОУ 36263776 _____________________________________________________________________________ |
від ____________ № _________
на № ____________ від _________
ДОЗВІЛ № _______________
Дозволяється _______________________________________________________________
(найменування юридичної особи, прізвище,
________________________________________________________________________________
ім’я та по батькові фізичної особи — підприємця, їх місцезнаходження)
________________________________________________________________________________
проводити_______________________________________________________________________
(вид земляних та/або ремонтних робіт та місце їх проведення)
________________________________________________________________________________
на об’єкті благоустрою____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
(назва об’єкта благоустрою та його місцезнаходження)
Дозвіл діє з ____ _________ 20__ р. до ____ _________ 20__ р.
Особа, якій видано дозвіл, зобов’язана власними силами привести об’єкт благоустрою у належний стан після закінчення проведення земляних та/або ремонтних робіт або може у випадках, передбачених пунктом 2 частини другої статті 19 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, сплатити його відновну вартість.
Заступник міського голови |
_______________________ |
_________________ |
М.П. ____ __________ 20__ р.
Виконання земляних робіт, вказаних в дозволі, УЗГОДЖЕНО:
Архітектор____________________________________________”_____”____________202 _ р.
КП «БГВУЖКГ»________________________________________”_____”____________202_р.
Управління патрульної полії ______________________________”_____”___________202__р.
ДТЕК «Київські
регіональні електромережі» _______________________________”_____”__________202__р.
КП «Боярка-Водоканал»___________________________________”_____”__________202__р.
АТ «Київоблгаз»________________________________________”_____”___________202__р.
ПАТ «Укртелеком» _______________________________________”_____”__________202__р
ТОВ «Оператор
газотранспортної системиУкраїни»__________________________”_____”__________202__р.
АТ «Українська Залізниця» Філія «Центральна станція зв’язку»
умови проведення робіт по вул. Хрещатик та пл. Михайлівська
_________________________________________________________”_____”_________202__р.
(всі підписи посадових осіб, що дають узгодження,
затверджуються печатками)
Додаток 2
До Правил проведення земляних робіт на
території Боярської міської територіальної громади
затверджених рішенням чергової ___ сесії
Боярської міської ради від ________2021№_____
Виконавчий комітет Боярської міської ради (найменування виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, якому подається заява) |
Заявник__________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ |
ЗАЯВА
Відповідно до статті 261 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” прошу ________________________________________________________________________________
(видати, переоформити, видати дублікат, анулювати (необхідне зазначити)
дозвіл на порушення об’єкта благоустрою ___________________________________________
(назва об’єкта благоустрою
_______________________________________________________________________________.
та його місцезнаходження)
з метою проведення______________________________________________________________,
(вид земляних та/або ремонтних робіт
________________________________________________________________________________
згідно з додатком 3 до Типового порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або
________________________________________________________________________________
відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів та місце їх проведення)
_______________________________________________________________________________,
Дозвіл від ______ _____________________ 20___ р. № ________ (зазначається у разі переоформлення, анулювання дозволу або видачі його дубліката) виданий ________________________________________________________________________________
(найменування юридичної особи або прізвище, ім’я
________________________________________________________________________________
та по батькові фізичної особи — підприємця, їх місцезнаходження)
________________________________________________________________________________
Додаток: Дозвіл або його дублікат (у разі переоформлення, анулювання дозволу або видачі його дубліката (крім випадків видачі дубліката у зв’язку з втратою).
З метою забезпечення ведення реєстру дозволів на порушення об’єктів благоустрою і відповідно до Закону України “Про захист персональних даних” я,
__________________________________________ |
___________________________ |
даю згоду на оброблення моїх персональних даних.
Заявник |
____________________ |
____________________ |
________
Примітка. Кожна сторінка цієї заяви засвідчується підписом заявника, скріпленим його печаткою (за наявності).
Додаток 3
До Правил проведення земляних робіт на
території Боярської міської територіальної громади
затверджених рішенням чергової ___ сесії
Боярської міської ради від ________2021№_____
Виконавчий комітет Боярської міської ради (найменування виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, якому подається заява) |
Заявник__________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ |
ГАРАНТІЙНИЙ ЛИСТ
Заявник__________________________________________________________________
(найменування юридичної особи, прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця)
зобов’язаний власними силами привести об’єкт благоустрою у належний стан після закінчення проведення земляних та/або ремонтних робіт або може у випадках, передбачених пунктом 2 частини другої статті 19 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, сплатити його відновну вартість.
Заявник |
____________________ |
____________________ |
М.П. ____ __________ 20__ р.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту рішення сесії Боярської міської ради «Про затвердження Правил проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади»
Проєкт рішення сесії Боярської міської ради «Про затвердження Правил проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади» розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 і визначає правові та організаційні засади реалізації проєкту рішення сесії Боярської міської ради «Про затвердження Правил проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади», як регуляторного акту.
Згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зазначений проєкт 22.10.2021 був оприлюднений через газету «Боярка-інформ», та офіційний портал Боярської міської ради. Пропозиції та зауваження з даного питання до виконавчого комітету, не надходили.
Проєкт рішення розроблено з метою поліпшення санітарного стану і благоустрою міста Боярка, врегулювання процедури видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою пов’язане з проведенням земляних та/або ремонтних робіт, або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів, впорядкування проведення земляних робіт на території міста, посиленням контролю за їх проведенням, своєчасного відновлення елементів благоустрою.
Прийняття проєкту рішення сесії Боярської міської ради «Про затвердження Правил проведення земляних робіт на території Боярської міської територіальної громади» створить умови захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, а саме: покращення санітарного стану та мікроклімату міста, зниження рівня шуму, збереження об’єктів та елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень, їх раціональне використання, належне утримання та охорона.