БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
VІI СКЛИКАННЯ
Чергова 22 сесія
РІШЕННЯ № 22/657
від 6 грудня 2016 року м. Боярка
Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території м. Боярка
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 10 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.11.2013 № 537 «Про затвердження Типового договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 грудня 2013 р. за № 2073/24605 Правилами благоустрою території міста Боярка, затверджених рішенням 14 сесії VI скликання Боярської міської ради від 24.11.2011р. № 14/701, –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
МІСЬКИЙ ГОЛОВА | О.О. ЗАРУБІН |
Затверджено
рішенням Боярської міської ради
від 06.12.2016 року № 22/657
ПОРЯДОК
визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Боярка
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регулює організаційні та економічні відносини та визначає обсяг пайової участі (внеску), механізм її залучення та використання для утримання об’єктів благоустрою на території міста Боярка.
1.2. У цьому Порядку нижченаведені терміни вживаються у наступному значені:
– пайова участь (внесок) – грошовий внесок на фінансування заходів з благоустрою на території міста, який сплачується у грошовому виразі (гривнях) на підставі укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою.
1) території загального користування:
а) парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
б) пам’ятки культурної та історичної спадщини;
в) площі, вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
д) інші території загального користування.
3) території будівель та споруд інженерного захисту територій;
4) території підприємств, установ, організацій.
До об’єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту м. Боярка.
– договір щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою – угода, укладена між виконавчим комітетом Боярською міською радою та особою, яка виявила бажання взяти пайову участь в утримані об’єкта благоустрою на території м. Боярка;
– літній торговельний майданчик – тимчасовий, збірно-роздрібний пункт, який розташовується поруч з місцями великого скупчення людей. Виготовляється з полегшених конструкцій, встановлюється без влаштування фундаментів. Літній майданчик функціонує в теплий період року з 01 квітня по 01 листопада;
– платники пайової участі – фізичні особи, фізичні особи – підприємці або юридичні особи, які уклали договір щодо пайової участі в утриманні ТС об’єктів благоустрою;
– паспорт прив’язки – комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та літнього торговельного майданчика на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території;
– заява на укладення договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою – заява згідно з додатком 1 до Положення, подана до виконавчого комітету фізичною особою, фізичною особою – підприємцем чи юридичною особою, яка виявила бажання взяти пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою на території м. Боярка.
1.3. Залучені кошти спрямовуються на фінансування заходів з благоустрою на території міста Боярка (ремонт та будівництва об’єктів благоустрою, інших заходів, пов’язаних з благоустроєм).
Пайова участь залучається з метою:
– відшкодування витрат бюджету м. Боярка на розширене відтворення об’єктів благоустрою;
– надання фізичним особам, фізичним особам-підприємцям чи юридичним особам реалізувати свій проект щодо можливості подальшого здійснення підприємницької діяльності;
– фінансування заходів з благоустрою на території міста Боярка (ремонт, будівництво об’єктів благоустрою, інші заходи, пов’язані з благоустроєм).
2. Принципи визначення пайової участі (внеску)
та фактори, що впливають на її розмір.
2.1. Принципи визначення обсягу пайової участі (внеску):
– компенсація витрат бюджету міста на розширене відтворення об’єктів благоустрою;
– комплексний підхід до розвитку інфраструктури міста – рівномірний розвиток інфраструктури міста на всій території;
– сприяння залученню коштів на фінансування заходів з благоустрою на території м. Боярка.
2.2. Обсяг пайової участі визначається з урахуванням:
– функціонального призначення об’єктів благоустрою;
– пріоритетності розвитку території міста Боярка (зони);
– територіального розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально – культурного та іншого (комерційного та некомерційного) призначення, літніх торговельних майданчиків.
3. Порядок укладення договору
щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою.
3.1. У всіх питаннях щодо організації залучення пайової участі виступає відділ містобудування, архітектури та землевпорядкування виконавчого комітету Боярської міської ради.
Підготовку матеріалів для укладання договорів на Пайову участь та відповідних розрахунків здійснює відділ містобудування, архітектури та землевпорядкування виконавчого комітету Боярської міської ради, на підставі заяви (додаток 2) від фізичної особи, фізичної особи – підприємця або юридичної особи на укладення договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою та отриманого паспорта прив’язки тимчасової споруди (малої архітектурної форми), погодженого в установленому порядку.
3.2. Для розгляду питання визначення пайової участі особа, зацікавлена в укладенні договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою, одночасно подає заяву до відділу містобудування, архітектури та землевпорядкування Боярської міської ради на укладення договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою.
3.2.1. До заяви на укладення договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою, зацікавлена особа додає:
3.3. Виконавчий комітет Боярської міської ради після розгляду поданих документів приймає рішення про можливість укладення договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою.
Про результати розгляду заяви виконавчий комітет Боярської міської ради повідомляє особу яка подала документи в письмовій формі.
3.4. На підставі прийнятого рішення розробляється і підписується договір щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою (додаток 3).
Підставою для користування об’єктом благоустрою є чинний договір щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою. До укладання договору заявник не має права користуватися об’єктом благоустрою.
Підключення тимчасових об’єктів до інженерних, електричних чи інших мереж здійснюється за наявності чинного договору про пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою.
3.5. Підставою для відмови в укладанні договору на пайову участь є:
а) подання неповного пакету документів;
б) подання недостовірних відомостей;
в) інші випадки, передбачені чинним законодавством України.
3.6. Розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.
3.7. У разі закінчення строку дії договору, анулювання паспорта прив’язки, самовільного встановлення ТС чи літнього торговельного майданчика, така ТС, літній торговельний майданчик підлягає демонтажу, згідно з Правилами благоустрою території м. Боярка.
в утриманні об’єктів благоустрою.
4.1. Пайова участь сплачується єдиним платежем або згідно з графіком за заявою суб’єкта господарювання.
4.2. Кошти пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою платник перераховує на рахунок «надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (КБКД 24170000)» спеціального фонду місцевого бюджету.
4.3. Особи, які мають намір на проведення гастрольних, розважальних та рекламних заходів (на термін до 15 діб) з використанням ТС сплачують суми пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою єдиним платежем до початку проведення заходу.
4.4. Умови сплати пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою визначаються у договорі щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою між виконавчим комітетом Боярської міської ради та суб’єктом господарювання.
4.5. У разі повної сплати пайової участі відділ фінансів, економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Боярської міської ради видає підписану довідку про сплату пайової участі платнику.
5. Контроль за сплатою та використанням пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.
5.1. Контроль за виконанням умов договору про пайову участь здійснюється КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради та ГФ «БМП».
5.2. Для здійснення контролю КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради за своєчасною сплатою пайової участі (внеску) за договором щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою відділ фінансів, економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Боярської міської ради надає Комунальному підприємству «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради до 10 (десятого) числа місяця наступного за попереднім інформацію про надходження коштів від платника пайової участі (внеску) станом на 1 (перше) число.
5.3. Рішення щодо розподілу та цільового використання коштів пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою приймає Боярська міська рада при затвердженні бюджету міста Боярка на кожний рік.
6. Наслідки порушення умов сплати пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.
6.1. У разі прострочення термінів сплати:
– платник пайової участі (внеску) несе відповідальність згідно з умовами договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою.
6.2. При відсутності договору чи довідки про сплату пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою забороняється його експлуатація.
7. Методика розрахунку розміру пайової участі (внеску) при розміщенні тимчасових будівель і споруд соціально – культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.
7.1. Розмір місячної пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою, розраховується за наступною формулою:
В = (П1+П2)*Нго*Км2*Кф*t*%*Кі, де
В – місячний розмір пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою (грн.);
П1 – загальна площа ТС, літнього торговельного майданчика (м2);
П2 – площа земельної ділянки, що необхідна для обслуговування (утримання) ТС, літнього торговельного майданчика (м2);
Нго – базова нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки, встановлена рішенням 34 сесії Боярської міської ради VI скликання від 05.07.2013 №34/1529 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Боярка», на якій розміщується об’єкт благоустрою (грн./м2);
Км2 – зональний коефіцієнт, що відповідає економіко – планувальній зоні розташування земельної ділянки, встановлений рішенням 34 сесії Боярської міської ради VI скликання від 05.07.2013 №34/1529 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Боярка»;
Кф – коефіцієнт функціонального використання об’єкта благоустрою, визначений відповідно до п.7.2. цього Порядку.
t – кількість місяців розміщення ТС;
% – відсоткова ставка;
Кі – коефіцієнт індексації починаючи з 2013 року.
7.2. Значення коефіцієнтів відповідно до функціонального використання об’єкта благоустрою (Кф):
Торгівля:
Продаж хлібобулочних виробів – 2,00
Продаж тютюнових виробів – 4,00
Продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв – 4,00
Продаж пива – 3,20
Продаж інших продовольчих товарів – 2,60
Продаж зоологічних товарів – 2,60
Магазин з продажу шкіри та хутра, ювелірних прикрас – 4,00
Продаж квітів та садово-городнього інвентарю – 2,80
Продаж іграшок та товарів для дітей – 2,80
Продаж книг, поліграфічної продукції та канцелярії – 2,60
Продаж інших товарів широкого вжитку та непродовольчих товарів – 3,00
Послуги:
Для надання населенню побутових послуг – 2,00
Громадські вбиральні – 2,00
Інше функціональне призначення – 3,00
У випадку змішаного функціонального використання ТС, літніх торговельних майданчиків для розрахунку розміру Пайової участі використовується більший з коефіцієнтів.
7.3. Відсоткова ставка від нормативної грошової оцінки землі для розрахунку розміру пайової участі (внеску) в утримання об’єктів благоустрою (%):
7.4. Міська рада при проведенні розважальних, спортивних та інших заходів за власною ініціативою пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою не сплачує.
7.5. Розмір пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, визначений відповідно до пунктів 7.1, 7.2 та 7.3 цього Порядку, не враховує податок на додану вартість, який нараховується і сплачується додатково відповідно до норм чинного законодавства та вартість послуг, пов’язаних з вивченням і оформленням документів, необхідних для укладання договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою та вартість комунальних послуг, які надаються платникам пайової участі (внеску).
7.6. На вимогу органу місцевого самоврядування КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради повідомляє суб’єктів господарювання про розірвання договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою. Після розірвання договору, суб’єкт господарювання виконує його демонтаж протягом 10 робочих днів.
7.7. У випадку, якщо суб’єкт господарювання самовільно встановив ТС, розмістив літній торговельний майданчик, нарахування обсягів пайової участі проводиться в подвійному розмірі, як компенсація завданих збитків неправомірними діями цього суб’єкта.
7.8. Рішення вступає в дію, відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з дня його офіційного оприлюднення.
СЕКРЕТАР РАДИ О.І. РОМАНЧЕНКО