БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА |
VІІ СКЛИКАННЯ
позачергова 10 сесія РІШЕННЯ № 10/347 |
від 19 травня 2016 року м. Боярка |
Про затвердження Програми регулювання та розвитку земельних відносин на території міста Боярка на 2016 рік
З метою захисту інтересів територіальної громади міста у сфері земельних відносин, впорядкування, раціонального використання та охорони земель, наповнення міського бюджету за рахунок плати за землю, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про землеустрій», «Про охорону земель», керуючись Земельним кодексом України, Податковим кодексом України, Бюджетним кодексом України, –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму регулювання та розвитку земельних відносин на території міста Боярка на 2016 рік.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань стратегічного сталого розвитку, містобудування, архітектури, організації публічного простору, земельних відносин, охорони навколишнього середовища, зеленого будівництва та рекреаційних зон.
МІСЬКИЙ ГОЛОВА | О. О. ЗАРУБІН | ||
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 10 сесії Боярської міської ради VІІ скликання від 19.05.2016 р. № 10/347
ПРОГРАМА
регулювання та розвитку земельних відносин
на території міста Боярка на 2016 рік
1. Загальні положення
Земля є одним із головних ресурсів життєдіяльності суспільства, територіальною основою для всіх видів діяльності людини та виробничим фактором багатьох галузей економіки. В соціально-економічному розвитку України земельним ресурсам завжди належала провідна роль.
Створення ефективної системи управління земельними ресурсами передбачає гарантію прав власності та надійний захист прав володіння землею, підтримку заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення ефективності, планування землекористування в населених пунктах, проведення землевпорядних робіт при проведенні земельної реформи, збір та аналіз статистичних даних, зменшення кількості земельних спорів.
Використання та охорона земель є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері природокористування і є невід’ємною умовою збалансованого економічного та соціального розвитку. Тому характер і масштаби земельних перетворень визначають темпи та ефективність розвитку національної економіки, формування ринкових відносин. Проведення земельної реформи на території міста можливе шляхом місцевих програм з питань використання та охорони земель, які визначають склад та обсяги першочергових та перспективних заходів щодо використання й охорони земель, а також обсяги і джерела ресурсного забезпечення їх реалізації.
2. Мета Програми регулювання та розвитку земельних відносин на території міста Боярка на 2016 рік
Мета Програми регулювання та розвитку земельних відносин на території міста Боярка на 2016 рік (далі – Програма) – розробка організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на забезпечення збереження, раціонального використання земельних ресурсів та їх охорону шляхом реалізації державної політики України щодо забезпечення сталого розвитку землекористування, захисту прав власників і користувачів земельних ділянок, а також для створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки міста Боярки, наповнення міського бюджету за рахунок надходжень від земельного податку та орендної плати за землю.
3. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
3.1. Встановлення (зміна) межі міста Боярка.
Встановлення меж міста дасть можливість створити повноцінне життєве середовище і сприятливі умови для територіального розвитку з урахуванням інтересів територіальної громади м. Боярка, ведення контролю за використанням і охороною земель, ефективного та раціонального використання земель комунальної власності міста, зменшить кількість земельних спорів із сусідніми населеними пунктами.
3.2. Інвентаризація земель комунальної власності міста Боярка.
Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об’єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються чи використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення земельного кадастру, здійснення контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їхній основі відповідних рішень органами місцевого самоврядування.
Згідно з Порядком проведення інвентаризації земель, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 513 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель» (зі змінами) об’єктами інвентаризації є територія міста та окремі земельні ділянки.
Нині у місті є території, на яких необхідно провести інвентаризацію, а саме: вільні території промислових об’єктів, землі загального користування, зелені насадження міст, землі, що не використовуються, використовуються нераціонально або використовуються з порушенням вимог чинного законодавства.
У зв’язку з тим, що одним із основних джерел надходження коштів до міського бюджету є надходження від плати за землю, проведення інвентаризації земель комунальної власності міста сприятиме наповненню міського бюджету за рахунок надходжень від земельного податку та орендної плати за землю.
3.3. Оформлення правовстановлюючих документів на право користування земельними ділянками комунальної власності Боярської міської ради.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до ст. 92 Земельного кодексу України, комунальні підприємства одержують в користування земельні ділянки на праві постійного користування земельною ділянкою.
Право постійного користування земельною ділянкою – це різновид права користування земельною ділянкою, коли об’єкти використовують надані їм земельні ділянки без заздалегідь визначених термінів.
Зміст права користування полягає у можливості отримання корисних властивостей земельної ділянки, тобто можливості її господарського використання з метою отримання прибутку або задоволення власних потреб.
Насамперед слід зазначити, що право землекористування є не тільки правом, а й обов’язком землекористувача. Усі землекористувачі зобов’язані оформити документи на право використовувати земельні ділянки та використовувати їх тільки за цільовим призначенням.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» № 5245-VI, було проведено розмежування земель державної та комунальної власності. Згідно з п. 13 Перехідних положень даного Закону, на органи місцевого самоврядування покладено зобов’язання забезпечити оформлення комунальними підприємствами, установами, організаціями права постійного користування земельними ділянками, які використовують земельні ділянки комунальної власності без документів, що посвідчують право користування ними.
Завдання організації робіт з оформлення правовстановлюючих документів на землю комунальної власності є пріоритетним заходом земельної реформи. Проведення даних робіт дасть можливість упорядкувати землеволодіння комунальних підприємств та бюджетних установ міста та запобігти незаконних вилучень даних територій.
4. Перелік заходів, обсяг витрат та джерела фінансування Програми
Основним напрямком реалізації Програми є проведення землеустрою в межах міста Боярка.
Основними заходами Програми є:
1. Встановлення (зміни) меж міста Боярка:
– розробка проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Боярка Києво-Святошинського району Київської області;
– проведення державної землевпорядної експертизи проекту;
– затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста та перенесення меж міст в натурі (на місцевості).
2. Інвентаризація земель території міста:
– розробка технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель та іншої документації.
3. Оформлення правовстановлюючих документів на право користування земельними ділянками комунальної власності:
– розробка, погодження та затвердження відповідних технічних документацій із землеустрою та проектів землеустрою;
– проведення державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки та інші.
Вирішення цих завдань надасть можливість створити сприятливі умови для збільшення надходжень коштів до міського бюджету.
Обсяги витрат на проведення основних заходів програми наведено в таблиці № 1.
Обсяги витрат, необхідних на виконання заходів, передбачених Програмою, проводиться в межах затверджених видатків бюджету м. Боярка на відповідний рік.
Обсяги витрат на проведення основних заходів, які передбачено Програмою.
Таблиця №1
№
п/п |
Основні заходи | Орієнтовні обсяги витрат по роках, тис. грн. | Джерела фінансування |
2016 | |||
1 | 2 | 2 | 3 |
1 | Встановлення меж міста Боярка (розробка проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Боярка; перенесення меж міста Боярка в натурі (на місцевості) | 400 | Міський бюджет (ст. 67 Закону України «Про землеустрій») |
2 | Проведення інвентаризації земель комунальної власності міста Боярка (розробка технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель та іншої проектної документації) | 200 | Міський бюджет (ст. 67 Закону України «Про землеустрій») |
3 | Оформлення правовстановлюючих документів на право користування земельними ділянками комунальної власності (розробка, погодження та затвердження відповідних технічних документацій із землеустрою та проектів землеустрою) | 100 | Міський бюджет (ст. 67 Закону України «Про землеустрій») |
4 | Паспортизація земель природоохоронного, рекреаційного та іншого призначення | 150 | Міський бюджет (ст. 67 Закону України «Про землеустрій») |
5 | Всього | 850 |
5. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Контроль за ходом виконання програми здійснює виконавчий комітет Боярської міської ради та профільні постійні комісії міської ради.
6. Результативність виконання Програми.
Реалізація Програми дозволить встановити чіткі межі міста, що дасть змогу створити умови для ведення державного земельного кадастру, впровадження інвентаризації земель, яке дозволить забезпечити ефективне управління земельними ресурсами, повне, своєчасне та додаткове надходження плати за землю, контроль за використанням і охороною земель.
МІСЬКИЙ ГОЛОВА | О. О. ЗАРУБІН |