БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
VIІ СКЛИКАННЯ
Чергова 5 сесія
РІШЕННЯ № 5/166
від 16 лютого 2016 року м. Боярка
Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 рік
Керуючись пп. 22 п. 1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та заслухавши інформацію про «Програму соціально-економічного і культурного розвитку м. Боярка на 2016 рік» , –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
МІСЬКИЙ ГОЛОВА О. О. ЗАРУБІН
Згідно з оригіналом:
Секретар ради О.І. Романченко
Додаток 1
Затверджено
рішенням Боярської міської ради
від 16.02.2016 №5/166
ПРОГРАМА
соціально-економічного та культурного розвитку м. Боярки
на 2016 рік
Вступ | 1 |
Структура пріоритетів Програми |
5 |
Заходи на виконання Програми |
6 |
Пріоритет А Добре врядування Європейського зразка |
6 |
Пріоритет В Сприятливе бізнес-середовище, сучасна місцева економіка | 8 |
Пріоритет С Високі соціальні стандарти життя | 9 |
Пріоритет D Рекреаційний центр столиці та пристоличного регіону | 13 |
Додаток 1 Основні показники соціально-економічного та культурного розвитку Боярки на 2016 рік |
16
|
Додаток 2
Перелік міських програм, які планується фінансувати за рахунок коштів міського бюджету у 2016 році
|
22
|
Додаток 3
Пропозиції щодо фінансування КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» на 2016 рік
|
23 |
Додаток 4
Пропозиції щодо фінансування КП «Боярка-Водоканал» для покращення водозабезпечення та водовідведення в м. Боярка на 2016 рік
|
29 |
Вступ
Законодавчою та нормативно-правовою основою розроблення Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Боярки на 2016 роки (надалі – Програма) є:
Декларація
щодо забезпечення доброго врядування на місцевому і регіональному рівнях, ухвалена на 14-й сесії Європейської Конференції міністрів держав-членів Ради Європи, відповідальних за регіональне та місцеве врядування (м. Будапешт, Угорська Республіка, 24-25 лютого 2005 року),
Конституція України,
Закони України:
«Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про державні цільові програми»; «Про стимулювання розвитку регіонів»; «Про інвестиційну діяльність»; «Про режим іноземного інвестування»; «Про зовнішньоекономічну діяльність»; «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;
постанови Кабінету Міністрів України:
від 26.04.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання державного бюджету»,
від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року»;
Державна стратегія регіонального розвитку України на період до 2020 року;
Стратегія розвитку Київської області на період до 2020 року, затверджена рішенням Київської обласної ради від 04.12.2014 за № 856-44-VІ;
лист Київської облдержадміністрації
від 11.11.2015 № 11-22/16954 про підготовку проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2016 рік;
проект
Програми економічного, соціального та культурного розвитку Києво-Святошинського району Київської області на 2016 рік.
Метою Програми є створення умов для забезпечення сталого розвитку міста Боярка, підвищення ефективності використання його внутрішнього природо-ресурсного потенціалу, якості життя мешканців, розв’язання економічних проблем та задоволення їх соціальних і культурних потреб.
Зважаючи на комплексну оцінку потенціалу міста, його конкурентних переваг, потреб та зовнішніх викликів, Програма визначає основні стратегічні пріоритети сталого розвитку м. Боярка на 2016 рік та найближчі роки, окреслює шляхи та механізми їх реалізації.
При розробці цієї Програми застосовано підхід, який дозволить усвідомити та досягти вмотивованого зв’язку між стратегічними пріоритетами, цілями та завданнями, які необхідно запровадити для досягнення поставленої мети у 2016 році.
Основу визначення цілей та завдань Програми складають проект Стратегічного плану сталого розвитку Боярки до 2020 року, проект Генерального плану міста, міські галузеві програми, міські громадські ініціативи, депутатські запити та звернення.
Засадничі принципи Програми:
Програму побудовано за принципами взаємодії стратегічних пріоритетів. Такий підхід сприяє комплексному баченню та загальному розумінню процесів розвитку міста як на найближчий період так і на перспективу. Стратегічні пріоритети – це головні сталі цілі, які обумовлені постійною зміною якісних вимог для їх досягнення.
Підґрунтям сталого розвитку Боярки на 2016 рік та на найближчу перспективу визначено наступні стратегічні пріоритети:
В. Сприятливе бізнес-середовище, сучасна місцева економіка;
С. Високі соціальні стандарти життя;
D. Рекреаційний центр столиці та пристоличного регіону.
Сутність визначених пріоритетів
Якщо місто хоче розвиватися, необхідно чітко усвідомити, що головним суб’єктом усіх перетворень міста є територіальна громада. Тільки сильна місцева громада, здійснюючи міське самоврядування як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування, може втілити в життя бачення майбутнього Боярки.
Європейська хартія місцевого самоврядування, визначає органи місцевого самоврядування однією з головних підвалин будь-якого демократичного устрою, а охорона й посилення місцевого самоврядування – важливим внеском у розбудову суспільства на принципах демократії, участі та децентралізації влади. Цей документ передбачає право громадян на участь в управлінні державними справами й те, що це право найбільш безпосередньо може здійснюватися саме на місцевому рівні.
Як місцева громада, що будує сильну спільноту, Боярка повинна надавати пріоритетного значення цим процесам. Розвиток міської громади передбачає формування ефективних органів місцевого самоврядування, забезпечення участі у розбудові міста всіх зацікавлених сторін та спільне бачення владою та громадою його майбутнього.
Мета доброго врядування європейського зразка полягає у формуванні сильної й активної громади, центром якої є задоволення базових потреб своїх городян задля забезпечення сталого економічного, соціального та культурного розвитку міста.
В. Сприятливе бізнес-середовище, сучасна місцева економіка
У нинішніх умовах господарювання Боярка стоїть перед викликом створення нової економічної платформи для свого подальшого розвитку, що вимагає активізації економічної діяльності суб’єктів господарювання. Головним завданням при цьому постає створення сприятливого бізнес-клімату та підтримка бізнесу для створення достатньої кількості робочих місць із високим рівнем оплати праці.
Міський ринок праці характеризується низькою гнучкістю та значними структурними диспропорціями, пов’язаними з невідповідністю попиту та пропозиції на ринку праці. Значним залишається приховане безробіття. Крім того, спостерігається відтік з міста молоді через нестачу якісних робочих місць. Зважаючи на це, орієнтація на створення підприємцями нових якісних робочих місць, перебуватиме у постійному фокусі уваги Боярської міської ради.
Водночас, Боярка потребує оновлення технологічної бази та прискорення темпів заміни застарілих технологій та обладнання. Основні засоби багатьох існуючих підприємств є зношеними та морально застарілими. Такі підприємства повинні почати з процесу модернізації та оновлення власних потужностей. Ключовий момент у цьому процесі – інвестування. Тому, місто має створити найсприятливіші умови для залучення приватних, іноземних та вітчизняних інвесторів, які будуть готові інвестувати до існуючих компаній, принесуть нові технології та власні ноу-хау, а також тих, які заснують нові компанії з якісними робочими місцями.
С. Високі соціальні стандарти життя
Одним з головних світових показників людського прогресу вважається інтегрований «індекс людського розвитку», визначальними складовими якого є тривале і здорове життя, можливості для здобуття освіти та доступність умов, що забезпечують гідний життєвий рівень. Ці три можливості є провідними для людського розвитку та визначають якість життя людини.
Реалізуючи принципи соціальної злагоди, Боярка прагне залучати городян до участі у громадському житті, розширити можливості їх самореалізації, як соціальних суб’єктів, через формування різних колективних міських ідентичностей. Таким чином, Боярка міська рада має намір покращити соціальний простір міста, підвищити соціальну згуртованість та інтеграцію до нього різних секторів – культури, мистецтва, освіти, безпеки, охорони здоров’я, спорту, туризму та ін.
Міська влада буде прагнути до подальшого вдосконалення роботи соціальних інститутів. А це у свою чергу сприятиме формуванню соціальної довіри та відчуття рівних можливостей для боярчан та поваги до них як до індивідів.
D. Рекреаційний центр столиці та пристоличного регіону
Процеси стратегічних перетворень та модернізації соціально-економічного життя Боярки необхідно узгоджувати з фізичним середовищем життєдіяльності боярчан та враховувати просторові потреби міста, які постійно змінюються.
В умовах протікання сучасної адміністративно-територіальної реформи та процесів добровільного об’єднання громад, для забезпечення появи нових та більш сталих форм організації міського простору повинні бути оновлені міські політики щодо його регулювання.
Унікальні природно-кліматичні та територіально-географічні умови розташування Боярки дозволяють проектувати перспективний міський розвиток як рекреаційного екополісу для столиці та пристоличного регіону.
За умов браку фінансових ресурсів та зростаючих вимог до якості всіх видів комунальних послуг, розбудова дієвої та ефективної інженерно-транспортної інфраструктури для забезпечення населення міста комунальними послугами високого рівня, постає в якості однієї з провідних цілей для майбутнього розвитку міста.
Процес поступової трансформації міського простору є особливо важливим для задоволення амбіцій Боярки щодо створення комфортного та інноваційного міста як для боярчан, так і для гостей міста, та служитиме умовою для формування навколо міста рекреаційного полісу для столиці та усього пристоличного регіону.
Таким чином, реалізація основних заходів соціально-економічного та культурного розвитку м. Боярка, відповідно до зазначених пріоритетів, створить умови для зростання добробуту та підвищення якості життя боярчан за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економічній, господарській, соціально-культурній сферах, підвищення їх конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників соціально-економічного та культурного розвитку.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни та доповнення до Програми затверджуються рішенням сесії міської Ради за поданням виконавчого комітету.
Структура пріоритетів Програми
Мал. 1. Структура пріоритетів сталого розвитку Боярки відповідно до Програми
Таблиця 1
ЗАХОДИ
на виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Боярка на 2016 рік
№
з/п |
Основні заходи | Відповідальні | Терміни виконання | Джерела фінансування | Заплановані видатки на 2016 рік, грн. |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Стратегічна ціль А.1. Розвиток громадянського суспільства | |||||
1.1 | Розширення участі в управлінні містом інституціями громадянського суспільства (ІГС) шляхом підготовки відповідної програми. | Апарат ради,
ПДК* |
ІІ квартал | м/бюджет | МОП |
1.2 | Створення Громадської ради при виконавчому комітеті БМР | Виконком, ПДК, ІГС | ІІ квартал | м/бюджет | МОП |
1.3 | Створення молодіжної ради при міському голові | Виконком, ПДК, | ІІ квартал | м/бюджет | МОП |
1.4 | Створення ради громадських організацій міста | Виконком, ПДК, ІГС | ІІ квартал | м/бюджет | МОП |
1.5 | Проведення форуму громадських організацій міста | Апарат ради, ІГС | Лютий | м/бюджет | МОП |
1.6 | Впровадження програми розвитку міських ініціатив | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
І квартал | м/бюджет | 60 000
МЦП |
1.7 | Створення квартальних комітетів у м. Боярка відповідно до окремого плану-графіка | Апарат ради,
ПДК, ІГС |
Травень | м/бюджет | МОП |
1.8 | Проведення форуму органів самоорганізації населення (ОСН) | Апарат ради,
ПДК, ІГС |
Червень | м/бюджет | МОП |
1.9 | Здійснення інформаційно-просвітницької роботи з жителями багатоквартирних будинків щодо роз’яснення їх прав та переваг під час утворення об’єднання співвласників | ПДК, ІГС
Гуманітарний відділ |
Постійно |
м/бюджет |
МОП |
1.10 | Затвердження Статуту м. Боярка | Апарат ради, ПДК, ІГС | Серпень | м/бюджет | МОП |
1.11 | Створення фонду громади | Апарат ради, ПДК, ІГС | Травень | м/бюджет | – |
Стратегічна ціль А.2. Підвищення ефективності та дієвості місцевого самоврядування | |||||
2.1 | Створення умов для заохочення та забезпечення ефективного контролю за процедурами надходження місцевих податків та зборів | Економічний відділ,
ПДК |
І квартал | м/бюджет | МОП |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
2.2 | Впровадження сучасних інформаційних технологій та розвиток інтегрованої системи муніципального управління (проект електронне місто, система електронних закупівель, електронні петиції тощо) | Економічний відділ,
ПДК |
Постійно | м/бюджет
інвестори |
150 000
код 3110 |
|
2.3 | Впровадження в практику діяльності міської ради та виконавчого комітету міжнародних стандартів системи якості ISO 9001:2009 | Загальний відділ | Постійно | м/бюджет | МОВ | |
2.4 | Запровадження практик формування міського бюджету за принципами бюджету участі | Економічний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет | За рішенням сесії БМР | |
2.5 | Запровадження практик електронного врядування через online бюджет, систему звітності міського голови, профільних заступників, депутатів, online обговорення проектів рішень на офіційному сайті БМР тощо | Апарат ради,
ПДК |
Червень | м/бюджет | 150 000 код 3110 | |
Стратегічна ціль А.3. Розвиток адміністративних та соціальних послуг, орієнтованих на жителів | ||||||
3.1 | Вивчення та вдосконалення системи надання адміністративних, комунальних та соціальних послуг для жителів м. Боярка | Загальний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет | МОВ | |
3.2 | Розроблення концепції та створення відповідної інфраструктури для організації надання послуг жителям міста | Виконком,
ПДК |
ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ | |
3.3 | Створення реєстру адміністративних, соціальних та комунальних послуг, що надаються жителям м. Боярка | Загальний відділ,
КП міста |
І квартал | м/бюджет | МОВ | |
3.4 | Затвердження стандартів адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами міської ради | Загальний відділ | І квартал | м/бюджет | МОВ | |
3.5 | Створення Центру надання адміністративних послуг | Виконком,
ПДК |
Травень
|
р/бюджет
м/бюджет |
Залучені кошти | |
3.6 | Вдосконалення роботи сайту «Боярка-інформ» щодо розширення інформаційних послуг для городян | ІА «Боярка-інформ» | Постійно | м/бюджет | МЦП | |
3.7 | Створення нової редакційної ради газети «Боярка-інформ» | ПДК | І квартал | м/бюджет | МОВ | |
Стратегічна ціль А.4. Розширення зв’язків та співпраці на регіональному та міжнародному рівнях | ||||||
4.1 | Забезпечення регіонального рівня міжмуніципальної співпраці та участі в різного роду об’єднаннях та асоціаціях | Виконком,
ПДК |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ | |
4.2 | Погодження планів стратегічного розвитку територій, що є суміжними з Бояркою з урахуванням Генерального плану міста | Виконком,
ПДК |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ | |
4.3 | Розроблення концепції міжмуніципальної співпраці з містами-побратимами та регіональними партнерами | Виконком,
ПДК |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ | |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
4.4. | Участь у регіональних та міжнародних проектах співпраці шляхом організації промоції міста як надійного партнера | Виконком,
ПДК |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
4.5. | Створення умов та реалізація заходів щодо добровільного об’єднання громад | Виконком,
ПДК |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
Стратегічна ціль В.1. Формування сприятливого бізнес-клімату для розвитку сталого бізнесу | |||||
1.1 | Створення у межах власної компетенції стимулів для існуючих підприємств та «стартапів» | Економічний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет,
залучені |
МОВ |
1.2 | Створення консультативно-дорадчого органу при міському голові – Ради підприємців | Економічний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет,
інвестиції |
МОВ |
1.3 | Розроблення та впровадженням механізмів стимулювання попиту на продукцію кращих боярських товаровиробників на місцевому ринку | Економічний відділ,
ПДК |
ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
1.4 | Впровадження програм промоції боярських підприємств та їх товарів високої якості на регіональних та міжнародних ярмарках та виставках | Економічний відділ,
ПДК |
ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
Стратегічна ціль В.2. Розвиток інфраструктури для малого та середнього бізнесу | |||||
2.1 | Розроблення та реалізація плану дій для подальшого розвитку існуючих та створення нових промислових зон згідно з міськими просторовими планами містобудівної документації | Архітектурний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет,
інвестори |
МОВ |
2.2 | Створення Центру підтримки бізнесу для надання консультативних послуг та тренінгів для підприємців | Економічний відділ,
ПДК |
Протягом року | м/бюджет | МОВ |
2.3 | Реалізація заходів міської цільової «Програми підтримки розвитку підприємництва» | Економічний відділ,
ПДК |
Протягом року | м/бюджет | 60 000 |
Стратегічна ціль В.3. Кваліфіковані та освічені кадри | |||||
3.1 | Організація ярмарки вакансій з метою презентації Боярських підприємств та ознайомлення незайнятих громадян з потенційними роботодавцями | Економічний відділ,
ПДК |
Серпень | м/бюджет | МОВ |
Стратегічна ціль В.4. Залучення інвестицій | |||||
4.1 | Розроблення політики залучення приватних інвесторів | Економічний відділ,
ПДК |
І квартал | м/бюджет | МОВ |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
4.2 | Розроблення детального плану заходів для залучення інвестицій як з державних фондів так і недержавних, у т.ч. й міжнародних | Економічний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
4.3 | Проведення інвентаризації інвестиційних ділянок та розміщення інформації про ділянки та аукціони на порталі міста «Боярка-інформ» | Земельний відділ,
ІА «Боярка-інформ» |
Постійно | м/бюджет | МОВ |
4.4 | Створення та організація проведення активної промоції інвестиційних можливостей та переваг міста | Економічний відділ,
ІА «Боярка-інформ» |
Постійно | м/бюджет | МОВ |
4.5 | Формування репутації Боярки як надійного бізнес-партнера у бізнес-спільноті | Економічний відділ,
ПДК, Б-І |
Постійно | м/бюджет | МОВ |
Стратегічний пріоритет С: Високі соціальні стандарти життя
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Стратегічна ціль С.1. Створення належних умов для реалізації потреб дітей та молоді | |||||
1.1 | Розроблення комплексної програми забезпечення базових прав дітей та молоді м. Боярка | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
І квартал | м/бюджет | МОВ |
1.2 | Створення відкритої електронної черги запису дітей до ДНЗ міста | Гуманітарний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
1.3 | Розроблення програм популяризація волонтерства серед молоді, з метою запобігання соціальної ізоляції серед уразливих груп молоді | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
1.4 | Реконструкція з добудовою ДНЗ «Лісова казка» | Відділ ЖКГ | Протягом року | м/бюджет | 1 500 000 |
1.5 | Капітальні видатки на реконструкцію котелень в ДНЗ міста та приміщень ДНЗ | Відділ ЖКГ | Протягом року | м/бюджет | 1 500 000 |
1.6 | Капітальний ремонт та обладнання бомбосховища в ДНЗ «Джерельце» | Відділ ЖКГ | Протягом року | р/бюджет | 1 500 000 |
1.7 | Реалізація заходів міської цільової програми «Розвитку спорту» | Гуманітарний відділ,
ПДК |
Постійно | м/бюджет | 980 000 |
1.8 | Підвищення енергоефективності приміщень ДНЗ «Спадкоємець» (утеплення фасаду будівлі, заміна вікон, утеплення горища будівлі). | Відділ ЖКГ ПДК | Протягом року | м/бюджет
об/бюджет |
пр.226 132
2 261 318 |
1.9 | Підвищення енергоефективності приміщень ДНЗ «Берізка» (утеплення фасаду будівлі, заміна вікон, утеплення горища будівлі). | Відділ ЖКГ ПДК | Протягом року | м/бюджет
об/бюджет |
пр.114 341
1 143 408 |
1.10 | Підвищення енергоефективності приміщень ДНЗ «Іскорка» (утеплення фасаду будівлі, заміна вікон, утеплення горища будівлі) | Відділ ЖКГ ПДК | Протягом року | м/бюджет
об/бюджет |
пр.218 811
2 188 109 |
Продовження таблиці 1 | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1.11 | Придбання та встановлення фільтра для очистки води в ДНЗ «Берізка»
|
Відділ ЖКГ, ПДК,
КП Боярка-Водоканал |
Протягом
року |
м/бюджет
|
50 000 |
1.12 | Одержання експертного висновку щодо проекту на реконструкцію з добудовою Боярської ЗОШ I-III ст. №1 | Відділ ЖКГ ПДК | Протягом
року |
м/бюджет
|
100 000 |
1.13 | Виготовлення проекту щодо спорудження спортивного майданчика на території Боярської ЗОШ I-III ст. №3 | Відділ ЖКГ ПДК | Протягом
року |
м/бюджет
|
70 000 |
Стратегічна ціль С.2. Створення сучасних стандартів соціального захисту жителів | |||||
2.1 | Розроблення соціального профілю міста | Гуманітарний відділ,
ПДК |
ІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
2.2 | Створення програм модернізації системи надання підтримки уразливим категоріям та соціально-незахищеним жителям міста у т.ч. й учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, учасникам АТО та членам їх сімей, родинам із числа вимушено переміщених осіб | Гуманітарний відділ,
ПДК |
ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
2.3 | Розроблення плану та організація заходів з відзначення 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
26 квітня | м/бюджет | МЦП |
2.4 | Розвиток та розширення проектів «Картка боярчанина», «Соціальний маршрут» та ін. | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
2.5 | Розроблення програм подолання дискримінації та підвищення інтеграції людей з найбільш уразливих груп, зокрема, людей з функціональними обмеженнями | Гуманітарний відділ, ІГС, ПДК | ІІІ квартал | м/бюджет, інвестори | МОВ |
2.6 | Розроблення програми безбар’єрності міського середовища | Відділ ЖКГ, ІГС | Постійно | м/бюджет | МОВ |
2.7 | Розроблення системи виявлення загрози та оповіщення населення щодо виникнення ситуацій техногенного, природного або воєнного (військового) характеру | Військово-облікове бюро, ПДК | І квартал | м/бюджет | МОВ |
2.8 | Сприяння розвитку медичного туризму, розвитку мережі приватних клінік, створення умов для перетворення існуючих лікарень на сучасні діагностичні центри | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
2.9 | Створення дорожніх карт (інформаційно-правовий дороговказ) для всіх категорій незахищених верств населення (малозабезпечені, багатодітні, діти-сироти, вимушені переселенці, одинокі люди похилого віку, інваліди) | Гуманітарний відділ, ІГС, ПДК | Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
2.10 | Створення креативного простору для молоді та людей похилого віку, через організацію клубів за інтересами (Urban Space) | Гуманітарний відділ, ІГС, ПДК | Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
2.11 | Розроблення системи заходів щодо винесення за межі міста обласного тубдиспансера | Гуманітарний відділ, ІГС, ПДК | Протягом року | м/бюджет, інвестори | Договірні умови |
2.12 | Розроблення програм сприяння створення міського хоспісу та спеціалізованих закладів, які створюють належні умови життя для одиноких людей похилого віку та людей з обмеженими фізичними можливостями | Відділ ЖКГ,
ПДК |
Постійно | інвестори | Згідно проекту |
2.13 | Розвиток та реалізація програм соціального житлового будівництва | Відділ ЖКГ,
ПДК |
Постійно | інвестори | Згідно проектів |
2.14 | Реалізація заходів міської цільової програми «Турбота» | Гуманітарний відділ,
ПДК |
Постійно | м/бюджет | 900 000 |
Стратегічна ціль С.3. Збереження та розвиток самобутньої історичної та культурної спадщини | |||||
3.1 | Створення концепції та стратегії збереження та розвитку культурної спадщини міста | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
ІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
3.2 | Проведення заходів щодо реконструкції та збереження історичних пам’яток | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
Постійно | м/бюджет, ІГС | МОВ |
3.3 | Реалізація наявного проекту добудови Боярського краєзнавчого музею | Гуманітарний відділ,
ПДК |
Протягом року | р/бюджет | Відповідно до проекту |
3.4 | Розроблення програм та збільшення різноманіття історико-культурних послуг й культурних продуктів для різних вікових категорій жителів та гостей міста | Гуманітарний відділ,
ПДК, ІГС |
ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
3.5 | Відновлення та створення нових історичних та спортивно-туристичних маршрутів | Гуманітарний відділ, краєзнавчий музей | ІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
3.5 | Організація системи підтримки практик культурних міжнародних обмінів | Гуманітарний відділ,
ПДК |
Постійно | інвестори | МОВ |
3.6 | Реалізація заходів міської цільової програми «Розвитку культури» | Гуманітарний відділ,
ПДК |
Постійно | м/бюджет | 700 000 |
Стратегічна ціль С.4. Формування комфортного та безпечного середовища проживання | |||||
4.1 | Виготовлення проекту та будівництво міського Будинку культури | Відділ ЖКГ,
ПДК |
Протягом року | р/бюджет | 33 000 000 |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
4.2 | Виготовлення проекту та будівництво спорткомплексу з басейном | Відділ ЖКГ,
ПДК |
Протягом року | м/бюджет
р/бюджет |
700 000
55 000 000 |
4.3 | Забезпечення організації та проведення загальноміських масових заходів | Гуманітарний відділ,
ПДК |
Відповідно до планів | Міські програми | ЦМП |
4.4 | Реалізація програми «Безпечне місто» | Відділ ЖКГ,
ПДК |
Протягом року | м/бюджет | 200 000 |
4.5 | Будівництво світлофорних об’єктів на території міста | КП БГВУ ЖКГ | ІІІ квартал | м/бюджет | 700 000 |
4.6 | Реконструкція вуличного освітлення по місту | КП БГВУ ЖКГ | І квартал | р/бюджет,
м/бюджет |
15 000 000
400 000 |
4.7 | Реконструкція вуличного освітлення по вул. Новобогданівська | КП БГВУ ЖКГ | Протягом року | м/бюджет | 100 000 |
4.8. | Придбання електротоварів (ліхтарів) для вуличного освітлення | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 1 600 000 |
4.9. | Капітальне будівництво освітлення парку ім. Шевченка | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 347 108 |
4.10 | Збільшення кількості дитячих ігрових майданчиків та масових місць відпочинку | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет
інвестори |
300 000 |
4.11 | Розроблення проектів та створення сучасних зон відпочинку: в лісі – велодоріжки, лижні маршрути; біля озер – пішохідні маршрути та маршрути спортивного орієнтування; у парках – мотузковий парк | ПДК, ІГС | Протягом року | м/бюджет
інвестори |
Залучені кошти |
4.12 | Створення належних умов для проведення міських ярмарків та організації вуличної торгівлі | ПДК, ІГС | Протягом року | м/бюджет
інвестори |
МОВ |
4.13 | Розроблення та реалізація програми будівництва зупинок міського громадського транспорту | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет
інвестори |
МОВ |
4.14 | Реконструкція вулиці Шевченка в м. Боярка Києво-Святошинського р-н, Київської області | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | об/бюджет
м/бюджет |
28 000 000
900 000 |
4.15 | Реконструкція пішохідних доріжок по вул. Молодіжна від Білгородської до вул. Чернишевського
|
Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | р\бюджет | 538 136 |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
4.16 | Реконструкція вулиці Жовтнева від Баумана до ЖД переїзду | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | р/бюджет | 1 399 883 |
4.17 | Асфальтування прибудинкових територій, міжквартальних проїздів та благоустрій | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м\бюджет | МОВ |
4.18 | Виготовлення проектів будівництва та реконструкції об’єктів на території міста: будівництво нового ДНЗ – 800 000, реконструкція вуличного освітлення (ЛЕД) – 400 000, малі проекти – 150 000) | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | р/бюджет,
м/бюджет |
1 350 000 |
4.19 | Виготовлення експертних висновків вартості доріг | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 100 000 |
4.20 | Розробка проектно-кошторисної документації та будівництво пішохідної доріжки по вул. Волгоградська | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 483 554 |
4.21 | Виготовлення проекту будівництва мультифункціонального спортивного комплексу в парку Шевченка | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | р/бюджет,
м/бюджет |
800 000 |
4.22 | Виготовлення проекту реконструкції кінотеатру Островського | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | р/бюджет,
м/бюджет |
350 000 |
4.23 | Спорудження спортивних майданчиків біля багатоповерхових будинків міста (вул. Лінійна та Гоголя) | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет
інвестори |
500 000 |
4.24 | Реконструкція Боярської міської бібліотеки для дітей по вулиці Молодіжна, 77 | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | р/бюджет,
м/бюджет |
920 000 |
4.25 | Добудова паркану на міському кладовищі по вул. Шевченка, 182 | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 130 000 |
4.26 | Облаштування мережі велопарковок (міська рада, дитяча поліклініка, ЦСПР, центр творчості «Оберіг», будинок культури та ін.) | Відділ ЖКГ,
ПДК, КП БГВУ ЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 19 500 |
Стратегічний пріоритет D: Рекреаційний центр столиці та пристоличного регіону
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Стратегічна ціль D.1. Створення високої якості міської структури, архітектурних рішень та публічних просторів | |||||
1.1 | Розроблення стратегії просторового розвитку | Відділ архітектури, ІГС | ІІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
1.2 | Виготовлення плану зонування території. | Відділ архітектури | IV квартал | м/бюджет | 450 000 |
1.3 |
Затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж м. Боярка |
Відділ архітектури | ІV квартал | м/бюджет | 450 000 |
1.4 | Розроблення проекту центральної площі міста | Відділ архітектури, ІГС | І квартал | м/бюджет | МОВ |
Продовження таблиці 1 | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Стратегічна ціль D.2. Формування комплексу сучасної житлової забудови | |||||
2.1 | Створення відділу державного архітектурно-будівельного контролю м. Боярка | Відділ архітектури | Протягом року | м/бюджет | МОВ |
2.2 | Реконструкція застарілого житлового фонду м. Боярка | Відділ архітектури,
інвестори |
Протягом року | інвестори | МОВ |
2.3 | Проектування та створення сучасних публічних просторів на основі існуючого природного ландшафту | Відділ архітектури, ІГС, інвестори | Постійно | м/бюджет, інвестори | МОВ |
Стратегічна ціль D.3. Розвиток сучасної міської інфраструктури | |||||
3.1 | Надання комунальних послуг на рівні європейських стандартів | Відділ ЖКГ,
ПДК |
Протягом року | м/бюджет | МОВ |
3.2 | Розробка комплексної міської програми розвитку міських доріг | Відділ ЖКГ | ІІ квартал | м/бюджет | МОВ |
3.3 | Розроблення програм збирання, переробки та знищення відходів з впровадженням пілотного проекту роздільного збору сміття | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет,
інвестори |
МОВ |
3.4 | Модернізація системи водопостачання та водовідведення | Відділ ЖКГ, ПДК | Постійно | м/бюджет | МОВ |
3.5 | Удосконалення енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | МОВ |
3.6 | Проведення заходів та капітальні видатки з благоустрою міста | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 8 000 000
(додаток 3) |
3.7 | Капітальний ремонт житлового фонду | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 1 300 000
(Додаток 3) |
3.8 | Утримання теплового господарства міста | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 1 500 000
(Додаток 3) |
3.9 | Розробка проектно-кошторисної документації на підсилення фундаменту багатоповерхових будинків за адресою: вул. Білогородська, 41,
вул. Білогородська, 27 |
Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет | 120 000 |
3.10 | Заміна зовнішнього газопроводу в багатоквартирних будинках за адресою: вул. Чернишевського, 2, Білогородська, 144, Сєдова, 13 | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/бюджет
інвестори |
400 000 |
3.11 | Придбання техніки та обладнання для потреб КП «Боярка-водоканал»
(екскаватор-навантажувач JСВ) |
Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал» | Протягом року | м/бюджет | 2 000 000
(Додаток 4) |
3.12 | Придбання спецтехніки КП БГВКЖКГ
(екскаватор-навантажувач JСВ, Гідропідіймач на базі ГАЗЕЛЬ ВИПО-12т) |
Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/ бюджет
р/бюджет
|
2 000 000
1 850 000 (Додаток 4) |
Продовження таблиці 1 | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
3.13 | Придбання автомобіля Ланос-Пікап КП «БГВУЖКГ» | Відділ ЖКГ, ПДК
КП БГВКЖКГ |
Протягом року | м/ бюджет
|
230 000 |
3.14 | Договір надання інформаційних і консультаційних послуг та розробку техніко-економічного обґрунтування (бізнес-плану) | Відділ ЖКГ, ПДК
«Боярка-водоканал» |
Протягом року | м/бюджет | 250 000
|
3.15 | Заміна старих азбестоцементних труб на поліетиленові | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал» | Протягом року | м/бюджет, видатки КП | 4 017 00
(Додаток 4) |
3.16 | Розробка проектної документації та заміна в/в кабелю 10кВт від РП-81 (Білогородський круг) ТП-193 (очисні споруди) протяжністю – 2 100м.п. | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал | Протягом року | м/бюджет | 1 000 000
(Додаток 4) |
3.17 | Розробка проектно-кошторисної документації та роботи з водовідведення масиву Лисенка та будинків вул. Шевченка, 82,84, Франка 102,104 | Відділ ЖКГ, ПДК,
КП «Боярка-водоканал |
Протягом року | р/ бюджет
м/бюджет |
400 000
(Додаток 4) |
3.18 | Розробка проектно-кошторисної документації та будівництво другої нитки колектору від КНС-5 парк Шевченка до КНС-2 вул. Незалежності до КНС-2 (L=1 500 м.п., Ду = 400мм) | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал | Протягом року | інвестори
забудовники с. Тарасівка |
2 330 400
(Додаток 4) |
3.19 | Водовідведення і водопостачання (придбання насосів)
|
Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-Водоканал» | Протягом року | м/бюджет
|
1 000 000
(Додаток 4) |
3.20 | Будівництво КНС в старій частині міста Боярка по вул. Київській, в районі ставків | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-Водоканал» | Протягом року | м/бюджет | 2 025 742 |
3.21 | Отримання Дозволу на користування надрами з метою видобування питних підземних вод ділянок «Забір’я» та м. Боярка | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал» | Протягом року | м/бюджет
|
320 000
(Додаток 4)
|
3.22 | Погашення кредиторської заборгованості КП «Боярка-Водоканал» по придбанню лічильників диференційного обліку електроенергії | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал» | Протягом року | м/бюджет
|
213 856 |
3.23 | Оплата ТЕО для реконструкції відновлення системи водопостачання та водовідведення в м. Боярка | Відділ ЖКГ, ПДК, КП «Боярка-водоканал» | Протягом року | м/бюджет
|
250 000 |
Стратегічна ціль D.4. Створення центру рекреації столиці та пристоличного регіону | |||||
4.1. | Формування концепції розвитку лісу як складової рекреаційної зони міського простору | Відділ архітектури, ПДК, ІГС | Постійно | м/бюджет, інвестори | МЦП |
4.2 | Облаштування зелених зон, парків та скверів | Відділ архітектури, ПДК, ІГС | Постійно | м/бюджет, інвестори | МЦП |
4.3 | Проведення екологічної паспортизації | Відділ ЖКГ, ПДК | Протягом року | м/бюджет | 100 000 |
Продовження таблиці 1
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
4.4 | Розвиток міських ставків як публічних рекреаційних зон | Відділ ЖКГ, ПДК | Постійно | інвестори | – |
4.5 | Інвентаризація земель водного фонду | Відділ архітектури, ПДК | Протягом року | рай, м/
бюджети |
– |
4.6 | Відведення прибережних захисних смуг каскаду ставків р. Притвірка | Відділ ЖКГ, ПДК | Постійно | м/бюджет | – |
4.7 | Паспортизація водойм | Відділ ЖКГ, ПДК | Постійно | м/бюджет | – |
4.8 | Екологічне поліпшення водних об’єктів | Відділ ЖКГ, ПДК | Постійно | інвестори | – |
4.9 | Відродження та облаштування джерел та будівництво міської купелі | Відділ ЖКГ, ПДК, ІГС | Постійно | інвестори | – |
4.10 | Відновлення рекреаційних зон у межах міста (благоустрій існуючих насаджень) | Відділ ЖКГ, ПДК | Постійно | інвестори | – |
*Вживані скорочення:
ПДК – постійні депутатські комісії Боярської міської ради
ІГС – інститути громадянського суспільства (громадські організації) Відділ ЖКГ – відділ житлово-комунального господарства |
КП БГВУ ЖКГ – комунальне підприємство «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства»
МЦП – міська цільова програма
МОВ – у межах оперативних витрат
Додаток 1
Основні показники
соціально-економічного розвитку міста Боярка
станом на 2016 рік
1 Населення, трудові ресурси, соціально-демографічне становище.
Боярка є важливим елементом Київської агломерації населених пунктів. За показником кількості населення (35,3 тис. чол.) – це одне з найбільших населених пунктів Києво-Святошинського району, а серед найбільших міст області – займає шосте місце.
Значною мірою Боярка відіграє роль спального району Києва (12 тис. ос., або 43,6% працездатного населення міста працює на підприємствах та установах столиці). У той же час м. Боярка відіграє роль місцевого центру розселення, в зоні впливу якого знаходяться ряд сіл: Тарасівка, Забір’я, Білогородка, Бобриця, Малютянка, Юрівка.
У структурі населення 54% – жінки, діти до 15 років – 17%, 25% – люди пенсійного віку. Досить високе навантаження на працездатне населення: на 100 осіб працездатного віку припадає 64 непрацездатних.
Демографічна ситуації в місті в останні роки покращилась за рахунок незначного перевищення народжуваності над смертністю та додатнім сальдо механічного руху. Розташування міста в безпосередній близькості до столиці, в зоні великих зелених масивів, обумовлює збільшення населення за рахунок притоку з інших регіонів і навіть з Києва.
Населення й трудові ресурси є важливим фактором економічного та соціального розвитку міста.
За статистичними даними на кінець 2015 року населення міста складає 35,8 тис. жителів, із них 43,3 % – працездатне населення, 32,1% – люди пенсійного віку.
2. Інфраструктура міста
Залізничним полотном місто розподілено на дві частини: південно-східна (історична частина міста) – це житловий сектор приватної забудови (близько 7 тис. житлових будинків), в північно-західній (новій частині) поєднані масиви приватного сектору та 268 багатоповерхових будинків.
У місті розташовано понад 40 об’єктів загальнодержавного, обласного та районного значення, зокрема (див. табл. 1):
Таблиця 1
Загальнодержавні: | Обласні: | Районні: |
Український центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства;
ВП НУБіП «Боярська лісова дослідна станція»; Дитячий санаторій «Барвінок»; Будинок відпочинку УТОС; Військовий ліцей ім. Богуна. |
Обласна тублікарня №1.
Київська обласна дитяча лікарня; Київська обласна дерматологічна дитяча лікарня; Обласний будинок дитини; Спецшкола інтернат для слабозорих дітей; Склади ГУ МВС України в Київській обл.. |
Києво-Святошинське ВУ ЖКГ;
Києво-Святошинський РВ ГУ МВС України в Київ.області; Інспекція в справах неповнолітніх; Районна бібліотека для дітей; Районна класична гімназія; Районний будинок урочистих подій; Боярська районна лікарня; Районна санепідемстанція. |
У місті функціонує 7 дошкільних дитячих закладів, які відвідує майже 1100 дітей, навчально-виховне об’єднання, 6 загальноосвітніх шкіл на 5043 місця. З 2014 року розпочав роботу новий ДНЗ потужністю 250 міст.
У Боярці близько 250 підприємств займаються торгівельною діяльністю, біля 200 підприємств працюють у сфері обслуговування, більше 100 промислових підприємств.
3 Земельно-правові відносини
Місто розташовано у центральній частині України, за 22 км на південний захід від м. Києва, має зручне транспортне сполучення зі столицею.
Площа міста складає 11 220 000 кв. м, в т. ч.:
● сільськогосподарські землі – , в т.ч.:
● під забудовою – 6 646 000 , в т.ч.:
– землі, які використовуються для технічної інфраструктури – 232 000 кв. м;
● інші – 93 000 кв. м.
Діаграма 1. Загальна площа території міста
На даний час склалося чітке функціональне зонування території міста:
До сприятливої, за інженерно-будівельними нормами, відноситься майже вся територія міста.
Для визначення функціональних призначень земель території міста необхідно розробити та затвердити генеральний план забудови м. Боярки. У 2016 році планується завершити цю роботу та затвердити межі міста.
Зонування міської території необхідно проводити відповідно до закону України «Про основи містобудування». У зв’язку з цим, завданням землеустрою в межах міста потрібно звести до проведення землевпорядних заходів разом з містобудівною діяльністю.
Основними завданнями плану є розробка та подальша реалізація на землях міста необхідного обсягу інженерно технічних заходів з освоєння поліпшення якості земель, їх раціонального використання, охорони від руйнівних процесів із врахуванням потреб екології міста тощо.
При розробці плану використання земель необхідно визначити:
4. Комунальне господарство
Основними напрямами розвитку комунального господарства міста у 2016 році буде :
4.1.Водопровідні мережі
Забезпечення населення питною водою здійснюється з артезіанських свердловини.
Постачає воду КП “Боярка-Водоканал”, яке належить до комунальної власності.
Потужність – 8,6 тис. м3/добу.
Кількість насосних станцій – 4 .
Завантаженість – 90 %.
Повна довжина водогону – 31,2 км., мережі – 131,2 км.
Громада забезпечена водопостачанням на – 80 %
Всього споживачів послуг – абонентів – 12118,
у т.ч. населення – 1899,
бюджетні організації – 31,
промисловість – 188.
Якість води відповідає ГОСТУ
Здійснюється механічна очистка води та хлорування.
Необхідно встановлення на всіх насосних станціях систем знезалізнення та знержавлення води.
4.2.Каналізаційні мережі:
Повна довжина мережі – 433км.
Обслуговує КП “Боярка-Водоканал”, яке належить до комунальної власності.
Потужність 1250 м3/год.
Завантаженість 100%
Громада забезпечена каналізаційною мережею на – 70%
Кількість споживачів – 7937, у т.ч. населення – 7797, бюджетні організації – 23, промисловість – 117.
4.3.Очисні споруди:
Експлуатуються – з 1989 року.
Відстань від міста 2 км.
Очищені стоки скидаються в р. Ірпінь.
Планова потужність – 11,7 тис. м3 /добу
Завантаженість -7-8 тис. м3/добу.
Параметри очищення – повна екологічна очистка (механічна, біологічна,)
Власник очисних споруд -КП “Боярка-Водоканал”.
5. Утилізація відходів
Господарювання комунальних відходів на території обслуговує – РВУЖКГ, БГВУЖКГ, Селекційного збирання немає.
На території громади знаходиться близько 200 контейнерів.
Санкціонованих, паспортизованих сміттєзвалищ немає.
6. Енергетика
Підприємством, що обслуговує територію громади є ЗАТ “Київобленерго”.
Кількість абонентів – 18060,
На території міста знаходиться 60 розподільчих підстанцій загальною потужністю 22080 кВа. Завантаженість 85%.
Споживання електроенергії становить 84,6млн. кВт/год в рік, в тому числі населення –20,5 млн. кВт/год.
7. Теплова енергія
Постачальником послуг на території міста є БМВУЖКГ, Києво-Святошинська тепломережа.
На території громади налічуються 8 котелень на газовому паливі.
Потужність – 57,4 мВт.
Завантаженість (крім котельні «Арксі», яка завантажена на 30%) – 100%,
8. Газові мережі
Постачальником газу є: для населення – ДП «УЕГГ», для тепломереж – ДК «Газ України».
Для промислових підприємств – Оптові постачальники: обслуговуюча організація – ДП «Києво-Святошинське УЕГГ».
Повна довжина газових мереж – 103,2 км.
Споживання: 52,3 млн. м³ (по місту). Кількість ГРП на території – 13, ШРП – 31.
Кількість споживачів – 12 800 од., у т.ч. населення 12715 ос., бюджетні організації 30 од., промисловість 55 од. Боярка газифікованою на – 100 %
9. Телекомунікаційні мережі
Постачальник ВАТ “Укртелеком” ЦЕЗ №9, ЧП “Оптима”, Укргазтехзв’язок
Кількість телефонних абонентів – 10000 осіб.
Покриття мобільний зв’язок – 100%.
Відсоток телефонізації громади складає – 83 %
Поштові потреби громади в повному об’ємі забезпечує 4 відділення розташованих на території міста.
10. Дороги
Кількість кілометрів на території міста – 217 км.
Протяжність мережі з твердим покриттям – 87 км.
Ґрунтові дороги – 130 км.
Загальна площа мережі – 1,3 тис. м2
Вулиць та доріг з штучним освітленням – 98 км.
Автомобільні мости – немає.
Щільність існуючої магістрально-дорожньої мережі – 1,83 км/ км2 є вище середнього показника серед аналогічних міст України. Але разом з тим, покриття багатьох доріг є незадовільним, багато вулиць у приватному секторі не мають твердого покриття, облаштованих тротуарів та пішохідних зон.
11. Житловий фонд
Загальна площа житлового фонду на території міста складає 259 000 кв. м. Всього квартир –
7 500 од. Загальна площа житла на кінець 2011 року: 259 тис. кв. м, у т.ч. у розрахунку на 1 жителя 13,9 кв. м при нормативі на 1 особу 21,5 кв. м.
Проводиться індивідуальне житлове будівництво. Але основною стримуючою причиною зростання обсягів індивідуального будівництва є щільність забудови міста та обмеженість вільних земельних ділянок. Резервом для розширення площ під індивідуальне будівництво є дачні ділянки, які примикають до житлового сектору. У 2012 році спостерігається тенденція збільшення звернень власників цих ділянок про зміну цільового призначення землі для індивідуального житлового будівництва.
На території функціонує 1 житлово-комунальне підприємство – БГВУЖКГ. Воно територіально жорстко закріплено за житловим фондом, який обслуговує.
Таблиця 2
Характеристика житлового фонду, закріпленого за комунальним підприємством
Кількість будинків, од. | Кількість квартир, од. | Корисна площа, кв.м. | Доля підприємства
у загальній корисній площі, % |
254 | 7500 | 259000 | 100% |
Таблиця 3
Структура житлового фонду за терміном експлуатації, (% / од.)
до 5 років | 5 – 10 років | 10 – 15 років | 15 – 20 років | більше
20 років, |
0,003/1 | 0,02/5 | 0,008/2 | 0,02/6 | 94/240 |
Таблиця 4
Структура житлового фонду за рівнем благоустрою, (% / од.)
з усіма
зручностями, з ліфтом |
з усіма
зручностями, без ліфта , з сміттєпроводом |
з усіма
зручностями, без ліфта і сміттєпровода |
Напівупорядковані |
Невпорядковані |
0,12/30 | – | 37/94 | 47/120 | 0,04/10 |
.
12. Міський бюджет
Дохідна частина бюджету м. Боярка на 2016 рік розроблена відповідно до норм чинного Бюджетного та Податкового кодексу України, прогнозних показників міського бюджету, розрахованих на підставі фактичних надходжень у 2015 році та діючих ставок місцевих податків і зборів, затверджених рішеннями Боярської міської ради.
Структура доходів бюджету міста у 2015 році
Прогноз структури доходів бюджету міста на 2016 рік
Основними джерелами надходжень загального фонду у 2016 році залишаються єдиний податок і плата за землю. У порівнянні з поточним роком збільшення надходжень єдиного податку очікується за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати, а на збільшення надхожень по платі за землю впливатиме щорічна індексація нормативної грошової оцінки землі.
Акцизний і транспортний податки заплановані на рівні поточного року, оскільки у 2016 році не планується розширення податкової бази та підвищення ставок зазначених податків.
Надходження податку на майно, відмінне від земельної ділянки, заплановані в мінімальному розмірі у зв`язку з неможливістю точно спрогнозувати даний вид надходжень через відсутність інформації щодо бази оподаткування і аналітики за попередні роки.
Доходи спеціального фонду складаються з надходжень від продажу комунального майна та надходжень пайових внесків забудовників в розвиток інфраструктури міста. У 2015 році ці надходження становили 101,0 тис. грн.
Таким чином у 2016 році планується отримати 37000,0 тис. грн доходів до загального фонду і 300,0 тис. грн до спеціального фонду.
Видаткова частина загального фонду міського бюджету включає видатки на виконання делегованих повноважень (утримання органів місцевого самоврядування) і видатки на благоустрій міста та реалізацію міських цільових програм.
Структура видатків загального фонду міського бюджету на 2016 рік
Порівняльна характеристика
видаткової частини міського бюджету у 2015 і 2016 роках
Стаття видатків | 2015 рік | 2016 рік | % |
Утримання органів місцевого самоврядування | 7251280,00 | 7510000,00
|
104 % |
Інші видатки на соціальний захист населення (Програма турбота) | 980000,00 | 1200000,00 | 122% |
Благоустрій міст, сіл, селищ | 7721781,00 | 8000000,00 | 103,6% |
Оплата електроенергії вуличне освітлення | 1700000,00 | 1500000,00 | 88,2% |
Програма розвитку культури | 330000,00 | 700000,00 | 212% |
Періодичні видання (газети та журнали) | 490000,00 | 540000,00 | 110% |
Програма спорту | 63000,00 | 300000,00 | 476% |
Утримання міської спортивної школи | 459250,00 | 680000,00 | 148% |
Програма “Безпечне місто” | 30800,00 | 100000,00 | 324,7% |
Програма розвитку підприємництва | 48000,00 | 60000,00 | 116,7% |
Програма підтримки громадських ініціатив | 0 | 60000,00 | |
Програма профілактики злочинності | 650000,00 | 700000,00 | 108% |
Додаток 2
Перелік
програм, які планується фінансувати за рахунок коштів
міського бюджету у 2016 році
№ з/п |
Назва програми
|
Заплановано видатків, грн. |
1. | Програма «Турбота» | 900 000 |
2. | Міська комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік | 300 000 |
3. | «Програма розвитку культури у м. Боярка» | 700 000 |
5. | «Програма розвитку фізичної культури та спорту в місті Боярка» | 980 000 |
6. | «Програма підтримки підприємництва у м. Боярка» | 60 000 |
7. | Програма «Призов» | 20 000 |
8. | Програма «Інформаційна прозорість» | 540 000 |
9. | «Програма по роботі з сім’ями , дітьми та молоддю» | – |
10. | «Програма підтримки заходів мобілізаційної підготовки» | 30 000 |
11. | «Програма профілактики злочинності у м. Боярка» | 700 000 |
12. | «Програма підтримки громадських ініціатив» | 60 000 |
13. | Програма «Безпечне місто» | 200 000 |
Додаток 3
ПРОПОЗИЦІЇ
щодо фінансування КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» на 2016 рік
Таблиця 2 |
|||||||||
№ п/п | Назва заходу | Розрахункова потреба | Джерела фінансування | Термін виконання | Примітки | ||||
2016 рік | міський бюджет | бюджети вищого рівня | інші джерела | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ||
1. | Придбання спецтехніки | 3 850 000,00 | 2 000 000 | 1 850 000 | |||||
Гідропідіймач на базі ГАЗЕЛЬ ВИПО-12т | 1 400 000,00 | І квартал | |||||||
Екскаватор-навантажувач JСВ | 2 450 000,00 | І квартал | |||||||
2. | Капітальний ремонт житлового фонду | 1 300 000,00 | 1 300 000 | ||||||
Виготовлення проектів капітального ремонту ЖФ | |||||||||
Капітальний ремонт покрівель | 600 000,00 | ||||||||
Кап.ремонт покрівлі вул. Ворошилова, 23 (м’яка покрівля) | 210 000,00 | ІІ-ІІІ квартал | незадовільний | ||||||
Кап.ремонт покрівлі вул. Ворошилова, 26 (м’яка покрівля ) | 220 000,00 | ІІ-ІІІ квартал | незадовільний | ||||||
Кап.ремонт покрівлі вул. Гоголя, 78 | 170 000,00 | ІІ-ІІІ квартал | аварійний | ||||||
Капітальний ремонт та реконструкція ліфтів | 700 000,00 | 700 000 | |||||||
Вул. Сєдова, 9 – реконструкція із заміною | 700 000,00 | 700 000 | Протягом року | | |||||
3. | Капітальні видатки по теплогосподарству | 1 473 584,04 | 1473584,04 | ||||||
Капітальний ремонт з прокладання тепломережі Білогородська, 27 (двір) – Білогородська, 27 (дорога) для переведення будинків
№ 41, 43, 134, 144 на обслуговування котельні вул. 40р.Жовтня, 49 |
420 000,00 | 420 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||||
Виготовлення проектів капітального ремонту тепломережі
вул. Білогородська, 27 |
16 584,04 | 16 584,04 | ІІ-ІІІ квартал | ||||||
Продовження таблиці 2
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Будівництво теплової камери вул. Молодіжна, 76 | 200 000,00 | 200 000 | ІІ-ІІІ квартал | Винесення в доступне місце | |||
Послуги з промивки контуру котельні вул. 40 р. Жовтня | 400 000,00 | 400 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Придбання акумулюючої ємності на котельню 40 р. Жовтня | 350 000,00 | 350 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Придбання вакуум-цистерни на котельню | 87 000,00 | 87 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
4. | Благоустрій | 8 000 000,00 | 8 000 000 | ||||
Предмети та матеріали | 2 254 620,00 | 2 254 620 | |||||
Паливно-мастильні матеріали:
Розрахунок потреби : А-95 = 20,90 грн*4000л= 83 600,00 грн. ДТ = 16,60 грн*50000л = 830 000,00 грн., А-92 – 19,00*6000л = 114000,00 грн. |
1 027 600 | 1 027 600 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Посипочний матеріал, пісок/відсів
Розрахунок потреби: 600-800 тонн піщано-соляної суміші необхідно для посипки доріг, тротуарів та місць загального користування в зимовий період. Відсів змішується із сіллю. Ціна 102 грн/т.*750т. |
76 500 | 76 500 | Протягом року | ||||
Щебінь
Розрахунок потреби 600 т.*155 грн/т для підсипання доріг, ям. Обсяги робіт буде визначено після закінчення зимового періоду майстром шляховим |
93 000 | 93 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Сіль
Розрахунок потреби 60 т.*1500 грн/т для змішування із відсівом для піщано-соляної суміші |
90 000 | 90 000 | Протягом року | ||||
Фарба для розмітки доріг
Розрахунок потреби: 60,00 грн./кг*450 кг. Оновлення існуючої розмітки пішохідних переходів |
27 000 | 27 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Тротуарна плитка
Розрахунок потреби: 160,00 грн/кв.м*1180 кв.м. Поступова заміна існуючого тротуарного покриття на ФЕМ. |
188 800 | 188 800 | ІІ-ІІІ квартал |
Продовження таблиці 2
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Асфальтобетонна суміш
Розрахунок потреби: 1 т/ 8 кв.м. ямкового ремонту при товщині 5 см, ціна 1500 грн. 800 кв.м. ямкового ремонту. Обсяги та об’єкти визначаються майстром шляховим |
150 000,00 | 150 000 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Пісок для підсипки дитячих майданчиків
Розрахунок потреби: 250 грн./т. * 20 тонн. |
50 000,00 | 50 000,00 | Протягом року | ||||
Дорожні знаки
Розрахунок потреби: 320 грн/од., 89 грн./м.п. стойки до знаків. Уточнена кількість необхідних знаків буде відома після затвердження схеми організації дорожнього руху. Також, є необхідність заміни пошкоджених та знищених знаків. |
30 000,00 | 30 000,00 | Протягом року | ||||
Пластина на ніж екскаватора | 10 000,00 | 10 000,00 | Протягом року | ||||
Міні-ківш на екскаватор JСВ 0,3 мм | 12 000,00 | 12 000,00 | Протягом року | ||||
Канцелярські товари
Розрахунок потреби: 80 грн/1 уп. паперу на місяць – 3 уп. на рік – 36 уп*80 грн = 2880 грн., олівці, степлер, дирокол, офісні папки, ручки, файли, реєстратори, клей, скотч = 2120 грн. |
5 000,00 | 5 000,00 | Протягом року | ||||
Вапно
Розрахунок потреби: 1 000,00 грн/т. = 7 тон. Для побілки дерев та бордюрів |
7 000,00 | 7 000,00 | ІІ-ІІІ квартал | ||||
Господарчі товари
Розрахунок потреби: Пакети п/е (5000 од*4,20 грн.) = 21 000,00 грн, лопата совкова -38,50*30 = 1155,00 грн, сокира – 165 грн*5=825,00 грн., мітли – 35,00 * 20 = 700,00 грн., відра – 30,00 грн*20 = 600,00 грн. , лом – 175,00*2 = 350,00 грн. і таке ін. Сума є плановою на рік та використовується протягом року у разі виникнення потреби |
30 000,00 | 30 000,00 | Протягом року |
Продовження таблиці 2
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Електротовари
Розрахунок потреби: Лампи баласт – 230 грн*50 од.=11500,00 грн., лампа ДНАТ 150 – 275 грн.*50 од.=13750,00 грн, Баласт МБС-70- 194 грн*30 = 5820,00 грн, ди СІП – 11,51/м*2000 м=23 020,00 грн., 21,00/м*2000 м = 42 000,00 грн, Затискач проколюючий 42,00*300 од=12 600,00 грн., затискач підтрим. 48,00*300 од.=14 400,00 грн.; світильник світлодіодний – 2777,00 грн*50 од. = 138850,00 грн. |
269 080,00 | 269 080,00 | Протягом року | ||||
Автозапчастини
Розрахунок потреби: Насоси шестерні 750,00 грн*4 од =3000,00 грн, акумулятори – 10 000,00 грн, гідророзподільник – 9700,00 грн, і таке ін. Закупівля автозапчастин здійснюється за потребою протягом року. |
70 000,00 | 70 000,00 | Протягом року | ||||
Шини гумові для спецтранспорта
Розрахунок потреби: ГАЗ R20 – 3000*12 од. = 36 000 грн., МТЗ – передні R20-3400 грн*4 од = 13 600 грн., задні R38 – 6700*4 од=26 800 грн., причіп R16 – 1900*4 од. = 5600 грн. Додатково враховується можливе підвищення цін. |
82 000,00 | 82 000,00 | Протягом року | ||||
Запчастини для ручного інструменту
Розрахунок потреби: Ланцюг 590 грн*10 од. = 5900грн, зірка 500 грн* 20 од. = 10000 грн.і др. За потребою протягом року |
16 000,00 | 16 000,00 | Протягом року | . | |||
Масла для ручного інструменту, оливи для автоспецтехніки
Розрахунок потреби: масла для бензопил – 115 грн/л.*50 л=6000 грн, трансмісійна олива – 43,00 грн*80 л. = 3 440,00 грн., тосол – 4300 грн/215 кг., олива напівсинтетична – 6900грн/200 л. |
20 640,00 | 20 640,00 | Протягом року | ||||
Послуги | 1 518 680,00 | 1 518 680,00 | |||||
Транспортні послуги
Розрахунок потреби: Оренда автовишки 670,00 грн/год., оренда ямобура |
150 000,00 | 150 000,00 | Протягом року | ||||
Обрізка та кронування дерев
Розрахунок потреби: 50 дерев*3000 грн./од. |
150 000,00 | 150 000,00 | Протягом року |
Продовження таблиці 2
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Обслуговування світлофорних об’єктів
Розрахунок потреби: 10830,00 грн/міс.*12 міс. (5 світлофорних об’єктів : перехрестя вул. Молодіжна-Білогородська, вул. Садова, вул. Хрещатик, вул. Шевченка = вул. Польова, вул. Білогородська – вул. Гоголя) |
130 000 | 130 000 | Протягом року | ||||
Грейдерування доріг
Розрахунок потреби: 500 грн./год. роботи |
100 000 | 100 000 | Протягом року | ||||
Поточний ремонт доріг, влаштування ФЕМ | 789 081,40 | 789 081,40 | Протягом року | ||||
Ремонт спецтехніки та автотранспорту
Розрахунок потреби: Технічне обслуговування спецтехніки за потребою, ремонтування спецтехніки та тракторів у разі необхідності |
100 000 | 100 000 | Протягом року | . | |||
Ветеринарні послуги
Розрахунок потреби: Ціна 600,00 грн/1 стерилізація = 50 собак. |
30 000 | 30 000 | Протягом року | ||||
Монтаж лівньової каналізації – договір 2015 р.
Розрахунок потреби: Монтаж зливової каналізації вул. Московська |
69 598,60 | 69 598,60 | Протягом року | ||||
Інші комунальні послуги | 226 700,00 | 226 700,00 | |||||
Електроенергія на світлофори
Розрахунок потреби: 12 міс.*2400-2500 грн/міс. (5 світлофорних об’єктів : перехрестя вул. Молодіжна-Білогородська, вул. Садова, вул. Хрещатик, вул. Шевченка = вул. Польова, вул. Білогородська – вул. Гоголя) |
30 000 | 30 000 | Протягом року | ||||
Оренда біотуалетів
Розрахунок потреби: Оренда та обслуговування 1 кабіни 240 грн/доба, встановлення та зняття 800 грн/од. Забезпечення мобільними туалетними кабінами масових заходів міста |
30 000 | 30 000 | Протягом року | ||||
Вивезення негабаритного сміття
Розрахунок потреби: Придбання талонів на утилізацію 10 000 куб.м. сміття |
166 700 | 166 700 | Протягом року |
Продовження таблиці 2
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Заробітна плата з нарахуваннями
Розрахунок потреби: 3028512,17 – фактична сума заробітної плати, податків та нарахувань за 2015 рік. Враховуючи індексацію з/п, збільшення мінім. з/п у 2016 році, плануєма сума ФЗП – 4 млн. грн. |
4 000 000,00 | 4 000 000,00 | |||||
ВСЬОГО: | 21 612 565,04 | 12 773 584,04 |
Додаток 4
№ з/п |
Найменування робіт |
Орієнтовна вартість
грн. |
Примітка | ||||||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
ВОДОПОСТАЧАННЯ | |||||||||||||||||||||||||||||
1-а черга | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Заміна старих азбестоцементних труб на поліетиленові
по вулицях:
|
4 017 000,00 |
Заборонені Мінздравом |
||||||||||||||||||||||||||
3 | Заміна насосного обладнання (придбання насосів водопостачання та водовідведення). | 1 000 000,00 | Вихід з ладу насосного обладнання | ||||||||||||||||||||||||||
Всього : | 5 017 000,00 |
ВОДОВІДВЕДЕННЯ | |||
1 |
Проектування та будівництво другої нитки напірного колектору від камери переключення у парку ім. Шевченка до КНС-2 (L=1 500 м.п., Ду=400мм) | 2 330 400.00 | Пере завантаженість каналізаційної мережі |
2 | Виконання проектно-кошторисної документації та будівництво каналізаційної мережі Масиву Лисенка та будинків вул. Шевченка, 82, 84; Франко, 102, 104 | 400 000 | Підключення будинків до центральної каналізації |
ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ | |||
1 | Отримання Дозволу на користування Надрами з метою видобування питних підземних вод ділянок «Забір’я» та м. Боярка | 320 000,00 | Користування надрами |
2 | Договір надання інформаційних і консультаційних послуг та розробку техніко-економічного обґрунтування (бізнес-плану) | 250 000.00 | Оцінка стану міських мереж |
Всього: | 570 000.00 |
ПРИДБАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ | |||
1 | Екскаватор JCB – 1од. | 2 000 000 | |
Всього: | 2 000 000 |