|
Про затвердження Регламенту Боярської міської ради VІІ скликання
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 26, п. 14 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції тимчасової робочої групи з підготовки Регламенту Боярської міської ради VІІ скликання, –
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Регламент Боярської міської ради VІІ скликання (з документом можна ознайомитися на сайті Боярської міської ради: www.boyarka-inform.com).
2. Доручити постійній депутатській комісії Боярської міської ради VІІ скликання з прав людини, законності, правопорядку, протидії корупції та регламенту депутатської діяльності розробити та внести відповідні зміни до даного Регламенту.
МІСЬКИЙ ГОЛОВА О. О. ЗАРУБІН
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення 2 сесії Боярської міської ради VІІ скликання від 03.12.2015 р. № 2/8 Міський голова __________________О.О.Зарубін |
РЕГЛАМЕНТБоярської міської Ради VІІ скликання |
Загальні положення
|
Порядок діяльності Боярської міської ради, її органів і посадових осіб визначається Конституцією України, Законам України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих Рад”, “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” та іншими законами України.
Регламент Боярської міської Ради (далi – Рада) має силу нормативного акту, що визначає порядок скликання і проведення сесій Ради, формування її органів, визначає процедуру підготовки, розгляду та прийняття рішень, права й обов’язки депутатів, функції органів Ради та її посадових осіб визначає органiзацiю i порядок дiяльностi Ради, її депутатів, органів та посадових осіб. Загальний склад ради – 34 депутати. Регламент обов’язковий для виконання Радою та її органами, а також в межах повноважень Ради – підприємствами, органiзацiями i установами різних форм власності, розташованими на територiї Ради, громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території Боярки. |
Стаття 1. Порядок затвердження, виконання i внесення змiн та доповнень до Регламенту |
1.1. Регламент Ради приймається на пленарному засiданнi Ради бiльшiстю голосів від загального складу Ради та вступає в силу з моменту його прийняття. |
1.2. Дія рішень, прийнятих iз порушенням Регламенту, зупиняється від моменту внесення до порядку денного сесії питання про їх скасування. |
1.3. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на міського голову, секретаря Ради та постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку. Під час пленарного засідання Ради контроль за додержанням Регламенту покладається на головуючого на засiданнi та Секретаріат сесії. |
1.4. Зміни та доповнення до Регламенту можуть бути внесені за пропозицією міського голови, постійних комісій Ради та не менш як третини депутатів. Приймаються більшістю голосів від загального складу депутатів Ради та вступають в силу з моменту їх прийняття. |
1.5. Процедурні питання, які не відрегульовані Законами України чи цим Регламентом, вирішуються Радою, виходячи з необхiдностi реалiзацiї в повному обсязі прав депутатів та їх рівної вiдповiдальностi перед виборцями. |
Міська Рада |
Стаття 2. Правова основа діяльності Ради |
2.1. Рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Боярки та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування від 15.10.1985 (ратифікованою Законом України № 452/97 від 15.07.1997), Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад” та іншими законодавчими актами. |
Стаття 3. Повноваження Ради |
3.1. Рада є юридичною особою і наділяється, відповідно до статей 25, 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” власними повноваженнями, в межах яких діє самостійно і несе відповідальність за свою діяльність. |
3.2. Строк повноважень Ради визначається Конституцією України. |
3.3. Рада має право наділяти частиною своїх повноважень органи самоорганізації населення, передавати їм відповідні кошти, а також матеріально-технічні та інші ресурси, необхідні для здійснення цих повноважень, здійснює контроль за їх виконанням. |
3.4. Здійснення Радою своїх повноважень будується на основі ініціативної і активної участі в її роботі кожного депутата, широкому залученні громадян до управління громадськими справами та реалізації волі виборців через своїх депутатів, відповідальності, підзвітності перед Радою утворених нею органів, обраних або призначених осіб. |
Стаття 4. Основні принципи діяльності Ради |
4.1. Діяльність Ради базується на принципах:
– народовладдя; – законності; – гласності; – колегіальності; – поєднання місцевих і державних інтересів; – правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством; – підзвітності і відповідальності перед територіальною громадою м. Боярки; – державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування, судового захисту прав місцевого самоврядування. |
4.2. Гласність роботи Ради забезпечується шляхом висвітлення її діяльності у засобах масової інформації.
Відкритість засідань Ради забезпечується шляхом доступу на них представників засобів масової інформації, через яких кожен член територіальної громади міста Боярка має можливість ознайомитися з питаннями, що розглядаються Радою та з прийнятими нею рішенями. Для отримання доступу на засідання Ради представники телебачення, радіо і преси повинні бути у встановленому порядку акредитовані при міській раді на певний термін або на весь період скликання міської ради. У разі необхідності Рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. За рішенням Ради окремі її рішення можуть не оприлюднюватись. |
4.3. Рада прагне досягти максимального узгодження думок та позицій депутатів при підготовці та прийнятті рішень, гарантує право меншості на публічне висловлення незгоди з рішенням більшості. При цьому меншість не звільняється від виконання прийнятого рішення. |
4.4. Робота Ради ведеться державною мовою.
У разі, коли промовець не володіє державною мовою, він має право виступати мовою, зрозумілою для більшості депутатів. |
Стаття 5. Взаємодія Ради |
5.1. Рада взаємодіє з органами місцевого самоврядування різних рівнів, підприємствами, організаціями та установами, незалежно від форм власності, їхніми трудовими колективами, громадськими об’єднаннями, осередками політичних партій, що діють на території Ради. |
5.2. Взаємовідносини Ради з розташованими на її території підприємствами, організаціями та установами, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються відповідно до статті 17 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законодавчими актами, що не суперечать вказаному Закону. |
5.3. Взаємовідносини Ради з розташованими на її території підприємствами, організаціями та установами, що не перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються відповідно до статті 18 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законодавчими актами, що не суперечать вказаному Закону. |
5.4. Для попереднього погодження питань взаємовідносин Ради з розташованими на її території суб’єктами права Радою може бути створена спеціальна робоча група. |
Стаття 6. Використання Радою державної та власної міської символіки |
6.1. На будинку, а також у залі засідань, де проводяться сесії Ради, піднімається Державний прапор України. На будинку Ради та її виконавчого комітету Державний прапор України піднятий постійно. |
6.2. На будинку Ради та її виконавчого комітету встановлюються вивіски з написами державною мовою: “Боярська міська Рада” та “Виконавчий комітет Боярської міської Ради “. |
6.3. Рада та її виконавчий комітет мають печатки із зображенням Державного герба України. |
6.4. Рада може мати власну символіку міста (герб, прапор, гімн тощо) відповідно до ст.22 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Рада регламентує використання символіки міста іншими суб’єктами права . |
Стаття 7. Реалізація відповідальності Ради, її органів та посадових осіб |
7.1. Рада та її органи несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами відповідно до статей 74-77 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. |
7.2. Рішення, що приймаються посадовими особами Ради та її органів, в результаті яких порушуються права й інтереси громадян, можуть бути оскаржені в порядку, визначеному діючим законодавством. |
Структура Ради, правовий статус її органів та посадових осіб |
Стаття 8. Загальна структура Ради |
8.1. Рада складається з депутатів, які обираються населенням міста Боярки на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування відповідно до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” . |
8.2. Структуру Ради складають:
– Боярський міський голова; – секретар Ради; – депутати Ради; – постійні комісії Ради; – тимчасові контрольні комісії Ради; – депутатські фракції; – депутатські групи; – Президія Ради; – Секретаріат Ради; – виконавчі органи Ради; – органи самоорганізації населення. |
8.3. Рада вважається правомочною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу Ради.
У разі, якщо до Ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження Рада попереднього скликання. У разі дострокового припинення повноважень депутатів, внаслідок чого до складу Ради входить менше як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів така Рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від загального складу Ради. Повноваження Ради можуть бути достроково припинені відповідно до статті 78 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. |
Стаття 9. Міський голова |
9.1. Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади Боярки, що обирається на основі Загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування у порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень міського голови визначається Конституцією України.
Міський голова забезпечує здійснення у межах наданих Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” повноважень органів виконавчої влади на території Боярки, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та місцевих органів виконавчої влади. |
9.2. Організує в межах, визначених Законом “Про місцеве самоврядування в Україні”, роботу міської ради та її виконавчого комітету. |
9.3. Підписує рішення, протоколи Ради та її виконавчого комітету. |
9.4. Вносить на розгляд Ради пропозиції щодо кандидатур на посаду секретаря Ради, першого заступника та заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ради, а також керівників установ, підприємств, організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Боярки. |
9.5. Вносить на розгляд Ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету Ради. |
9.6. Вносить на розгляд Ради пропозиції щодо структури і штату виконавчого комітету Ради. |
9.7. Здійснює керівництво виконавчим комітетом Ради. |
9.8. Скликає сесії Ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій Ради і головує на пленарних засіданнях ради. |
9.9. Забезпечує підготовку на розгляд Ради та виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень Ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені Радою програми, бюджет та звіт про їх виконання. |
9.10. За погодженням Ради, призначає на посади та звільняє з посад керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Боярка, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. |
9.11. Скликає загальні збори громадян за місцем проживання. |
9.12. Забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, Ради, її виконавчого комітету. |
9.13. Є розпорядником бюджетних, позабюджетних цільових (у тому числі валютних) коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним Радою. |
9.14. Представляє територіальну громаду, Раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства. |
9.15. Звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади міста Боярки, а також повноваження Ради та її органів. |
9.16. Укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради. |
9.17. Веде особистий прийом громадян. |
9.18. Забезпечує на території міста Боярки додержання законодавства щодо розгляду звернень депутатів, депутатських фракцій, громадян та їх об’єднань. |
9.19. Бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». |
9.20. Здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені Законом “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень Ради або не віднесені Радою до відання її виконавчих органів. |
9.21 Видає розпорядження у межах своїх повноважень. |
9.22. Несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» повноважень. |
9.23. При здійсненні наданих повноважень міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою міста Боярки, відповідальним – перед Боярською міською радою, а з питань здійснення виконавчими органами Ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Міський голова щорічно звітує Боярській міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами ради. |
9.24. Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою міста Боярки на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів ради міський голова зобов’язаний прозвітувати перед Радою про роботу виконавчих органів Ради у будь-який визначений ними термін. |
Стаття 10. Секретар Ради |
10.1. Обирається за пропозицією міського голови Радою з числа її депутатів на строк повноважень Ради шляхом таємного голосування, якщо за нього проголосувало більше половини від загального складу Ради, на строк повноважень Ради та працює в Раді на постійній основі. |
10.2. У випадках, передбачених ч.1 ст. 42 та ч.6 ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:
– здійснює повноваження міського голови; – скликає сесії Ради, повідомляє і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Ради, про питання, які передбачається внести на розгляд сесії; – веде пленарне засідання Ради, підписує його рішення. |
10.3. Організує підготовку сесій Ради, питань, що вносяться на розгляд Ради; забезпечує своєчасне доведення рішень Ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням. Секретар ради відповідає за підготовку та юридичне обґрунтування проектів рішень чергової сесії Ради та вручення їх депутатам за три дні до початку сесії. |
10.4. За дорученням міського голови координує діяльність постійних та інших комісій Ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій. |
10.5. Сприяє депутатам Ради у здійсненні їхніх повноважень. |
10.6. Організує за дорученням Ради здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування. |
10.7. Забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади міста Боярки, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку. |
10.8. Питання про дострокове припинення повноважень секретаря Ради виноситься на розгляд Ради міським головою або на вимогу не менше як третини депутатів від загального складу Ради. |
10.9. Рішення про звільнення з посади секретаря Ради приймається Радою більшістю голосів депутатів Ради від загального складу Ради шляхом таємного голосування.
У разі звільнення з посади секретаря Ради, коли через дострокове припинення повноважень відсутній і міський голова, Рада за пропозицією однієї третини депутатів від її загального складу обирає секретаря Ради із свого складу, який працює в Раді на постійній основі. |
Стаття 11. Депутат Ради. |
11.1. Статус депутата Ради визначається Конституцією України, Законами України “Про статус депутатів місцевих рад; “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами України. |
11.2. Депутат Ради є представником інтересів територіальної громади міста Боярки, який обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України; наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення реальної участі у діяльності Ради та її органів, несе обов`язки перед виборцями, Радою та її органами, виконує їхні доручення. |
11.3. Повноваження депутата Ради починаються з моменту офіційного оголошення міською виборчою комісією на першому пленарному засіданні новообраної Ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів, а закінчуються в день відкриття першої сесії Ради нового скликання, за винятком випадків, коли повноваження депутата припиняються достроково у встановленому законом порядку. |
11.4. Здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю; не може поєднувати статус депутата з роботою на постійній основі в Раді, її виконавчих органах (крім секретаря Ради). |
11.5. Дотримується депутатської етики;
керується загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади міста Боярка; не використовує депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях; керується у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі, гідності; не розголошує відомостей, що становлять державну або іншу таємницю; не допускає образливих висловлювань, не використовує у публічних виступах недостовірні або не перевірені відомості тощо. |
11.6. Депутат, крім секретаря Ради, обов’язково входить до складу однієї з постійних комісій, що утворюються Радою; зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях Ради, засіданнях постійних комісій та інших органів Ради. Депутат, який не може взяти участь у роботі сесії, повинен завчасно повідомити про це міського голову або секретаря ради, а у разі неможливості взяти участь у засіданні комісії – голову цієї комісії. |
11.7. У межах територіальної громади депутат має право:
на доступ до засобів масової інформації комунальної форми власності; на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання; на невідкладний прийом; вимагати усунення порушень законності і встановлення правопорядку. |
11.8. Депутат має право ознайомитися з будь-якими офіційними документами, що зберігаються в органах місцевого самоврядування, і одержати з них виписки і копії.
У своїй роботі депутат може користуватися допомогою п’яти помічників-консультантів на громадських засадах, правовий статус яких визначається Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, Положенням про помічників-консультантів депутата Боярської міської ради. . |
Стаття 12. Президія Ради |
12.1. Президія Ради є дорадчим органом Ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що плануються до розгляду на пленарному засіданні Ради, інших питань, які відносяться до компетенції Ради, формує порядок денний сесій, забезпечує колективний розгляд питань поточної роботи. |
12.2. Президія утворюється Радою і затверджується міським головою. До складу Президії Ради входять міський голова, секретар Ради, голови постійних комісій Ради, уповноважені представники депутатських фракцій. |
12.3. Засідання Президії скликає і веде міський голова, а у випадку його відсутності чи за його дорученням – секретар Ради. |
12.4. Засідання Президії є правомочним при наявності не менше половини її членів. |
Стаття 13. Секретаріат Ради |
13.1. Секретаріат Ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню Радою взаємодії з її виконавчими органами та громадськістю. |
13.2. Секретаріат Ради утворюється Радою. До його складу входять секретар Ради та спеціалісти по організації роботи Ради. |
13.3. Вся кореспонденція, адресована секретарю Ради, депутатам Ради, а також вихідна кореспонденція реєструється та передається адресатам секретаріатом Ради. |
Стаття 14. Постійні комісії Ради |
14.1. Постійні комісії є органами Ради, що обираються Радою з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень Ради та її виконавчих органів. |
14.2. Постійні комісії обираються Радою на строк повноважень Ради у складі голови та членів комісії. Структура, кількісний та персональний склад, функціональна спрямованість постійних депутатських комісій визначається та затверджуються Радою, не пізніш ніж на другій сесії.
Голови постійних комісій обираються Радою за поданням міського голови з урахуванням пропозицій депутатських фракцій. |
14.3. У складі Ради працюють шість постійних комісій:
– з прав людини, законності, правопорядку, протидії корупції та регламенту депутатської діяльності; – з питань соціального захисту, освіти, культури, охорони здоров’я, материнства і дитинства, молодіжної політики, туризму та спорту; – з питань промисловості, підприємницької діяльності, торгівлі, реклами, транспорту, зв’язку та залучення інвестицій; – з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, благоустрою міста, комунальної власності; – з питань Стратегічного сталого розвитку, містобудування, архітектури, організації публічного простору, земельних відносин, охорони навколишнього середовища, зеленого будівництва та рекреаційних зон; – з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку. |
14.4. Кількісний склад постійної депутатської комісії Ради не може перевищувати сім осіб і бути меншим ніж чотири особи. |
14.5. У разі необхідності, протягом всього періоду скликання Ради можуть створюватися нові постійні комісії, скасовуватися або реорганізовуватися раніше створені, змінюватися кількісний і переобиратися персональний склад комісій. |
14.6. Порядок організації роботи постійних комісій регулюється ст. 47 Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положенням про постійні комісії Боярської міської ради, яке затверджується Радою, не пізніше ніж на другій сесії. |
14.7. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, мають право створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням фахівців. |
14.8. Депутат може входити до складу тільки однієї постійної комісії, але має право особисто брати участь у засіданні будь-якої комісії Ради з правом дорадчого голосу . |
Стаття 15. Тимчасові контрольні комісії Ради |
15.1. Тимчасові контрольні комісії є органами Ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених Радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Тимчасові контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд Ради. |
15.2. Порядок утворення та діяльності тимчасових контрольних комісій визначається статтею 48 Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, порядком діяльності постійної комісії та Положенням про тимчасові контрольні комісії Боярської міської ради, яке затверджується Радою. |
Стаття 16. Депутатські фракції |
16.1. Депутатські фракції Ради формуються на партійній основі депутатами Ради. |
16.2. Депутат Ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції. Після оформлення матеріалів про утворення депутатської фракції головуючий на пленарному засіданні Ради інформує депутатів Ради про реєстрацію такої депутатської фракції, її кількісний склад, голову та заступника голови депутатської фракції. Депутатська фракція складається не менше як з двох депутатів Ради. |
16.3. Організація діяльності депутатських фракцій відбувається відповідно до ст.ст. 27, 28 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. |
16.4. Депутатські фракції мають право:
на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях Ради; на попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує Рада; на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Ради з кожного питання порядку денного сесії Ради; на об’єднання з іншими депутатськими фракціями (створення коаліції) для створення більшості в Раді чи опозиції; здійснювати інші права, передбачені законами України. |
Стаття 17. Депутатські групи |
17.1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати Ради можуть на основі їхньої взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи. |
17.2.Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутатів Ради, передбачених Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”. |
17.3. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом повноважень Ради за рішенням зборів депутатів Ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менше як з п’яти депутатів Ради. |
17.4. Депутатська група обирає своє керівництво, за його поданням реєструється Радою. |
Стаття 18. Виконавчі органи Ради |
18.1. Виконавчим органом Ради є виконавчий комітет Ради, який утворюється Радою на строк її повноважень. Порядок утворення, повноваження та організація роботи виконавчого комітету регулюються статтями 11, 27-40, 51-54, 71 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та цим Регламентом. |
18.3. Структура, загальна чисельність виконавчих органів Ради, витрати на їх утримання затверджуються Радою за поданням міського голови. |
18.4. Посадові інструкції працівників виконавчого органу Ради розробляються виконавчим органом, відповідно до Довідника типових професійних характеристик посад державних службовців, затвердженого Наказом головного управління державної служби України №65 від 01.09.1999р., та затверджуються міським головою або його заступником. |
Стаття 19 Перший заступник, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради |
19.1. Перший заступник, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів (далі – заступники) затверджуються Радою за поданням міського голови. |
19.2. Перший заступник, заступники міського голови здійснюють загальне керівництво відповідними органами Ради, координують і контролюють діяльність підприємств, організацій і установ, розташованих на території Ради, не залежно від форм власності, організують виконання рішень Ради, її виконавчого комітету, виконують інші обов`язки, визначені Радою, міським головою, виконкомом. |
19.3. Функціональні обов`язки першого заступника, заступників міського голови визначаються міським головою. |
19.4. Перший заступник, заступники міського голови за поданням міського голови можуть бути звільнені з посади рішенням Ради. |
Стаття 20. Керуючий справами виконавчого комітету |
20.1. Керуючий справами виконкому затверджується Радою за поданням міського голови і за посадою входить до складу виконкому. |
20.2. Функціональні обов`язки керуючого справами виконкому визначає міський голова. |
20.3. Керуючий справами виконкому за поданням міського голови може бути звільнений з посади рішенням Ради. |
Стаття 21. Орган друку. |
21.1. Рада є засновником комунального підприємства “Боярка-Інформ”, яке видає однойменну газету. |
21.2. Орган друку утворюється та діє на підставі статуту та діючого законодавства. |
Організація роботи Ради |
Стаття 22. Планування роботи Ради. |
22.1. Діяльність Ради здійснюється відповідно до перспективних планів, які затверджуються Радою, як правило, на рік.
Перспективний план роботи визначає головні напрями діяльності Ради та її органів, а також організаційні форми вирішення поставлених завдань, містить перелік основних організаційно-масових заходів та виконавців. |
22.2. Проект перспективного плану роботи Ради розробляється постійними комісіями Ради та підрозділами виконавчих органів Ради за участю Секретаріату Ради з урахуванням пропозицій міського голови, його заступників, секретаря ради, постійних комісій, депутатських фракцій (груп), окремих депутатів, виконавчого комітету ради, загальних зборів громадян, трудових колективів, громадських організацій, об`єднань і рухів, а також пропозицій Києво-Святошинської районної Ради та Київської обласної Ради. |
22.3. Перспективний план на наступний рік затверджується на пленарному засіданні Ради в кінці поточного року і в десятиденний строк доводиться до відома всіх депутатів Ради, виконавчих органів, зацікавлених організацій і службових осіб. |
22.4. До перспективного плану на рік обов`язково включаються питання:
контролю за виконанням наказів виборців, депутатських запитів, планів робіт та рішень Ради; звіти посадових осіб місцевого самоврядування та інших підзвітних та підконтрольних Раді осіб. |
22.5. Організація виконання перспективного плану покладається на постійні комісії та секретаріат Ради. Хід виконання перспективного плану роботи Ради обговорюється на засіданнях постійних комісій, засіданнях Президії Ради. Пропозиції щодо уточнення або зміни перспективного плану Ради розглядаються на пленарних засіданнях на вимогу депутатів та постійних комісій. |
22.6. На основі перспективного плану Президія та Секретаріат Ради розробляють проекти порядку денного чергових пленарних засідань Ради.
У перспективному плані зазначається назва питань, строки їх підготовки та відповідальні за підготовку. |
22.7. Плани роботи постійних комісій складаються на поточний рік та квартал і затверджуються на засіданнях комісій. Плани роботи комісій можуть коригуватися в разі включення до них позапланових питань за дорученням Ради, міського голови, секретаря Ради, за пропозицією членів комісії, інших депутатів.
До плану роботи комісії питання включаються після обговорення пропозицій на засіданні комісії, з визначенням строку підготовки питання і відповідального за його підготовку. |
22.8. Контроль за формуванням і виконанням планів роботи комісій покладається на секретаря Ради, який один раз на три місяці на початку першого місяця кварталу інформує Раду про виконання комісіями планів роботи, оцінює ефективність роботи комісій, вносить відповідні пропозиції. |
Стаття 23. Скликання сесії, її пленарних засідань та засідань постійних комісій Ради |
23.1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань Ради, а також засідань постійних комісій. |
23.2. Перша сесія новообраної Ради скликається Боярською міською виборчою комісією не пізніше як через два тижні після обрання Ради в правомочному складі. Її відкриває і веде голова цієї виборчої комісії. Він інформує Раду про підсумки виборів депутатів, міського голови і визнання їхніх повноважень. |
23.3. Наступні сесії Ради скликаються міським головою або за його дорученням секретарем Ради. |
23.4. Сесії скликаються у міру необхідності, але не рідше одного разу у квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць. |
23.5. У разі немотивованої відмови міського голови або його неспроможності скликати сесію Ради один раз на квартал; у разі нескликання пленарного засідання у двотижневий строк з моменту внесення про це пропозиції не менш як третиною від загального складу депутатів Ради або виконавчого органу Ради; а також відповідно до доручення Боярського міського голови сесія Ради скликається секретарем Ради. |
23.6. Рішення про скликання сесії Ради приймається міським головою або секретарем Ради у формі розпорядження. |
23.8. Рішення про скликання пленарного засідання Ради доводиться до відома депутатів, а у випадках, передбачених п.23.5 та п.23.7, до голови та секретаря Ради, а також до відома населення не пізніше як за 10 днів до пленарного засідання, а у виняткових випадках, що потребують термінового рішення Ради, не пізніше як за день до пленарного засідання із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Ради.
Проекти рішень та інші документи сесії доводяться до депутатів Ради до відкриття сесії. |
23.9. Засідання постійної комісії Ради скликається її головою, а в разі неможливості виконувати ним свої повноваження – його заступником. |
23.10. Засідання постійної комісії Ради скликається в міру необхідності, але не рідше термінів, визначених Положенням про постійні комісії Боярської міської Ради. Цим же Положенням регламентується і порядок ведення цих засідань. |
Пленарні засідання Ради. |
Стаття 24. Підготовка питань до розгляду на пленарному засіданні Ради. |
24.1. На пленарних засіданнях Ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами. |
24.2. Питання до порядку денного пленарних засідань та проекти рішень вносяться за поданням міського голови, секретаря Ради, депутатів, постійних комісій, виконавчих органів Ради, голів райдержадміністрації та облдержадміністрації, голів Києво-Святошинської районної та Київської обласної Рад, а також загальних зборів громадян після виконання процедури, яка виписана статтями 24.8-24.17 даного Регламенту. |
24.3. Депутат Ради, постійна комісія або депутатська фракція чи група проекти рішень, пропозиції або зауваження до рішень подають у письмовій формі за відповідними підписами до секретаріату Ради.
Проект, розроблений виконавчим органом Ради, подається за підписом заступника міського голови з відповідного напрямку. Проекти рішень, які надходять безпосередньо від міського голови, подаються за його підписом. Питання, ініційовані для розгляду Радою в порядку місцевої ініціативи, відповідно до ст.9 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, вносяться до порядку денного пленарного засідання за поданням уповноваженого відповідної ініціативної групи, депутатом або міським головою у порядку, визначеному даним Регламентом. Статус місцевої ініціативи надається питанням, ініційованим членами територіальної громади м. Боярки у кількості не менше 30 осіб, що засвідчується відповідним підписним листом. |
24.4. Пропозиції до порядку денного сесії вносяться не пізніше як за 10 днів до пленарного засідання.
Пропозиції, внесені пізніше вказаного строку або безпосередньо при розгляді порядку денного на сесії, включаються до порядку денного у тому випадку, якщо вони були попередньо розглянуті відповідними органами Ради або їх розгляд на сесії не потребує додаткового вивчення та підготовки. При цьому заслуховується повідомлення ініціатора пропозиції про виконану підготовчу роботу, готовність проектів документів та можливість надання їх депутатам, а також заслуховується виступ з цього питання представника відповідної постійної комісії, тощо. |
24.5. Проект рішення готується на бланку рішення Ради та повинен містити наступну інформацію:
1) назву документа, авторів проекту, ініціаторів його розгляду та їх підписи; 2) преамбулу до рішення, яка, повинна містити: перелік стадій опрацювання, які пройшов проект (результати розгляду на засіданнях постійних комісій, висновки експертиз, тощо); посилання на законодавчі та нормативні акти; 3) реєстраційний номер, присвоєний проекту секретаріатом Ради; 4) перелік додатків до проекту, якщо вони є. Проект рішення Ради з документами, які до нього додаються або мають бути додані, підлягають обов’язковому узгодженню з посадовими особами, які приймають участь у його підготовці та організації виконання даного рішення, а також проект має бути розглянутий на засіданні постійної депутатської комісії відповідного напрямку. Проект рішення підлягає візуванню, що складається з проставлення відповідною посадовою особою візи. Віза містить: найменування посади особи, що візує проект, її особистий підпис, ініціали та прізвище. Візи проставляються на зворотній стороні останньої сторінки проекту рішення. |
24.6. У разі потреби проект рішення вноситься до секретаріату Ради разом із супровідною запискою. |
24.7. У разі внесення проекту рішення, яке потребуватиме матеріальних чи інших витрат за рахунок міського бюджету, додається фінансово-економічне обґрунтування та пропозиції щодо покриття цих витрат або обґрунтування громадської необхідності, значимості проекту. |
24.8. Проекти рішень, які підготовлені відповідно до вимог даного Регламенту, проходять експертизу у секретаріаті Ради на відповідність вимогам положень Регламенту, реєструються та направляються на обов’язкову юридичну експертизу до юриста виконавчого комітету Ради.
Проекти рішень, супровідна інформація до проектів подаються у секретаріат Ради та зберігаються ним. |
24.9. Проекти, які підготовлені виконавчими органами Ради повинні в обов’язковому порядку пройти експертизу юриста виконавчого органу. У разі відповідності проекту рішення чинному законодавству юрист погоджує проект шляхом його візування (підпису). |
24.10. Якщо поданий до Секретаріату Ради проект рішення не відповідає вимогам Регламенту про структуру, виклад, оформлення документу, секретаріат Ради, повертає документ ініціатору проекту із зазначенням причин повернення, що не позбавляє ініціатора права повторно подати проект рішення до секретаріату Ради після усунення виявлених недоліків. |
24.11. Після погодження юристом проекту рішення, проект подається для ознайомлення депутатам через постійні комісії Ради. |
24.12. У разі виявлення невідповідності проекту рішення чинному законодавству, юрист через секретаріат Ради повідомляє ініціатора про виявлені недоліки із пропозиціями щодо їх усунення.
У разі непогодження ініціатора подання проекту рішення із висновками юриста, він має право звернутись для вирішення даного питання до секретаря Ради. |
24.13. Після узагальнення всіх пропозицій та зауважень проект рішення направляється секретаріатом Ради у відповідну профільну постійну комісію Ради для розгляду та вироблення до нього висновків. У разі відхилення комісією проекту рішення матеріали повертаються до Секретаріату Ради із зазначенням мотивів відхилення, про що секретаріат повідомляє автора проекту. |
24.14. Якщо автор не погоджується з висновками комісії, його пропозиція як інформація, вноситься на розгляд Президії Ради. |
24.15. Проект рішення включається до переліку питань, які виносяться на засідання Президії Ради. |
24.16. Прискорений розгляд проекту рішення допускається за дорученням міського голови чи секретаря Ради або за письмовим обґрунтуванням автору (-ів) проекту, підтриманим міським головою або секретарем Ради. Міський голова чи секретар Ради, у разі їх згоди з вищезгаданим клопотанням, дають відповідні доручення секретаріату Ради та профільній постійній комісії Ради із зазначенням строку виконання. |
Стаття 25. Внесення питань до порядку денного пленарного засідання |
25.1. До порядку денного пленарного засідання Ради можуть включатися питання про хід виконання раніше прийнятих рішень, про депутатські запити. |
25.2. Подання депутатів чи груп та фракцій, які стосуються певних питань порядку денного чергового пленарного засідання, вносяться до секретаріату Ради у письмовій формі не пізніше, як за 1 день до проведення засідання Президії Ради з питань порядку денного чергового пленарного засідання. Ці пропозиції повинні відповідати вимогам цього Регламенту щодо підготовки питань до розгляду на пленарному засіданні Ради. Подання, що надійшли несвоєчасно, вважаються такими, що подані на наступне пленарне засідання Ради. Те ж саме стосується і подань про скасування попередніх рішень Ради.
Пропозиції до проектів рішень з питань, що розглядаються у повторному читанні депутат подає до секретаріату Ради в тому ж порядку що й інші проекти згідно з вищевказаними вимогами цього Регламенту. |
25.3. Скорочення термінів подання депутатами проектів рішень розглядається в кожному окремому випадку Президією Ради та Радою з прийняттям відповідного окремого рішення.
У порядок денний сесії останнім питанням для розгляду включається пункт “Різне”, при розгляді якого рішення не приймаються. |
25.4. Проект порядку денного, підготовлений Президією Ради, підписаний міським головою або секретарем Ради, та відповідні проекти рішень надаються секретаріатом Ради головам постійних комісій, які повідомляють про це депутатів – членів комісії. Депутат після отримання такого повідомлення має право отримати пакет документів для ознайомлення. |
25.5. У порядку денному визначаються доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого проекту рішення. |
Стаття 26. Відкриття пленарного засідання Ради |
26.1. Пленарне засідання Ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу Ради. |
26.2. Депутат Ради зобов’язаний зареєструватись у секретаріаті сесії і бути присутнім на пленарних засіданнях Ради. Якщо депутат не може взяти участь у пленарному засіданні Ради або може спізнитись на його відкриття, про це він повинен повідомити міського голову через секретаріат Ради до початку пленарного засідання, вказавши відповідні причини. Про намір достроково покинути пленарне засідання або при необхідності тимчасової відсутності в залі депутат зобов’язаний проінформувати головуючого на пленарному засіданні через секретаріат сесії. |
26.3. Поіменна реєстрація депутатів проводиться перед початком пленарного засідання секретаріатом сесії або мандатною комісією в залі засідань перед тим , як депутати зайняли свої місця в залі. |
26.4. За пропозицією головуючого чи голови лічильної комісії під час засідання може бути проведена позачергова реєстрація депутатів. |
26.5. Головуючий на пленарному засіданні перед початком розгляду питань порядку денного підтверджує правильність скликання пленарного засідання та його правомочність, про що робиться відповідна відмітка в протоколі. |
26.6. Якщо з’ясується, що пленарне засідання є неправомочним, то головуючий повинен припинити пленарне засідання. Якщо після закінчення визначеного головуючим строку кількість депутатів на пленарному засіданні так і не відповідає вимогам щодо його правомочності (відсутність кворуму), то головуючий остаточно припиняє пленарне засідання та приймає рішення про перенесення пленарного засідання. |
26.7. Сесії міської Ради є відкритими і ведуться гласно. За рішенням Ради можуть бути проведені закриті засідання. Рішення про проведення закритого засідання сесії і про склад учасників приймається на відкритому засіданні сесії. |
26.8. На засідання Ради можуть бути запрошені представники територіальних громад, організацій, установ та підприємств усіх форм власності, громадських організацій, осередків політичних партій, засобів масової інформації. |
26.9. У засіданнях сесії можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати районної та обласної Рад, народні депутати України. |
26.10. Пропозиції щодо кола запрошених подаються міським головою, секретарем Ради, постійними комісіями, органами, які виносять питання для розгляду. На підставі цих пропозицій формується список запрошених. |
26.11. Головуючий на засіданні інформує депутатів про запрошених і присутніх на сесії осіб. Запрошені розташовуються в залі засідань на спеціально відведених місцях, окремо від місць для депутатів. |
26.12. Запрошеним може бути надане слово для виступів, заяв, об`яв, привітань.
Запрошені на засідання Ради особи не мають права втручатися у роботу сесії, зобов`язані утримуватися від проявів схвалення та осуду, дотримуватися порядку і підкорятися розпорядженням головуючого. Особа, яка не є депутатом і припускається грубих порушень порядку, може бути випроваджена з залу засідань розпорядженням головуючого. |
26.13. Пленарні засідання Ради відкривають, ведуть і закривають міський голова або секретар Ради, а на першій сесії Ради – голова територіальної виборчої комісії. |
26.14. У випадках, передбачених цим Регламентом, пленарне засідання відкриває, за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, який входить до її складу, а веде, за рішенням Ради, один з депутатів Ради. |
26.15. Голосування на пленарних засіданнях здійснюється депутатами Ради виключно особисто. Рішення, прийняті з порушенням цієї процедури, вважаються не чинними. |
26.16. При виникненні у депутата сумнівів щодо дотримання вимог ст.26.15 цього Регламенту при прийнятті конкретного рішення, він може поставити перед головуючим питання про повторну поіменну реєстрацію депутатів, присутніх на пленарному засіданні. |
Стаття 27. Порядок ведення пленарного засідання Ради. |
27.1. Пленарне засідання починається з повідомлення головуючому на засіданні секретаріатом сесії даних про кількість присутніх та причини відсутності депутатів. Головуючий на засіданні має право вимагати від депутатів пояснення причин їх запізнення або відсутності на попередніх засіданнях.
Секретаріат сесії створюється на час роботи однієї сесії рішенням Ради для забезпечення її роботи. Секретаріат сесії обирається в складі голови секретаріату та двох депутатів – членів секретаріату. |
27.2. Наступним етапом роботи пленарного засідання є затвердження порядку денного пленарного засідання, запропонованого Президією Ради. |
27.3. Всі проекти, що пропонуються до порядку денного, та зміни і доповнення ставляться на голосування в порядку надходження, якщо депутат не знімає їх перед голосуванням або в результаті обговорення.
За пропозицією депутата або головуючого на пленарному засіданні порядок денний пленарного засідання може бути розширений проектом (-ами) рішення Ради, якщо йдеться про питання, які є невідкладними. Рішення Ради заноситься до протоколу. |
27.4. Термінові питання можуть вноситися в порядок денний під час пленарного засідання тільки за рішенням Ради. |
27.5. Проект порядку денного пленарного засідання, сформований відповідно до вимог цього Регламенту, обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів від присутніх депутатів Ради.
Після затвердження порядку денного головуючий на засіданні пропонує порядок роботи пленарного засідання, який затверджується процедурним рішенням Ради. Порядок роботи пленарного засідання регулює питання тривалості пленарного засідання, час перерви та інші питання, що стосуються організації роботи конкретного пленарного засідання. |
27.6. Після затвердження порядку денного пленарного засідання відводиться час для оголошення депутатських запитів, звернень, запитань, оголошень, відповідей на депутатські запити (за наявності вимоги депутата – автора запиту, яка до початку пленарного засідання подана в письмовій формі до секретаріату сесії), прийняття рішень щодо відповідей на депутатські запити. |
27.7. Пленарне засідання Ради веде головуючий. Головуючий на засіданні Ради:
– відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в пленарних засіданнях Ради відповідно до прийнятого порядку роботи; – виносить на обговорення проекти рішень Ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення; інформує про матеріали, що надійшли на адресу Ради; – повідомляє списки осіб, які записалися на виступи; – надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця; – створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань; – після закінчення дебатів узагальнює і коротко формулює пропозиції, що поступили при обговоренні питання; – ставить питання на голосування, оголошує його результати; – забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні; – робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити; – вживає заходів до підтримання порядку на засіданні; – має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні; – організує ведення протоколу засідання, підписує протокол; – здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту. |
27.9. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого на засіданні, під час розгляду внесеної ним пропозиції з не процедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні він звільняє місце, відведене для головуючого на засіданні. Ведення засідання доручається іншій особі. |
Стаття 28. Організація розгляду питань |
28.1. Обговорення питання на сесії Ради включає:
– доповідь, запитання доповідачу, відповіді на них; – співдоповіді, у разі потреби, запитання співдоповідачам, відповіді на них; – виступи депутатів; – заключне слово доповідача або співдоповідача. |
28.2. Під час виступів на пленарних засіданнях встановлюються такі орієнтовні обмеження часу:
– доповідь – до 20 хвилин; – співдоповідь – до 10 хвилин кожна; – запитання та відповіді на них по доповіді та співдоповідях – до 30 хвилин; – обговорення доповіді – до 30 хвилин; – виступ в обговоренні – до 3 хвилин; – повторний виступ – до 1 хвилини; – запитання – до 1 хвилини; – відповідь на запитання – до 1 хвилини; – репліка за порядком ведення – до 1 хвилини; – оголошення, звернення – до 1 хвилини. За згодою депутатів головуючий може в необхідних випадках продовжити вищевказаний час. |
28.3. При необхідності в кінці сесії надається час, але не більше 30 хвилин, для виступів депутатів з короткими заявами та повідомленнями. Обговорення цих заяв не відкривається, рішення по них не приймаються. |
28.4. Рішення про припинення виступів приймається більшістю голосів у випадках:
– якщо список бажаючих виступити вичерпано; – якщо ніхто не подав заяву про надання слова; – у разі закінчення визначеного для виступів часу; – у разі внесення пропозицій депутатів щодо припинення обговорення. Коли окремі депутати, які подали заяву на виступ, але не виступили, під час прийняття рішення щодо припинення обговорення, наполягають на виступі, Рада приймає щодо цього окреме рішення. Тексти виступів депутатів, які записались до виступу, але не мали змоги виголосити їх у зв`язку з припиненням обговорення, на прохання депутатів можуть бути включені до протоколу сесії. |
28.5. Усі пропозиції, що надійшли при обговоренні питання порядку денного ставляться на голосування, якщо автори не знімають їх. З мотивів голосування надаються чотири виступи до однієї хвилини кожний (2 виступи “за” проект і 2 виступи “проти”). |
28.6. Пропозиція про дострокове припинення обговорення ставиться на голосування після трьох наступних виступів з моменту їх надходження. |
28.7. Після припинення обговорення перед голосуванням доповідач та співдоповідач мають право на заключне слово до 5 хвилин кожний. |
28.8. Перед голосуванням про припинення обговорення головуючий інформує присутніх про кількість депутатів, що виступили, і тих, які записалися на виступ. |
28.9. Якщо після припинення обговорення один з депутатів наполягає на виступі та його підтримує не менш як 15 депутатів, йому надається час до 3 хвилин. Таких виступів може бути не більше двох з одного питання.
Обговорення припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх депутатів. |
28.10. Якщо не менш як 15 депутатів проголосували проти припинення обговорення, воно поновлюється на термін не більш як на 15 хвилин. Подальше продовження обговорення можливе на вимогу не менш як половини депутатів, від загального складу ради. |
Стаття 29. Порядок надання слова |
29.1. Заява про надання слова для виступу з будь-якого питання порядку денного подається в письмовій формі на ім`я головуючого на засіданні після затвердження порядку денного. Секретаріат сесії формує список осіб, які попросили слова, окремо з кожного питання у порядку черговості подання заяви. Головуючий на сесії надає слово в разі усного звернення для оголошення, внесення пропозицій, запитань для повідомлень, довідок тощо.
Слово з процедурних питань надається депутатам позачергово. |
29.2. Депутати Ради, інші особи виступають на засіданні лише після надання їм слова головуючим.
Депутат у будь-який момент може відмовитись від свого запису на виступ. |
29.3. Голова, секретар Ради, голови постійних комісій мають право на виступи на загальних підставах. |
29.4. При обговоренні одного питання депутат має право взяти слово не більше як двічі. Це обмеження не стосується доповідача з даного питання. Головуючий надає слово для виступів у порядку черги або попереднього запису. Для виступу доповідачу надається трибуна.
Питання до доповідача направляються через секретаріат сесії в письмовому вигляді або в усній формі. Час для відповідей на письмові й усні запитання ділиться порівну. |
29.5. У будь-який час депутат Ради може звернутися з однією із наступних пропозицій щодо регламенту роботи пленарного засідання:
– стосовно перерви у засіданні, переносу чи відміни засідання; – про те, щоб вважати список для виступів вичерпаним; – стосовно переходу до розгляду наступного питання порядку денного; – стосовно завершення обговорення поточного пункту порядку денного; – стосовно перенесення пункту порядку денного; – стосовно повторного винесення пункту порядку денного на розгляд постійної комісії або виконавчого органу Ради. |
Стаття 30. Порядок проведення голосування на пленарних засіданнях |
30.1. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування. З початку голосування і до оголошення результатів голосування, головуючий нікому не надає слово.
Для колегіального вирішення питань, формування персонального складу виборних органів і виборів посадових осіб Ради та її органів застосовується відкрите, поіменне і таємне голосування. Поіменне або таємне голосування проводиться у випадках, передбачених статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, цим Регламентом, на вимогу не менше ніж одної третини депутатів, присутніх на сесії. |
30.2. При голосуванні кожний депутат має один голос і подає його за пропозицію, проти неї чи утримується від голосування.
Депутат, який відсутній на час голосування, не має права подати свій голос пізніше. У випадку, коли зареєстрований на засіданні депутат з поважної причини покидає засідання, на якому проводиться таємне або поіменне голосування, він має право подати свій голос до початку голосування в лічильну комісію в запечатаному конверті. Конверт розкривається під час підрахунку голосів. При проведенні таємного голосування лічильна комісія не має права розголошувати результат голосування депутата, відсутнього на засіданні. |
30.3. Для проведення голосування і визначення його результатів на початку кожної сесії Рада відкритим голосуванням обирає з числа депутатів лічильну комісію в складі не менше трьох депутатів. Лічильна комісія обирає із свого складу голову і секретаря комісії, яким відводиться спеціальне робоче місце в залі засідань. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії. |
30.4. Лічильна комісія перед початком голосування:
– одержує від секретаріату список депутатів; – в разі потреби забезпечує процедуру таємного голосування. |
30.5. Відкрите голосування проводиться підняттям депутатами рук.
Голосування може бути проведено без підрахунку голосів за явною більшістю, якщо жоден з депутатів не вимагає іншого. Якщо один або декілька депутатів вимагають підрахунку голосів, проводиться підрахунок тих, хто проголосував проти або утримався. |
30.6. Таємне голосування проводиться бюлетенями, які видаються депутатам для голосування. |
30.7. Для проведення таємного голосування бюлетені виготовляються під контролем лічильної комісії за встановленою формою і у визначеній кількості. Бюлетені таємного голосування містять всю необхідну для голосування інформацію. Форма бюлетеня затверджується Радою.
Час і місце голосування, порядок його проведення встановлюються лічильною комісією відповідно до Регламенту і оголошуються головою лічильної комісії. Для спостереження за проведенням таємного голосуванням та підрахунком результату таємного голосування обираються спостерігачі від груп депутатів. |
30.8. Кожному депутату видається один бюлетень для таємного голосування. Бюлетені видаються лічильною комісією, у відповідності із списком депутатів, за посвідченнями депутатів Ради. За рішенням більшості депутатів, від числа присутніх на засіданні, бюлетені перед голосуванням підписуються головою і секретарем лічильної комісії. |
30.9. Заповнення бюлетенів проводиться депутатами в кабіні для таємного голосування. Скриньки для таємного голосування повинні бути опечатані і знаходитися в полі зору лічильної комісії. |
30.10. Таємне голосування вважається таким, що відбулося, якщо кількість депутатів, що взяли участь у голосуванні, більше половини від загальної чисельності Ради. |
30.11. Поіменне голосування проводиться шляхом видачі поіменних бюлетенів або за допомогою усної заяви депутата з поміткою лічильної комісії в списках депутатів. Порядок проведення поіменного голосування такий же, як і порядок проведення таємного голосування. У бюлетені для поіменного голосування повинно бути відведено місце для вказівки прізвища, ініціалів, номера виборчого округу, особистого підпису депутата.
Зміст і форма бюлетеня для поіменного голосування затверджується Радою до проведення голосування. |
30.12. Член лічильної комісії, кандидатура якого включена до бюлетеня, не бере участі в підготовці бюлетенів і у визначені результатів голосування. У цьому випадку Рада приймає рішення про тимчасове дообрання в склад лічильної комісії нового члена на період голосування і підрахунку голосів. |
30.13. Депутат, який присутній на сесії, але не одержує бюлетеня, або, одержавши його, не опускає у виборчу скриньку, вважається таким, що не прийняв участь у голосуванні. |
30.14. Після закінчення голосування лічильна комісія відкриває виборчу скриньку для таємного голосування і підраховує голоси.
Недійсними вважаються бюлетені невстановленої форми і в яких залишено більше однієї внесеної кандидатури. Прізвища, дописані в бюлетені, при підрахунку голосів не враховуються. |
30.15. У випадку, коли на певну посаду балотується більше двох кандидатів і жоден з них не отримав при першому голосуванні необхідної кількості голосів, проводиться повторне голосування по двох кандидатурах, які одержали найбільше голосів. Якщо при повторному голосуванні жоден з кандидатів не набрав необхідної для обрання кількості голосів, проводяться повторні вибори з новим висуненням кандидатів. |
30.16. Якщо в процесі голосування чи під час підрахунку голосів були допущені помилки, які вплинули на результати голосування, то за рішенням Ради може бути проведене повторне голосування. |
30.17. За результатами таємного і поіменного голосування лічильна комісія оформляє протокол, який підписують всі члени комісії. По доповіді лічильної комісії Рада відкритим голосуванням приймає рішення про затвердження результатів голосування. У випадку, коли результати голосування не були затвердженні, за рішенням Ради проводиться повторне голосування, або питання знімається з обговорення чи переноситься на чергову сесію. |
Стаття 31. Порядок розгляду та прийняття рішень на пленарному засіданні Ради |
31.1. Розгляд проектів рішень на пленарних засіданнях Ради може включати в себе:
– обговорення і схвалення основних положень проекту (прийняття проекту за основу);
|
31.2. Рішення про прийняття поданого проекту рішення за основу приймається Радою у разі надходження на розгляд пленарного засідання альтернативних проектів рішень з одного питання або у разі надходження на пленарному засіданні великої кількості різних за змістом пропозицій щодо певного питання. |
31.3. Рішення Ради вважається прийнятим, якщо на пленарному засіданні, правомочному за результатами реєстрації депутатів, за нього проголосувало більше половини від загального складу депутатів. При встановленні результатів голосування до загального складу Ради додається голос міського голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні Ради, і враховується його голос. |
31.4. У разі, коли з певного питання порядку денного проведено голосування, а рішення Ради не прийняте, повторне голосування з цього питання можливе лише після повторного внесення цього питання порядку денного Ради не менш як 15 депутатами. Крім цього повторне голосування може бути проведене за ініціативою головуючого на пленарному засіданні у разі, якщо якась частина депутатів не брала участь у голосуванні або не зорієнтувалась у суті пропозиції з проекту рішення, що голосувалось. |
31.5. Рішення з процедурних питань приймається більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні Ради. Процедурним вважається питання регулювання роботи на пленарному засіданні, з якого Рада не приймає окремого рішення як документу. |
31.6. Рішення Ради (крім процедурних) приймаються лише з питань внесених до порядку денного засідання Ради, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом. У разі порушення цієї вимоги прийняте рішення є недійсним. |
31.7. Рішення, які прийняті з порушенням цього Регламенту, вважаються недійсними і підлягають скасуванню. |
31.8. Рада може затвердити своїм рішенням прийняття звернень, запитів, заяв та інших актів. Вказані документи Ради вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини від складу Ради. Порядок підготовки і розгляду проектів звернень,запитів, заяв і інших актів з питань, що мають істотне значення для Ради, аналогічний порядку підготовки і розгляду проектів рішення. За рішенням Ради в кожному конкретному випадку цей порядок може бути змінений. |
Стаття 32. Порядок вступу рішень Ради в силу та їх публікація |
32.1. Рішення міської Ради підписує міський голова або особа, яка головувала на засіданні. |
32.2. Рішення Ради вступають в силу з моменту прийняття їх Радою, якщо не встановлено інший строк введення їх в дію.
Рішення Ради, що є регуляторними актами набирають чинності з моменту їх офіційного оприлюднення через орган друку Ради – газету “Боярка-Інформ” або на офіційному сайті Боярської міської ради, або через інші засоби масової інформації. |
32.3. Рішення Ради через 10 днів після їх прийняття видаються секретаріатом Ради, виконкому, підприємствам, організаціям і установам, посадовим особам, на яких розповсюджена дія рішення. Рішення Ради доводяться до населення міста через орган друку Ради газету “Боярка-Інформ”, а також через інші засоби масової інформації. |
32.4. Рішення Ради прийняті в межах її повноважень, обов`язкові для виконання її органами, юридичними і фізичними особами, що знаходяться на території Ради. |
32.5. Пропозиції і рекомендації рішень Ради, які стосуються розташованих на території міста підприємств, організацій і установ, що не підпорядковані безпосередньо Раді, підлягають обов`язковому розгляду їх керівниками.. Про результати розгляду і прийняті заходи повинно бути сповіщено Раду не пізніше, ніж в десятиденний строк з моменту отримання рішення чи в інші строки, які встановлені Радою. |
32.6. Рішення Ради по процедурним питанням оформлюються лише протокольно. |
32.7. Рішення Ради, в яких передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог даного рішення, вступають в силу через десять днів після його оприлюднення і діють на протязі строку, вказаного в рішенні. |
32.8. Рішення прийняті за результатами референдуму і не суперечать Конституції та законам України, не вимагають затвердження, є обов`язковими для виконання Радою, її органами, органами територіального самоврядування юридичними і фізичними особами на території Ради.
Рішення міської Ради, які суперечать Конституції України або Законам України, можуть бути визнані незаконними в судовому порядку. |
Стаття 33. Протокол засідання |
33.1. Секретаріат сесії обирається з числа депутатів в кількості 3 осіб та веде протокол сесії, запис бажаючих виступити, реєструє депутатські запити, звернення, запитання, довідки, повідомлення та інші матеріали, організує роботу з зверненнями громадян, що поступили на адресу сесії, дає роз`яснення депутатам з питань організації роботи комісій, інформує депутатів про свою роботу. |
33.2. Протокол засідання Ради є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення і прийняття рішення, в якому відображається хід засідання Ради, виступи депутатів та інших осіб, які беруть участь в засіданні, заносяться депутатські запити і питання, прийняті рішення Ради, в тому числі і за депутатськими запитами, результати голосування. |
33.3. Засідання Ради протоколюється секретаріатом сесії. У протоколі фіксується:
1) день, місце, початок, тривалість перерви і час закінчення засідання; 2) прізвище та ім`я головуючого на засіданні та присутніх депутатів Ради; 3) прізвище та ім`я тих депутатів, які у зв`язку з тим, що запізнились на пленарне засідання або залишили засідання раніше встановленого строку, не взяли участі в обговоренні окремих питань порядку денного, також вказується відповідний порядковий номер цього питання в порядку денному; 4) прізвище та ім`я присутніх представників виконавчих органів або інших посадових осіб, присутніх на сесії, якщо вони зобов`язані взяти в ній участь; 5) питання порядку денного, винесені на розгляд, а також усі подання, питання і пропозиції та спосіб їх вирішення; 6) перелік рішень та результати виборів посадових осіб Ради; 7) зміни та доповнення до проектів рішень, які враховуються при голосуванні; 8) заяви, щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу; 9) заходи дисциплінарного впливу та прізвища тих, до кого вони були застосовані; 10) запити та запитання депутатів та відповіді на них; 11) повідомлення; 12) повні результати голосування з прийнятих рішень. |
33.4. До протоколу сесії додаються рішення Ради, письмові запити та звернення депутатів, розглянуті на засіданні пропозиції, зауваження і пропозиції депутатів, які передані в письмовому вигляді до секретаріату сесії чи головуючому на засіданні, а також дані лічильної і мандатної комісій про наявність кворуму, про результати голосування, про відсутніх депутатів, про запрошених, які взяли участь у засіданні. Після закінчення засідання секретаріат сесії перевіряє і оформляє на протязі 10 днів та подає протокол на підпис голові Ради або головуючому на сесії. |
33.5. Оригінал протоколу сесії зберігається у виконкомі міської Ради протягом строку повноважень Ради, потім передається до районного державного архіву на постійне зберігання. |
33.6. Під час відкритого засідання може здійснюватися аудіо та відеозапис. |
Стаття 34. Дисципліна та етика в діяльності Ради |
34.1. На засіданнях Ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання та непристойні і лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на засіданні має право попередити промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у разі повторного порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні. |
34.2. Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, у разі невиконання цієї вимоги головуючий на засіданні може припинити його виступ. |
34.3. Якщо промовець виступає без дозволу головуючого на засіданні, мікрофон може бути вимкнений без попередження. |
34.4. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на засіданні позбавляє його слова. |
34.5. Під час засідання Ради депутати повинні утримуватись від дій, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо). Головуючий на засіданні продовжує час для виступу промовця на термін, на який його виступ було перервано. |
34.6. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання Ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження протягом дня на засіданні головуючий має право позбавити депутата слова до кінця засідання та права знаходитись в сесійній залі. Якщо депутат чинить опір і не підкоряється розпорядженню головуючого, то головуючий може припинити сесію на певний час. |
34.7. Депутат Ради може опротестувати у письмовій формі засіб дисциплінарного впливу, вжитий до нього, подавши письмовий протест міському голові. Після отримання висновку постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку, Рада на наступному своєму засіданні приймає рішення щодо правомірності застосування заходу дисциплінарного впливу, причому депутат, до якого він був застосований, участі в голосуванні не бере. Перед голосуванням депутату, поведінка якого розглядається, надається право виступу. Цим же рішенням Рада може продовжити термін заборони на участь у пленарних засіданнях Ради. |
Стаття 35. Розгляд та прийняття рішень Ради за спеціальними процедурами |
Підготовка і затвердження бюджету міста |
35.1. Порядок складання та використання міського бюджету регламентується статтями 61-70 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положенням про постійні комісії Боярської міської ради. |
35.2. Постійна комісія Ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, зовнішньоекономічних зв’язків є провідною в Раді щодо опрацювання та підготовки проекту рішення Ради про затвердження бюджету міста. Боярки. Ця ж комісія виносить проект бюджету міста на затвердження Радою після його опрацювання іншими профільними комісіями Ради. |
Підготовка і затвердження програми соціально – економічного розвитку м. Боярки та цільових програм з інших питань місцевого самоврядування. |
35.1. Постійна комісія Ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, зовнішньоекономічних зв’язків є провідною в Раді з питань опрацювання та підготовки проекту рішення Ради щодо затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Боярки. |
35.2. Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку вноситься на затвердження Радою постійною комісією Ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, зовнішньоекономічних зв’язків після опрацювання з постійною комісією Ради з питань містобудування, архітектури, використання земельних ресурсів, адміністративно-територіального устрою та іншими постійними комісіями Ради. Підготовка цільових програм з інших питань місцевого самоврядування покладається на відповідні профільні комісії Ради. |
35.3. На затвердження Радою проекти цільових програм виносяться відповідними профільними постійними комісіями Ради після опрацювання з постійною комісією Ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, зовнішньоекономічних зв’язків. |
35.4. Виконавчими органами Ради проекти програм вносяться у Раду у терміни подання проекту бюджету міста, але не пізніше як за місяць до розгляду їх на засіданні Ради. |
35.5. Провідною комісією організовується погодження програмних положень з іншими постійними комісіями Ради, які не пізніше як за 2 тижні до розгляду питання на засіданні Ради подають свої висновки стосовно обґрунтування і забезпечення заходів, передбачених проектом програми. |
35.6. Проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку м. Боярки, а також цільових програм, звіти про їх виконання з відповідними висновками постійних комісій Ради не пізніше як за 5 днів до розгляду їх на засіданні Ради поширюються серед депутатів. |
35.7. Рішення Ради про затвердження річної програми соціально-економічного розвитку міста, а також основні її положення можуть публікуватись в засобах масової інформації. |
35.8. Контроль за ходом виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, а також цільових програм місцевого самоврядування Рада здійснює як безпосередньо, заслуховуючи доповіді виконавчих органів Ради, так і через постійні комісії Ради відповідно до їх компетенції. |