Проєкт
01-03/15
10.02.2020 р.
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
VIІ СКЛИКАННЯ
Чергова 65 сесія
РІШЕННЯ № ___/____
від ___лютого 2020 року м. Боярка
Про звіт про діяльність КП «Боярка-Водоканал» за 2019 рік
Відповідно до ст.ст. 25, 29, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт начальника комунального підприємства «Боярка-Водоканал» Михеєнка А.В. про роботу КП «Боярка-Водоканал» за 2019 рік, –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
1. Взяти до відома звіт про роботу комунального підприємства «Боярка-Водоканал» за 2019 рік (додається).
2. Визнати роботу комунального підприємства «Боярка-Водоканал»» за 2019 рік, задовільною.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови, за відповідним напрямком.
МІСЬКИЙ ГОЛОВА О. ЗАРУБІН
Додаток 1
до рішення чергової ___сесії
Боярської міської ради VII
скликання
від______2020 р. № ____/___
ЗВІТ
з фінансово-господарської діяльності
Комунального підприємства «Боярка-Водоканал», за 2019 рік
Основні напрямки і завдання КП «Боярка-Водоканал»: задоволення потреб споживачів у постачанні води належної якості з наближенням до стандартів Європейського Союзу, підвищення надійності роботи системи питного водопостачання та водовідведення, економне витрачання водних ресурсів, забезпечення енергозбереження.
Система водопостачання міста Боярка
Джерелами водопостачання міста є підземні води Бучакського та Полтавського водоносних горизонтів.
На балансі КП «Боярка-Водоканал» перебуває 59 артезіанських свердловин. З них: 47 – Бучакського горизонту, 12 – Полтавського горизонту. Загальний дозволений відбір води складає до 2989,6 тис. м3/рік. Свердловини розташовані на чотирьох майданчиках. 20 свердловин – у с. Забір’є, 39 – в м. Боярка.
Водопровідні мережі КП «Боярка-Водоканал» мають діаметр трубопроводів від 50 до 400 мм та закільцьовані між собою. Протяжність мереж складає 162,4 км, в тому числі 31,2 км – водоводи. Водопровідні мережі побудовані понад 50 років тому, зношені та потребують заміни.
Зважаючи на вище викладене, у 2019р. були виконані роботи по заміні водопровідних мереж в м. Боярка по вул. Грушевського протяжністю 165 м. та вул. Київська, протяжністю 167м, замінено 40м водопровідної труби між будинками №74 та №76 по вул. Молодіжна, виконано заміну труб по вул. Кібенка у зв’язку з поривом мережі будівельною організацією.
Для подачі води споживачам у багатоповерхові будинки на водопровідних мережах міста діє 16 підвищувальних станцій . У зв’язку з довготривалою експлуатацією будівлі потребують ремонту, особливо ремонту покрівель .Так в 2019р.виконано ремонт покрівлі підвищувальної насосної станції розташованої по вул. Чернишевського площею 60м.кв. Для підвищення ефективності технологічного процесу по водопостачанню на водопровідній насосній станції ВНС-5 почались роботи з технічного переоснащення обладнання , а саме заміни насосів.
Контроль за якістю води здійснюється Києво-Святошинським РВЛД ДУ »Київський ОЛЦ МОЗ України». Якість води відповідає Д СаН ПіНу 2.2.4-171-10, крім деяких свердловин з завищеним вмістом заліза.
Для поліпшення якості води в 2019 р., згідно робочих проектів, розпочалось будівництво станції очистки води на водопровідній насосній станції №4, та будівництво станції очистки води на свердловині, розташованої по вул. Кібенка 74/1, на даний час роботи в стадії завершення.
В 2019р.у багатоповерхових будинках встановлено 49 вузлів комерційного обліку води та встановленню 4 вузли комерційного обліку в ОСББ за адресами: вул.Полярна,10, вул. Білогородська 19а, вул. Соборності 53 та 53а. Також здійснюються роботи з проведення повірки або заміни засобів вимірювальної техніки у мешканців міста та надаються приписи мешканцям про їх встановлення .
Схема водовідведення міста Боярка
Загальна довжина каналізаційних мереж, які обслуговує КП «Боярка-Водоканал», становить 47,49 км, у тому числі: напірний колектор – 12,2 км; самопливний колектор – 35,29 км. Діаметри колекторів – від 150 до 1200 мм. Перекачування стічних вод здійснюється каналізаційними станціями, які працюють цілодобово. На кожній станції встановлені фекальні насоси, решітки-дробарки.
З каналізаційних насосних станцій стічна вода перекачується на каналізаційні очисні споруди. Проектна потужність існуючих каналізаційних очисних споруд – 11,7 тис.м3/добу.
Робота міської розподільної системи водопостачання характеризується невиробничими втратами води, які сягають понад 30%, оскільки трубопроводи зношені. Такий стан спричиняє аварійні ситуації.
Водопровідна та каналізаційна системи підприємства забезпечуються електроенергією від 12-и трансформаторних підстанцій потужністю 10 кВт. Всі трансформаторні підстанції потребують ремонту покрівель, заміни обладнання, устаткування та приладів, заміни кабельного оснащення. Заміни кабелів потребують також й електромережі.
Використовується фізично зношене та застаріле обладнання, технічний стан систем водопостачання та водовідведення – незадовільний (зношення трубопроводів складає 60%, а запірної арматури – до 70%). Означені споруди потребують модернізації та оновлення.
Каналізаційні насосні станції побудовані 40-50 років тому, знаходяться переважно в аварійному стані. Протягом 2019 року ліквідовано аварій на водопровідних мережах – 122. Ліквідовано заторів на каналізаційних мережах – 555. Необхідний капітальний ремонт стін, покрівлі, металевих конструкцій каналізаційних насосних станцій, будівель арт. свердловин, водопровідних насосних станцій, трансформаторних підстанцій, заміни трубопроводів та електрообладнання.
Станом на 01.01.2020р. пролонговано 405 договорів з підприємствами міста, які користуються послугами КП «Боярка-Водоканал», з водопостачання та водовідведення, видано 76 технічних умов на підключення до мереж водопостачання та водовідведення та 130 технічних умов на встановлення лічильників обліку.
Слід зазначити, що протягом 2019 року відбулося зростання цін на енергоносії, в першу чергу електроенергію, та інші виробничо-технічні ресурси. Означене призвело до збільшення фактичної собівартості послуг КП «Боярка-Водоканал». Саме електроенергія, ціна якої для підприємства збільшується щомісячно і яка є основною складовою витрат на виробництво, тягне за собою підвищення вартості послуг з водопостачання та водовідведення. Крім того, з 01 грудня 2019 року відбулося підвищення рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що вплинуло на фонд оплати праці, який за питомими витратами є співставним витратам на електроенергію.
Для ведення стабільної господарської діяльності у підприємства виникла необхідність зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
Тарифи було затверджено у встановленому порядку та введено в дію з 01 червня 2019 року.
Внаслідок застосування вищезазначених тарифів доходи підприємства, згідно з нарахуваннями за спожиті послуги з водопостачання, у 2019 році зросли та становлять 20 518,1 тис. грн.(без ПДВ) (на 2 809,0 тис. грн.(без ПДВ) або 15,86 % більше у порівнянні з 2018 роком). Нарахування за спожиті послуги з водовідведення становлять 17 503,6 тис. грн.(без ПДВ) (на 3 717,4 тис. грн.(без ПДВ) або 26,96 % перевищують доходи від цього виду діяльності, отримані у 2018 році).
В цілому по підприємству нарахування за послуги водопостачання та водовідведення у 2019 році склали 38 021,7 тис. грн.(без ПДВ), а оплата за ці послуги – 35 632,9 тис. грн.(без ПДВ), що становить 94 % від суми нарахування.
Відповідно до вимог пункту 7 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. № 869 (в редакції постанови від 03.04.2019р. № 291) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги», з метою забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із наданням послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, перегляд тарифів на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення та їх структури здійснюється уповноваженим органом щороку. Тарифи встановлюються на плановий період тривалістю 12 місяців (з 1 січня до 31 грудня).
Як відомо, різний рівень тарифів на підприємствах водопостачання та водовідведення значним чином залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг, а саме: від джерела водопостачання, його віддаленості від споживачів, якості води в джерелі водопостачання, технології очищення, обсягу реалізації послуг водопостачання та/або водовідведення, кількість споживачів, яким надані послуги, стану основних фондів, розгалуженості комунікацій та багато інших факторів, що і визначає величину собівартості тарифів.
На даний час послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню міста Боярка надаються за тарифами встановленими рішенням виконавчого комітету Боярської міської ради від 16 травня 2019 року № 25/4, та введено у дію з червня 2019 року.
Розрахунок цих тарифів здійснено Державним підприємством «Розрахунковий центр послуг» (відповідно до рекомендацій наданих Київською облдержадміністрацією та Мінрегіонбудом) на виконання рішення Боярської міської ради від 01.03.2018р. № 41/1365 щодо проведення незалежного аудиту розрахунку економічно обгрунтованих планових витрат і тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, КП «Боярка-Водоканал» на 2018 рік.
Тобто зазначені тарифи не покривають зростання вартості матеріально-технічних ресурсів, яке відбулося протягом 2019 року та прогнозованого підвищення на 2020 рік.
Прогнозні показники на 2020 рік, розроблені фахівцями КП «Боярка Водоканал» відповідно до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року за № 291, з урахуванням економічно обґрунтованих витрат собівартості цих послуг, складуть:
з централізованого водопостачання – 31,24 грн.;
з централізованого водовідведення – 30,82 грн.
Таким чином, разом, вартість з централізованого водопостачання та водовідведення становитиме 62,06 грн., що на 21,60 грн. перевищує діючий тариф за 1 метр кубічний.
З метою уникнення соціальної напруги серед мешканців міста Боярка, як один з варіантів вирішення проблеми на даному етапі, підприємством запропоновано здійснити корегування діючих тарифів для населення (які не є суб’єктами господарювання), лише на величину фактичної вартості спожитої за 2019 рік електричної енергії.
Для кращого розуміння, пропонуємо познайомитися з порівняльною таблицею (див. табл.)
ПОРІВНЯННЯ
діючих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення
КП «Боярка-Водоканал» та поданих на затвердження на 2020 рік
Споживачі | Діючий тариф (грн. з ПДВ) |
Тариф, поданий на затвердження
(грн. з ПДВ) |
Відхилення тарифів
(грн. з ПДВ) |
Централізоване водопостачання за 1 м. куб | |||
Населення | 20,41 | 21,85 | 1,44 |
Бюджетні установи та інші споживачі | 20,41 | 31,24 | 10,83 |
Централізоване водовідведення за 1 м. куб | |||
Населення | 20,05 | 21,03 | 0,98 |
Бюджетні установи та інші споживачі | 20,05 | 30,82 | 10,77 |
При цьому, відповідно до вимог статті 15 Закону «Про ціни і ціноутворення», прийняти цільову програму відшкодування різниці в тарифах комунальному підприємству “Боярка-Водоканал” на комунальні послуги на 2020 рік.
Відповідні пропозиції з розрахунками було направлено на адресу виконавчого комітету Боярської міської ради та частково враховано при затвердженні Програми відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво комунальному підприємству «Боярка-Водоканал» на 2020 рік, при цьому розмір тарифів залишився незмінним.
На 2019 рік для покращення матеріально-технічної бази підприємства, зменшення аварійних ситуацій на мережах водопостачання та водовідведення, забезпечення безперебійного водопостачання споживачів міста Боярка у міському бюджеті були передбачені кошти на виконання заходів, кошти на які у діючих тарифах непередбачено. Загальна вартість цих заходів становить 8 759 948,53 грн. (див. Таблицю №1).
Бюджетні кошти 2019 рік Таблиця № 1
№ п/п | Назва заходу | Фактично використано грн.
(з ПДВ) |
1 | Геолого-економічна оцінка (ГЕО) експлуатаційних запасів Боярського родовища питних підземних вод (ділянки «Боярка» і «Забір’є») водозабору КП «Боярка-Водоканал» в м. Боярка Києво-Святошинського району Київської області. | 745 002,00 |
2 | Будівництво станції очистки води на водопровідній насосній станції №4, розташованої за адресою: 08150, Київська область, м. Боярка, вул. Білогородська, 63
|
3 762 511,88 |
3 | Придбання насосів | 157 980,00 |
4 | Роботи по технічному переоснащенню системи водопостачання (обладнання будівель вузлами комерційного обліку холодної води) в житлових багатоквартирних будинках в м. Боярка Києво-Святошинського району Київської області. | 3 270 287,30 |
5 | Технічне переоснащення та модернізацію згідно з державними будівельними нормами внутрішніх систем опалення, вентиляції, які забезпечують функціонування будівель і споруд; | 180 000,00 |
6 | Капітальний ремонт підземної ділянки по вул. Черешнева з монтажем нових вузлів обладнання у колодязях | 301 692,00 |
Всього по спецфонду | 8 417 473,18 | |
7 | Проекти внутрішніх систем вентиляції КНС № 1,3,4 в місті Боярка, Київської області | 50 000,00 |
8 | Послуги протипожежного призначення | 49 475,35 |
9 | Дозволи з оцінки впливу на довкілля планової діяльності КП «Боярка-Водоканал» видобування підземних вод Боярського родовища по ділянках «Боярка» та «Забір’є». | 205 000,00 |
10 | Придбання шлангу для крота. | 38 000,00 |
Всього по загальному фонду | 342 475,35 | |
По бюджетним коштам | 8 759 948,53 |
Всі вищезазначені заходи виконано в повному обсязі.
Крім того, для переоснащення насосного обладнання КНС на менш енергоємне, з метою економії електроенергії та підвищення якості послуг з водовідведення, Боярською міської радою були виділені кошти в сумі 578 525,00 грн. на придбання насосів відповідно до Комплексної екологічної програми на 2018-2022 роки. Але оскільки, торги, які були проведені у 2019 році не відбулись у зв’язку із їх оскарженням учасником та подальшою відміною, зазначені кошти були повернуті до бюджету.
Також за рахунок дотації міського бюджету у 2019 році було сплачено за спожиту електроенергію – 6,826 млн. грн. проти 3,968 млн. грн у 2018 році. При цьому протягом 2019 року фактично сплачено за спожиту активну електроенергію разом 13,916 млн. грн., з них власними коштами підприємства – 7,090 млн. грн.
(див. Таблицю № 2)
Таблиця № 2
Кошти міського бюджету
(тис. грн., з ПДВ) |
Власні кошти підприємства
(в т. ч. пільги та субсидії) (тис. грн., з ПДВ) |
Всього
(тис. грн., з ПДВ) |
|
6 826 | 7 089,67 | 13 915,67 |
Станом на 01.01.2020р. нарахування на спожиту електроенергію та плата за перетікання реактивної електроенергії також становили певну суму (див. Таблицю № 3).
Таблиця № 3
Сума нарахування (тис. грн. з ПДВ) | |
Активна електроенергія | 14 159,63 |
Реактивна електроенергія | 148,45 |
Слід зазначити, що у 2019 році споживання активної електроенергії у натуральному вимірі зменшилося, а саме на 6,2 % порівняно з 2018 роком. Зокрема з 4 551 тис кВт/год. у 2018 до 4 269 у 2019 році. .
При цьому у грошовому виразі вартість електроенергії у 2019 році зросла на 19 % у порівнянні з 2018 роком з 11 458,6 тис. грн у 2018 році до 14 159,6 тис. грн у 2019 році.
Необхідно звернути увагу, що витрати на електроенергію становлять понад 35% загальних витрат підприємства. Питома вага витрат підприємства – понад 50% – заробітна плата. Відрахування на соціальні заходи та податки, які утримуються із заробітної плати, складають 41,5% від фонду оплати праці підприємства та фактично повертаються до бюджету.
Фінансовий стан підприємства за 2019 рік
За даними бухгалтерської звітності чистий дохід підприємства за 2019 рік становить 38 022 тис. грн., що на 6 214 тис. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (у 2018 року – 32 808 тис. грн.).
При цьому у 2019 році собівартість реалізованої продукції становила 40 886 тис. грн. ( 2018 рік – 34 180 тис. грн.).
Слід також зазначити, що від інших видів діяльності (не ліцензованих) підприємство отримало доходи 2 986 тис. грн., 2018 рік – 2 324,0 тис. грн
З урахуванням всіх отриманих доходів та понесених витрат чистий фінансовий результат по підприємству в 2019 році становить збитки в сумі 3 182 тис. грн. (у 2018 році збитковість була – 3 395 тис. грн.)
По факту за 2019р. дебіторська заборгованість на кінець звітного періоду складає 8,73 млн. грн. що на 24,7% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року; від юридичних осіб – 3,2 млн. грн., що на 28% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Інформація про фінансові результати, дебіторську та кредиторську заборгованість наведена у додатку № .
Найбільшими боржниками станом на 01.01.2020 р. серед юридичних осіб є КП «Києво-Святошинська тепломережа» (2,5 млн. грн.),
Основними статтями витрат у 2020 році були:
• електроенергія – 14,2 млн. грн. (у 2018 році – 11,4 млн. грн; у 2017 році – 9,5 млн. грн.);
• заробітна плата з податками – 29,1 млн. грн. (23,9 + 5,2) (у 2018 році – 23,7 млн. грн. (19,5 + 4,2); у 2017 році – 17,3 млн. грн.);
• витрати на відновлення основних фондів за рахунок амортизації – 4,4 млн. грн. (у 2018 році – 3,4 млн. грн.; у 2017 році – 3,1млн. грн.);
• ресурсні податки – 1,3 млн. грн. (у 2018 році – 1,1 млн. грн.).
Більш детальна інформація щодо витрат підприємства наведена у додатку № .
Середньомісячна заробітна плата в нарахуванні на одного працівника підприємства у 2019 році склала 10 134,26,00 грн. (у 2018 році – 8 335,20 грн.), в т.ч. на працівника виробничого персоналу – 9 263,60 грн. (у 2018 році – 7 428,53 грн.). Суми збільшилися на 1 799,06 грн., та 1 835,07 грн. відповідно у порівнянні з попереднім звітним періодом.
Робота зі споживачами (відділ збуту)
Станом на 01.01.2020 року на обліку перебувають 13 725 особових рахунки (населення) та укладено 364 договори із юридичними особами та фізичними особами-підприємцями на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Близько 80% особових рахунків споживачів обладнано вузлами обліку; частка облікового споживання у інших груп споживачів становить 99,9 %.
ПЕРЕЛІК
та структура споживачів послуг КП Боярка-Водоканал» за 2019 рік
Категорія | За 2018 рік | За 2019 рік | ||
Усього | з обліком | Усього | з обліком | |
Кількість багатоквартирних будинків | 132 | 12 | 132 | 12 |
Кількість абонентів приватного сектора | 6 791 | 4 901 | 6 844 | 5001 |
Кількість абонентів багатоповерхових будинків | 6 878 | 5 903 | 6 881 | 5 950 |
Кількість особових рахунків | 13 669 | 13 725 |
Загальна кількість особових рахунків (населення) зі встановленими приладами обліку води станом на 01.01.2020 року становить 10 951 одиниць, а особових рахунків з нормативним нарахуванням – 2 774 одиниць.
Відділом збуту щомісячно здійснюються нарахування за надані послуги водопостачання та водовідведення по кожному особовому рахунку споживача, щомісячно знімаються контролерами ВГ показники лічильників обліку води у інших груп споживачів. Формуються, роздруковуються та доставляються силами контролерів платіжні квитанції та рахунки – фактури для сплати послуг усім групам споживачів.
Протягом 2019 року відділом збуту проводилась постійна планова робота щодо виконання споживачами вимог Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” по періодичних повірках засобів обліку води. Було опрацьовано всі багатоповерхові будинки та здійснювалась постійна роз’яснювальна робота щодо повірки зі споживачами приватного сектору. Наразі, 28 % споживачів (приватний сектор) із загальної кількості особових рахунків з лічильниками обліковуються як ті, що підлягають повірці чи заміні на виконання вимог законодавства. Такий же порядок роботи щодо періодичної повірки проводиться із іншими групами споживачів.
Слід зазначити що ця робота дала певні результати, зокрема обсяг реалізації послуг з централізованого водопостачання збільшився на 31,2 тис. мᶟ (з 1 264,5 до 1 295,7), обсяг послуг з централізованого водовідведення збільшився на 40,8 тис. мᶟ ( з 1 127,0 до 1,167,8 ).
У зв’язку з набранням чинності нормативних актів щодо монетизації пільг та субсидій підприємством підписано Публічний договір із АТ “Ощадбанк” про взаємодію виконавців комунальних послуг на виконання Положення про порядок призначення житлових субсидій та Порядку надання пільг у грошовій формі. Даний договір регламентує порядок взаємодії між уповноваженими органами та включає в себе чималий обсяг робіт по веденню особистого кабінету та обміну електронними даними для забезпечення соціальних гарантій споживачам підприємства. Для цього відділом збуту щомісячно формуються та надаються до відшкодування реєстри отримувачів соціальних виплат із зазначенням фактичних обсягів спожитих послуг.
Претензійно-позовна робота
(юридичний сектор)
Населення
Протягом 2019 року було направлено споживачам 90 претензій про необхідність оплати за спожиті послуги на загальну суму 1 509 640, 19 грн. Крім цього, було укладено 18 договорів реструктуризації заборгованості на загальну суму 134 850 грн. 94 коп.
До Києво-Святошинського районного суду було подано 4 позовних заяв про стягнення заборгованості з фізичних осіб на загальну суму 183 573,57 грн.
Юридичні особи
Протягом 2019 року було направлено боржникам 30 претензій на загальну суму 2 386 928,61 грн. Сума сплати за результатами претензій склала 900 296,57 грн.
До Господарських судів було подано 2 позовні заяви про стягнення заборгованості з юридичних осіб на загальну суму 61 103,36 грн., а саме: ТОВ «Інекс – Буд» – 56 065,90 грн. та ГО Футбольний клуб «Зеніт – Ергопак» – 5 037,70 грн.
Слід, зазначити, що позовні заяви окрім суми заборгованості включають й штрафні санкції.
Результати роботи з Києво-Святошинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області по населенню:
З метою своєчасного й повного виконання судових наказів та судових рішень «КП «Боярка-Водоканал» було подано на примусове виконання до Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області 7 судових наказів про примусове стягнення заборгованості з фізичних осіб на загальну суму 178 583, 10 грн. та 12 виконавчих листів на про примусове стягнення заборгованості з фізичних осіб на загальну суму 165 532, 37 грн. Подальші дії здійснюються відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» Києво-Святошинською ВДВС ГТУЮ у Київській області.
Наразі винесені постанови про відкриття виконавчих проваджень та постанови про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.
Результати роботи по юридичним особам
У Києво-Святошинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області знаходиться судовий наказ на відкриття виконавчого провадження про стягнення заборгованості з КП «Києво-Святошинська тепломережа» КОР на користь КП «Боярка-Водоканал» на суму 1 538 587,61 грн. примусове стягнення заборгованості виконавчою службою здійснюється відповідно до Закону України «Про виконавче провадження»;
Також до Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області було подано судовий наказ про стягнення з ГО Футбольний клуб «Зеніт-Ергопак» заборгованості на суму 7 958,70 грн. наразі відкрито виконавче провадження.
У Шевченківському РВДВС м. Києва ГТУЮ у м. Києві знаходяться 2 судові накази на стягнення з ТОВ «Інекс – Буд» заборгованості на загальну суму 120 004,00 грн. Накладено арешт на кошт боржника.
Безпека режимних об’єктів водоканалу
Перелік виконаних робіт на дільниці водопідйому
Наприкінці 2019 року, силами підрядних організацій, завершено встановлення станції очистки води потужністю 20 м3 за годину в історичній частині міста по вул. Кібенка (біля водонапірної вежі). Ця станція здійснює очищення води на двох свердловинах, що дає можливість покращити якість води, знизити у ній вміст заліза і привести воду до стандартів ДсаНПіН. Вартість станції – понад 2 млн. грн., співфінансування Київської обласної державної адміністрації та Боярської міської ради.
Ще одну станцію очистки води встановлено на ВНС-4. Кошти на її встановлення виділено з державного бюджету.
Завершено також реконструкцію і на ВНС-5, де встановлено два нових насосних агрегати, шафи керування з частотними перетворювачами та запірну арматуру діаметром 250 мм. (фотографії додаються).
Довідково: У 2017 році КП «Боярка-Водоканал» було розроблено проект капітального ремонту із заміною насосного обладнання на ВНС-5. Кошти на реконструкцію виділено на умовах спільного фінансування Київської обласної держадміністрації та Боярської міської ради. Вартість проекту – 4,5 млн. грн. Боярська міська рада виділила кошти у розмірі 10 відсотків на співфінансування проекту
Крім того КП «Боярка-Водоканал» було впроваджено ряд енергоефективних заходів.
На цей напрямок діяльності, протягом 2019 року, спрямовувались заходи щодо забезпечення скорочення споживання енергоресурсів за рахунок реалізації енергоефективних заходів; вдосконалення системи енергоменеджменту; покращення моніторингу енергоспоживання;
Так, у 2019 році для покращення матеріально-технічної бази, зменшення аварійних ситуацій на мережах водопостачання та водовідведення, забезпечення безперебійного водопостачання споживачів міста Боярка було впроваджено енергоефективні заходи на підприємстві, зокрема:
1. Ремонтні роботи підземної ділянки водопроводу по вул. М.Грушевського протяжністю 165 м, для відновлення функціювання об’єктів, призначених для життєдіяльності населення, з монтажем нових вузлів обладнання у водопровідних колодязях. Труби ПЕ100SDR17 діам.160 х 9,5.
Ефект: зменшення втрат води та поліпшення якості води.
2. Виконано чистку приймального резервуару стоків на КНС- 4, об’єм резервуара 30 м куб., КНС-5 об’єм резервуара 50 м куб., КНС-6 об’єм резервуара100 м куб.
Ефект: для забезпечення стабільної роботи каналізаційної мережі міста упередження аварійних ситуацій підтримки необхідного рівня санітарії, запобігання засмічень у трубопроводі які накопичуються поступово зменшуючи її пропускну здатність та можливість нормально функціонувати.
3. Капітальний ремонт водопровідної насосної станції № 5 – технічне переоснащення основного технологічного обладнання в зв’язку зі зношенням та моральною і фізичною застарілістю.
Ефект: за рахунок переоснащення новими насосними агрегатами підвищиться ефективність технологічного процесу по водопостачанню, що в цілому позитивно відобразиться на показниках роботи підприємства.
Обладнання до реконструкції: насос Д320-70 2 шт., ел.двигун Р=110 кВт.
Обладнання після капітального ремонту: насос SDS125-450 2 шт., ел.двигун Р= 55 кВт.
Тобто, економія електроенергії в наслідок заміни насосів становитиме 1 180,41 тис. грн. з розрахунку на рік.
4. Встановлення частотних перетворювачів на підвищувальних насосних станціях по вулицях Волгоградська 20, Гоголя 58 , Б.Хмельницького 98, які оптимізують тиск в мережі надають можливість виконати плавний запуск електродвигуна насосного агрегату, що підвищує термін експлуатації насосного обладнання та допомагає захистити водопровідну мережу від гідроударів, а також зменшує споживання електроенергії до 30%.
Перелік виконаних робіт на дільниці водовідведення
Перелік виконаних робіт дільниці очисні споруди
Перелік виконаних робіт по ремонту водопровідних мереж
Бригадами ДАВР було проведено:
Обстеження підвальних приміщень багатоповерхових будинків для встановлення вузлів комерційного обліку.
Встановлення 318 лічильників обліку в квартирах багатоповерхівок, приватного сектору та юридичних осіб.
Виконані ремонтні роботи:
-Усунення пориву водопровідної труби та встановлено хомути по:
-Заміна запірної арматури:
-Інші виконані роботи:
Перелік виконаних робіт
дільниці обслуговування електроустаткування (ДОЕ)
По техніці безпеки були виконані наступні роботи:
Перелік робіт виконаних на дільниці автотранспорту
Дільниця автотранспорту проводить своєчасне технічне обслуговування транспортних засобів та страхування водіїв і автомобілів. Вся техніка утримується в належному робочому стані, що надає можливість своєчасно виконувати аварійно-ремонтні роботи. При необхідності проводяться поточні ремонтні роботи автотранспортних засобів.
За 2019 рік були виконані наступні роботи:
До цього часу не вирішеним залишається питання, яке потребує прийняття рішення Боярської міської ради, оскільки виробнича база, як така, відсутня. Техніка знаходиться частково на території дільниці очисних споруд, частково на насосних станціях (за межами гаража).
Робота з кадрами в КП «Боярка-Водоканал»
Спискова чисельність працівників на початок 2019 року складала 188 осіб. Протягом 2019 року підприємством прийнято на роботу 14 осіб, звільнено – 18.
Спискова чисельність працівників станом на 01.01.2020р. – 184 чоловік.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємстві з періодичністю раз на п’ять років. Остання атестація проводилась в жовтні місяці 2017 року.
За 2019 рік на підприємстві зафіксовано 1 порушення трудової дисципліни. Працівник, який порушив трудову дисципліну, позбавлений преміальної доплати за підсумками роботи за місяць, у якому було скоєно порушення.
За 2019 рік прогулів на підприємстві не було.
Навчання в коледжах та ЗВО за рахунок підприємства не проводилися.
На підприємстві працює 1 працівник, який є студентом заочної форми навчання.
Станом на 01.01.2020р. підприємству необхідні електрогазозварники в кількості – 2 особи., слюсарі-ремонтники в кількості – 3 особи., муляр – 1 особа, штукатур – 1 особа, машиніст екскаватора – 2 особи.
Директор КП «Боярка-Водоканал» А.МИХЕЄНКО