БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
VІ СКЛИКАННЯ чергова 47 сесія
РІШЕННЯ № 47/ 2107 |
від 19 червня 2014 року м. Боярка |
Про затвердження Положення про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг в місті Боярка
Керуючись ст. 25, 26, 27, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», Законами України «Про захист прав споживачів», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про оренду землі», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», «Правилами побутового обслуговування населення» та іншими нормативно-правовими актами, що діють у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування, –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
МІСЬКИЙ ГОЛОВА Т. Г. ДОБРІВСЬКИЙ
Положення про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території м. Боярка
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території м. Боярка (далі – Положення) – нормативно-правовий акт, яким визначаються основні вимоги до здійснення торговельної діяльності та надання послуг населенню на території м. Боярка, основні вимоги до об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, незалежно від форм власності.
1.2. Визначення термінів.
У даному положенні терміни вживаються в такому значенні:
– торговельна діяльність – це ініціативна, самостійна діяльність суб’єктів господарювання щодо здійснення купівлі та продажу товарів народного споживання з метою отримання прибутку;
– послуги – це діяльність суб’єктів господарювання, яка задовольняє певні потреби споживачів як особисті так і громадські;
– об’єкти торгівлі, ресторанного господарства, послуг – місця для здійснення підприємницької діяльності суб’єктів господарювання: торговельної, виробничо-торговельної, з надання послуг, розташовані в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах.
Під час здійснення сезонної або тимчасової торгівлі об’єкти такої діяльності розміщуються у визначених для цих цілей місцях (в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах, на земельних ділянках, що належать до власності територіальної громади міста, якщо проведення такої діяльності в цих місцях не суперечить чинному законодавству та враховує інтереси територіальної громади міста);
– прилегла територія – територія, яка межує з територією суб’єкта господарювання на відстані 50 метрів (по периметру) або обмежена краєм проїжджої частини вулиці чи дороги, включаючи бордюрний камінь.
1.3. Положення є обов’язковим до виконання суб’єктами господарювання, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі та послуг на території м. Боярка.
1.4. Положення розроблено відповідно до вимог та норм Господарського та Цивільного кодексів України, законів України «Про захист прав споживачів», «Про благоустрій населених пунктів», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про оренду землі», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», «Правила побутового обслуговування населення» та інших нормативно-правових актів, що діють у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування.
2. Порядок провадження торговельної діяльності.
2.1. Суб’єкти господарської діяльності здійснюють торговельну діяльність при наявності у них об’єкта торгівлі, ліцензії на торгівлю окремими групами товарів (при необхідності, патенту або свідоцтва про сплату єдиного податку).
2.2. Об’єктами торгівлі, ресторанного господарства та послуг є:
2.3. Всі об’єкти торгівлі, ресторанного господарства та послуг повинні відповідати вимогам чинного законодавства.
2.4. Режим роботи об’єктів торгівлі встановлюється з 8:00 до 23:00 за погодженням з власником.
3. Порядок провадження діяльності з надання послуг.
3.1. Суб’єкти господарської діяльності здійснюють діяльність з надання послуг при наявності об’єкта послуг, патенту або свідоцтва про сплату єдиного податку та при необхідності ліцензії.
3.2. Надання послуг залежно від виду може здійснюватися в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах, павільйонах, кіосках, майстернях, салонах, перукарнях, сервісних центрах, приймальних пунктах та в інших, спеціально обладнаних відповідним устаткуванням місцях, згідно вимог чинного законодавства.
3.3. Забороняється надання всіх видів послуг за місцем проживання суб’єктів підприємницької діяльності.
3.4. Режим роботи об’єктів послуг встановлюється з 7:00 до 22:00 за погодженням з власником.
4. Обов’язки суб’єктів господарювання.
4.1. Суб’єкти господарювання повинні:
5. Порядок організації роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами.
5.1. Суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами зобов’язані дотримуватись вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про захист прав споживачів», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» та «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами», інших нормативно-правових актів та цього Положення і отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
5.2. Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, підприємства чи спеціалізовані відділи (секції) магазинів споживчої кооперації, підприємства ресторанного господарства і тютюнові вироби – через стаціонарні пункти дрібно-роздрібної мережі.
5.3. Суб’єкти господарської діяльності зобов’язані забезпечити стан приміщень об’єкта для роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами відповідно до санітарно-технічних, санітарно-гігієнічних, технологічних, протипожежних та інших норм і правил здійснення господарської діяльності.
5.4. Суб’єкти господарської діяльності для торгівлі алкогольними напоями повинні мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менше 20 кв. м., обладнане відповідним торговельним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки), охоронною і протипожежною сигналізацією з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією.
5.5. У разі здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкт підприємницької діяльності повинен мати спеціалізовані приміщення для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які повинні добре вентилюватися, не мати стороннього запаху, мати захист від прямих променів світла, обладнані охоронною сигналізацією.
5.6. Продаж алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території м. Боярка забороняється:
5.7. Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.
5.8. Продавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів мають право вимагати у покупця, який купує алкогольні напої та тютюнові вироби документ, що засвідчує його вік, якщо виникли сумніви щодо досягнення 18-річного віку.
В разі відмови надати такий документ, продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів такій особі забороняється.
5.9.Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
5.9.1 у ліфтах і таксофонах;
5.9.2 у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
5.9.3 у приміщеннях та на території навчальних закладів;
5.9.4 на дитячих майданчиках;
5.9.5 у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
5.9.6 у під’їздах житлових будинків;
-5.9.7 у підземних переходах;
5.9.8 у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
5.9.9 у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
5.9.10 у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
5.9.11 у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
5.9.12 на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
5.9.13.Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
– у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
– у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
– у приміщеннях гуртожитків;
5.9.14 на вокзалах.
Суб’єкт господарської діяльності зобов’язаний відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.
6.1.Режим роботи аптек, автозаправних станцій (без торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами) та кафе, ресторанів, дискотек цілодобово (за умови узгодження з виконавчим комітетом БМР).
6.2. Цілодобовий режим роботи об’єктів торгівлі, розташованих у житлових будинках, заборонено.
6.3. Право здійснювати торгівлю цілодобово мають суб’єкти підприємницької діяльності, які:
– не мають на свою адресу скарг населення м. Боярка на організацію роботи та забезпечують дотримання громадського порядку в приміщенні та на прилеглій території;
6.4. Суб’єкти підприємництва, що здійснюють торговельну діяльність цілодобово, дотримуються норм та вимог чинного законодавства в сфері торгівлі та послуг, основних вимог статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
6.5. Для закладів торгівлі (послуг) та ресторанного господарства, розміщених на території об’єктів з цілодобовим режимом роботи (залізничний вокзал, готелі) діяльність у нічний час може здійснюватись з 22:00 до 7:00 за умови дотримання п. 6.4. цього Положення.
6.6. Торговельна діяльність цілодобово може здійснюватись суб’єктами господарювання лише при наявності відповідного рішення виконавчого комітету Боярської міської ради та за умови дотримання цього Положення.
6.7. Рішення про встановлення цілодобового режиму роботи приймає виконавчий комітет Боярської міської ради за заявою суб’єкта підприємництва.
Термін розгляду заяви та надання інформації про прийняття рішення про встановлення цілодобового режиму роботи – 30 календарних днів.
6.8. До заяви додаються:
– акт вводу об’єкта торгівлі в експлуатацію або договір оренди торгового об’єкта, приміщення чи договір купівлі-продажу або інший документ, що засвідчує право користування об’єктом;
– копія права власності на приміщення, яке здається в оренду.
6.9. Рішення виконавчого комітету Боярської міської ради про встановлення цілодобового режиму роботи видається терміном до 1-го року, окремо на кожен об’єкт торгівлі. Подовжується терміном на 1 рік рішенням виконавчого комітету – в разі відсутності скарг на організацію роботи об’єкта торгівлі, при наданні заяви суб’єктом підприємницької діяльності .
6.10. Підставами для відмови в погодженні цілодобового режиму роботи є:
– наявність заборгованості по сплаті податків;
– наявність письмових звернень (скарг) мешканців міста до виконавчого комітету Боярської міської ради на організацію роботи об’єкту торгівлі, ресторанного господарства;
– відсутність договору на охорону приміщення.
6.11. У разі порушення суб’єктом підприємницької діяльності умов і вимог цього Положення, чинного законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг, за поданням фінансово-економічного відділу виконкому міської ради дія рішення виконавчого комітету скасовується.
6.12. В нічний час з 22:00 до 8:00 забороняється проводити музичне оформлення прилеглої території до об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, використання піротехнічних засобів.
6.13. Керівники об’єктів торгівлі, ресторанного господарства:
7. Порядок організації роботи літніх майданчиків ресторанного господарства на території м. Боярка
7.1. Літні майданчики ресторанного господарства здійснюють сезонне обслуговування відвідувачів з 01 квітня по 01 жовтня, і до них належать:
7.1.1. Тимчасовий літній майданчик – пересувний пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, магазину в теплий період року, без відповідного облаштування робочих місць, підлягає щоденному демонтажу. Обов’язкова наявність туалету.
7.1.2. Відкритий літній майданчик – стаціонарний пункт ресторанного господарства, який розташовується біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, магазину в теплий період року, робочі місця повинні бути обладнані холодильним, торгово-технологічним обладнанням, мати електроенергію, холодну і гарячу проточну воду, каналізацію.
7.1.3. Тимчасова споруда – «павільйон» – одноповерховий стаціонарний пункт ресторанного господарства площею до 30 квадратних метрів, висотою не більше 4 метрів, без влаштування фундаментів, з під’єднанням до інженерних комунікацій, займає окрему споруду полегшеної конструкції і має торговий зал для відвідувачів. Споруда монтується із збірно-розбірних металевих конструкцій та має тентове покриття.
7.2. Літні майданчики ресторанного господарства здійснюють свою діяльність при наявності дозволу на розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на території м. Боярка.
7.3. На видному місці на літньому майданчику ресторанного господарства розміщується вивіска з визначенням типу та назви суб’єкта господарювання. Розміщення зовнішніх рекламних та інформаційних матеріалів повинно узгоджуватись з архітектором виконкому Боярської міської ради.
У куточку споживача розміщується інформація про режим роботи, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів, торговий патент.
Режим роботи встановлюється органами місцевого самоврядування за погодженням з власником і є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання.
Музичне оформлення з використанням гучномовців або яскравих освітлювальних приладів допускається виключно з 08:00 до 22:00 та здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
7.4. Майданчик для обслуговування відвідувачів повинен бути огородженим, естетично оформленим, відповідно до паспорту мати необхідні меблі (столи, стільці, парасолі), посуд, інвентар тощо.
7.5. Робочі місця відкритих літніх майданчиків та літніх майданчиків типу «павільйон» повинні бути обладнані холодильним, торговельно-технологічним устаткуванням, мати електропостачання, гарячу та холодну проточну воду, каналізацію відповідно до санітарно-гігієнічних норм, правил техніки безпеки і протипожежних вимог.
7.6. Літні майданчики ресторанного господарства, які розміщені окремо від стаціонарних підприємств ресторанного господарства, повинні бути обладнані туалетними кабінами.
7.7. Працівники літніх майданчиків ресторанного господарства, які безпосередньо пов’язані з приготуванням і реалізацією кулінарної продукції, повинні мати спеціальну професійну підготовку, регулярно проходити медогляд в установленому порядку, результати якого відображаються в особистих медичних книжках.
7.8. На всі види продукції, що реалізуються на літніх майданчиках ресторанного господарства, повинні бути документи, що засвідчують їх якість та безпеку, а саме:
– на харчові продукти та напої, виготовлені в Україні, які підлягають обов’язковій сертифікації, повинні бути сертифікати відповідності встановленого зразка, на всі інші продукти – посвідчення про якість, які надаються безпосередньо виробником товару;
– на товари іноземного виробництва повинно бути свідоцтво про визнання встановленого зразка або протоколи дослідження, видані санепідемстанцією або ветслужбою;
– на овочі та фрукти необхідна наявність висновків досліджень лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи щодо вмісту речовин, кількість яких нормується.
7.9. Суб’єкти господарювання забезпечують персонал літніх майданчиків ресторанного господарства фірмовим одягом і спецодягом відповідно до діючих норм.
7.10. Керівник повинен забезпечити розміщення контейнерів, урн для збору побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримання їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами і правилами.
8. Контроль за дотриманням цього Положення.
8.1. Контроль за дотриманням цього Положення здійснює фінансово-економічний відділ виконавчого комітету Боярської міської ради шляхом проведення обстежень об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та послуг.
До проведення обстежень можуть залучатися фахівці відповідних служб, організацій, до компетенції яких відносяться питання обстеження.
За результатами обстежень при виявленні порушень, суб’єкт господарювання попереджається про необхідність їх усунення у визначений термін.
8.2. За порушення правил торгівлі, санітарних норм і правил, законодавства про захист прав споживачів, цього Положення суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.