Про встановлення транспортного податку та затвердження положення «Про транспортний податок на території міста Боярка»

19.02.2015 62
 
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІ СКЛИКАННЯ

Чергова 56 сесія

 

РІШЕННЯ № 56/2606

від 19 лютого 2015 року                                                    м. Боярка

 

 

Про встановлення транспортного податку

та затвердження положення

«Про транспортний податок

на території міста Боярка»

 

Керуючись статтею 267 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280-97 ВР (із змінами та доповненнями) та з метою збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету, –

 

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території м. Боярка транспортний податок.

2. Затвердити Положення про транспортний податок на території міста Боярка (додаток 1).

3. Директору КП «ІА «Боярка-інформ» опублікувати рішення в засобах масової інформації та на офіційному сайті Боярської міської ради.

4. Рішення набуває чинності з 01.01.2015 р.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови В. А. Скочка.

 

Міський голова Т. Г.ДОБРІВСЬКИЙ

 

 

Додаток 1

до рішення міської ради

від 19 лютого № 56/2607

Положення про транспортний податок на території міста Боярка

1. Загальні положення

Транспортний податок встановлюється на підставі ст. 267 Податкового Кодексу України.

2. Платники податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в м. Боярка згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пункту 3 цього Положення є об’єктами оподаткування.

3. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

4. База оподаткування

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п. 3 цього Положення.

5Ставка податку

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

6. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Порядок обчислення суми податку

7.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1.04.2015 року подати контролюючим органам (ДПІ у Києво-Святошинському районі) за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості для розрахунку податку.

З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам (ДПІ у Києво-Святошинському районі) відомості, необхідні для розрахунку податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

7.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу (ДПІ у Києво-Святошинському районі) за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган (ДПІ у Києво-Святошинському районі) надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

8. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується на відповідний аналітичний рахунок управління Державного казначейства у Києво-Святошинському районі.

9. Строки сплати податку

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту