Рішення № 40/1804 Про затвердження Положення про Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка

26.12.2013 65

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІ СКЛИКАННЯ

позачергова 40 сесія

  РІШЕННЯ № 40/1804

від 26 грудня 2013 року                                                                       м. Боярка

 

Про затвердження Положення про Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка

З метою впорядкування питань розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка, надання в користування земельних ділянок комунальної власності для вказаних цілей, сприяння розвитку торгівельної мережі та сфери послуг міста, підтримки та розвитку малого підприємництва, забезпечення надходження коштів до міського бюджету, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Земельним кодексом України,  Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України           № 244 від 21.10.2011року “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”, Правилами благоустрою території міста Боярка, затверджених рішенням Боярської міської ради № 14/701 від 24.11.2011р.,-

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

В И Р І Ш И Л А:

  1.  Затвердити Положення про Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка (Порядок додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови, згідно з розподілом функціональних обов’язків та постійну депутатську комісію з питань містобудування, архітектури, земельних ресурсів та адміністративно-територіального устрою Боярської міської ради.

 

СЕКРЕТАР РАДИ                                         Д.І. ПАЛИВОДА

 

Згідно з оригіналом:

Головний спеціаліст

По організації роботи ради                                А.М. Александрова

Додаток до рішення сесії Боярської міської ради
від «26» грудня 2013р. № 40/1804

 

Порядок
розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка

 

1. Загальні положення

1.1. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка розроблено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011року “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”, Правил благоустрою території міста Боярка, затверджених рішенням Боярської міської ради № 14/701 від 24.11.2011р.

1.2. Цей Порядок визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка.

1.3. Цей Порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на землях із особливим режимом використання.

1.4. Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

1.5. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:

  • архітектурний тип тимчасової споруди (далі – архітип) – зовнішній архітектурний вигляд тимчасової споруди із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються. При розташуванні тимчасової споруди відповідно до схеми розміщення тимчасової споруди застосовуються типові тимчасові споруди;
  • замовник – суб’єкт господарювання, який має намір розмістити тимчасову споруду на підставі паспорта прив’язки тимчасової споруди;
  • комплексна схема розміщення тимчасових споруд – схема розміщення тимчасових споруд на території м. Боярка;
  • паспорт прив’язки тимчасової споруди – комплект документів, у яких визначено місце встановлення тимчасової споруди на топографо-геодезичній основі М 1:500, креслення вузлів підключення до інженерних мереж згідно з технічними умовами, текстові матеріали з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення тимчасової споруди, схему благоустрою прилеглої території, розробляється суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт;
  • пересувна тимчасова споруда – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності;
  • схема благоустрою тимчасової споруди – схема, виконана замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 із зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення території, прилеглої до тимчасової споруди (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);
  • стаціонарна тимчасова споруда – споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 м2;
  • типові тимчасової споруди – види тимчасових споруд, виконані за проектами повторного використання.
  • мала архітектурна форма – невелика споруда декоративного, допоміжного чи іншого призначення, що використовується  для покращення естетичного вигляду громадських місць і міських об’єктів, організації простору та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів.

1.6. Комплексна схема розміщення тимчасових споруд в межах вулиці (провулку, проїзду, площі, тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту – текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування тимчасових споруд, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.

1.7. Комплексна схема розміщення тимчасової споруди затверджується рішенням Боярської міської ради.

1.8. Розміщення окремих тимчасових споруд здійснюється згідно з цим Порядком.

1.9. Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з тимчасовою спорудою, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, не потребує отримання будь-якого дозволу. При цьому загальна площа, що займає таке обладнання, не може перевищувати 25 % площі цієї тимчасової споруди, а обладнання має розміщуватися поряд з тимчасовою спорудою.

1.10. Дообладнання (переобладнання) приміщень усередині будинків та споруд здійснюється на частині їх площі залежно від функціонального призначення та бажаного місця розміщення тимчасової споруди, а також комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на підставі договору оренди з власником (користувачем) приміщення будинку, споруди за погодженням з органами державного нагляду, необхідність отримання яких передбачено законами України, з дотриманням будівельних, санітарних та пожежних норм. При дообладнанні (переобладнанні) приміщень усередині будинків та споруд IV або V категорій складності розміщення таких приміщень здійснюється відповідно до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд.

Розміщення тимчасових споруд на території ринку як торговельного об’єкта визначається планувальною документацією території цього ринку або проектною документацією його споруди.

1.11. Для розміщення групи тимчасової споруди (але не більше п’яти) розробляється єдиний паспорт прив’язки тимчасових споруд з прив’язкою кожної окремої тимчасової споруди з відображенням благоустрою прилеглої території та інженерного забезпечення (на топографо-геодезичній основі                     М 1:500).

1.12. Розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється за рішенням виконавчого комітету Боярської міської ради.

1.13. При розміщенні тимчасової споруди ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

1.14. Самочинне розміщення тимчасових споруд на території м. Боярка забороняється.

 

2. Розміщення тимчасових споруд на земельних ділянках, які знаходяться у власності, постійному користуванні або в оренді суб’єктів господарювання

2.1. Суб’єкт господарювання (далі – замовник), для розміщення тимчасової споруди на земельній ділянці, яка знаходиться у власності, постійному користуванні або в оренді, подає до виконавчого комітету Боярської міської ради заяву за формою згідно з додатком 1.

До заяви додаються:

– виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (реквізити замовника);

– копія державного акта на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди;

– паспорт прив’язки тимчасової споруди, погоджений відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації.

2.2. На підставі поданих документів готується проект рішення про розміщення тимчасової споруди, який вноситься на розгляд чергового засідання сесії Боярської міської ради, на протязі десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви або обґрунтована відмова.

2.3. Рішення сесії Боярської міської ради про розміщення тимчасової споруди надає замовнику право розмістити тимчасову споруду відповідно до її паспорта прив’язки.

2.4. Після розміщення тимчасової споруди, замовник подає до спеціаліста з питань архітектури виконавчого комітету Боярської міської ради заяву про реєстрацію тимчасової споруди.

 

3. Розміщення тимчасових споруд за договором особистого строкового сервітуту

3.1. Для розміщення тимчасової споруди на території м. Боярка замовник подає заяву до виконавчого комітету Боярської міської ради за формою згідно з додатком 1.

До заяви додаються:

– виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (реквізити замовника);

– графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розміщення тимчасової споруди, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів тимчасової споруди з прив’язкою до місцевості.

3.2. Виконавчий комітет Боярської міської ради для визначення відповідності намірів щодо місця розташування стаціонарної ТС (групи стаціонарних ТС) комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам, державними стандартами і правилами готує проект рішення міської ради про попереднє погодження можливості місця розташування ТС або обґрунтовану відповідь про відмову.

3.3. Після отримання позитивного рішення міської ради замовник звертається до відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації для оформлення паспорта прив’язки                   розташування стаціонарної ТС (групи стаціонарних ТС) комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності).

3.4. Після отримання паспорту прив’язки, замовник подає документи до виконавчого комітету Боярської міської ради для підготовки проекту рішення міської ради щодо розміщення тимчасової споруди та укладення договору особистого строкового сервітуту на розгляд чергової сесії міської ради, а саме:

– заяву;

– копія паспорта;

– виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, погоджена належним чином (реквізити замовника);

– паспорт прив’язки тимчасової споруди, погоджений відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської РДА.

3.5. У десятиденний термін після прийняття сесією Боярської міської ради рішення про розміщення тимчасової споруди та укладення договору особистого строкового сервітуту між міською радою та замовником укладається договір особистого строкового сервітуту за формою згідно з додатком 3.

3.6. Укладений договір особистого строкового сервітуту надає замовнику право розмістити тимчасову споруду відповідно до її паспорта прив’язки.

3.7. Після розміщення тимчасової споруди замовник подає до виконавчого комітету Боярської міської ради заяву із зазначенням інформації про виконання вимог розміщення тимчасової споруди за формою згідно з додатком 2.

3.8. На підставі поданої заяви спеціаліст з питань архітектури виконавчого комітету Боярської міської ради реєструє стаціонарну тимчасову споруду.

3.9. У разі, якщо термін дії договору особистого строкового сервітуту закінчився та термін його дії не продовжено, суб’єкт господарювання зобов’язаний негайно звільнити земельну ділянку та привести її у попередній стан.

3.10. Замовник, зацікавлений у продовженні договору особистого строкового сервітуту, за 60 днів до закінчення терміну договору особистого строкового сервітуту має право подати заяву до виконавчого комітету Боярської міської ради разом із первинним договором особистого строкового сервітуту та з довідкою із ДПІ Києво-Святошинського району про відсутність заборгованості.

 

4. Вимоги до розміщення тимчасових споруд

4.1. Розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив’язки.

4.2. Строк розміщення тимчасових споруд не може перевищувати строк дії договору оренди земельної ділянки або договору особистого строкового сервітуту, у разі, якщо тимчасова споруда встановлена на землях Боярської міської ради.

4.3. Благоустрій виконується, як обов’язковий супутній захід при розміщенні тимчасових споруд або як роботи за окремим проектом, які виконуються за рахунок коштів замовника.

4.4. Роботи з благоустрою виконуються відповідно до паспорту прив’язки.

4.5. Біля кожної тимчасової споруди повинно бути зовнішнє штучне освітлення та урна для збирання ТПВ.

4.6. Суб’єкти господарювання, що розміщують тимчасові споруди, зобов`язані утримувати їх в належному санітарно-технічному та естетичному стані.

4.7. Під час експлуатації тимчасової споруди необхідно дотримуватись  вимог щодо забезпечення технологічної безпеки та упорядкування прилеглої  території .

 

5. Окремі положення

5.1. У разі коли тимчасова споруда перешкоджає проведенню реконструкції або ремонту інженерних мереж вулиці, дороги,  будинків і споруд, тимчасова споруда переноситься на певний період  в інше місце без припинення рішення про її розміщення.
Виконавчий комітет Боярської міської ради надсилає не пізніше ніж за два тижні до запланованого перенесення тимчасової споруди повідомлення з визначенням її нового місця та строку розміщення на період проведення реконструкції або ремонту. Таке повідомлення є підставою для перенесення суб’єктом господарювання тимчасової споруди на період проведення реконструкції або ремонту.

5.2. Перенесення тимчасової споруди можливе також у разі внесення змін до передбачених законодавством норм і правил, містобудівної документації, місцевих правил забудови, державних будівельних норм, державними стандартами і правилами, змін у розташуванні інженерних мереж, будинків і споруд, що унеможливлюють розташування тимчасової споруди у певному місці. Нове місце розташування тимчасової споруди визначається міською радою за погодженням із суб’єктом господарювання.

5.3. Строк розташування тимчасової споруди може бути продовжений без розроблення нової схеми прив’язки, паспорта прив’язки тимчасової споруди  або паспорта розміщення групи тимчасових споруд з ініціативи суб’єкта господарювання, а також у разі, коли право власності чи право користування земельною ділянкою посвідчене державним актом або продовжено дію договору оренди земельної ділянки, договору особистого строкового сервітуту, за умови, що не внесені зміни до передбачених законодавством норм і правил, містобудівної документації, місцевих правил забудови, державних будівельних норм, державними стандартами і правилами, а також не відбулися зміни у розташуванні інженерних мереж, будинків і споруд.

5.4. Положення цього Порядку щодо укладення договору особистого строкового сервітуту, а також плата за договором про встановлення особистого строкового сервітуту тимчасово застосовуються до відносин з встановлення елементів зовнішньої реклами, що розміщуються на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості та розміщення малих архітектурних форм до набрання чинності прийнятих відповідно до своєї компетенції компетентними органами нормативно-правових актів, що регулюють відповідні відносини.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, Правил благоустрою території міста Боярка, затверджених рішенням Боярської міської ради                      № 14/701 від 24.11.2011р.

 

6. Самовільно встановлені тимчасові торгові споруди

6.1. При виявленні органом місцевого самоврядування самовільно встановлених тимчасових споруд, демонтаж тимчасової споруди проводиться, відповідно до Правил благоустрою території міста Боярка, затверджених рішенням Боярської міської ради № 14/701 від 24.11.2011р.

7. Відповідальність сторін

7.1. Усі рішення, дії або бездіяльність органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, громадян та юридичних осіб, пов’язані з розміщенням на території м. Боярка тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, порядком їх встановлення та знесення, можуть бути оскаржені в суді відповідно до чинного законодавства України.

Додаток 1

до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької

діяльності на території м. Боярка, затвердженого

рішенням сесії міської ради

від «26» грудня 2013р. № 40/1804

 

ЗАЯВА

про розміщення тимчасової споруди

для провадження підприємницької діяльності

 

______________________________________________________________________

(повне найменування суб’єкта господарювання)

 

______________________________________________________________________

(адреса суб’єкта господарювання)

 

______________________________________________________________________

(номер державної реєстрації суб’єкта господарювання)

 

______________________________________________________________________

(телефон та електронна адреса)

 

Прошу дозволити розміщення ___________________________________________

(призначення малої архітектурної форми)

______________________________________________________________________

(адреса або приблизне бажане місце розміщення)

 

технічні характеристики тимчасової споруди ______________________________________________________________________

(стаціонарна або пересувна, павільйон, кіоск, тимчасовий пристрій для сезонної

 

______________________________________________________________________

торгівлі, розміри, місце розташування площа, кв. метрів)

 

строк розміщення тимчасової споруди з ____________ 20___ р.

по __________ 20___ р.

 

________________    ____________________________________________________

(підпис)                                     (прізвище, ім’я, та по батькові заявника або уповноваженої ним особи)

 

Документи, що додаються:

1.

2.

3.

4.

 

МП                        __________________

 

Додаток 2

до Порядку розміщення тимчасових споруд

для провадження підприємницької діяльності

на території м. Боярка, затвердженого
рішенням сесії міської ради
від «26» грудня 2013р. № 40/1804

 

ЗАЯВА  

     Заявник (суб’єкт господарювання) __________________________________ ____________________________________________________      Цією заявою повідомляю, що вимоги паспорта прив’язки  тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, виданого ______________ від _______________ N _________, виконані у повному  обсязі. _________________________________________________________________             (П.І.Б. керівника підприємства, установи,        організації або П.І.Б. фізичної особи – підприємця,               підпис, дата, печатка (за наявності))

 

Додаток 3  до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Боярка, затвердженого
рішенням сесії міської ради
від «26» грудня 2013р. № 40/1804

 

 

ДОГОВІР

про встановлення особистого строкового сервітуту

м. Боярка                                                             “___” __________ 20__р.

 

Цей договір укладено між

власником земельної ділянки – БОЯРСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ, юридична адреса: Київська область,Києво-Святошинський район, м. Боярка, вул. Білогородська,буд.13 в особі представника Боярської міської ради ______________________, що діє на підставі

 

та сервітуарієм – __________________, що діє на підставі Свідоцтва, виданого ______________  від _______ року за номером ___________, який знаходиться: __________________, вул._____, буд___, в інтересах якого встановлюється особистий строковий сервітут, з другого боку,

про наступне:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Власник земельної ділянки на підставі рішення  Боярської міської ради від «___» ______ 20___ року № _____  встановлює особистий строковий сервітут відносно земельної ділянки:

площа ________га,

цільове призначення земельної ділянки – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташована за адресою: _____________________________________________________________________________

в інтересах СЕРВІТУАРІЯ для розміщення тимчасової споруди  торговельного призначення (торгівля_____________) для  провадження підприємницької діяльності згідно зі схемою земельної ділянки для розміщення тимчасової споруди (додаток 1 до Договору, який є невід’ємною частиною цього договору).

1.2. Власник повинен попередити іншу сторону про права третіх осіб на земельну ділянку, в тому числі про укладений договір оренди земельної ділянки.

1.3. Земельна ділянка, відносно якої встановлюється сервітут, придатна для використання за призначенням.

1.4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки  _______. за 1 м2, або _________. за  _______ га.

 

2. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ

2.1. Цим Договором встановлюється особистий строковий сервітут терміном на 3 (три) роки .

2.2. По закінченню терміну даного Договору його дію може бути продовжено за домовленістю сторін, про що сторони не пізніше як за 2 місяці до закінчення його терміну повідомляють одна одну у письмовій формі.

 

3. РОЗРАХУНКИ ПО ДОГОВОРУ

3.1. Плата по договору вноситься Сервітуарієм у грошовій формі у вигляді 12 відсотків від діючої нормативно-грошової оцінки земель міста Боярка із врахуванням щорічного коефіцієнту індексації.

Спосіб та місце плати по договору: грошова плата вноситься на розрахунковий рахунок: ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3.2. Плата по договору вноситься СЕРВІТУАРІЄМ у такі строки – до 15 числа кожного місяця, рівномірно за кожен місяць.

3.3. Обчислення розміру плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням індексації.

3.4. У разі дострокового припинення або розірвання договору, внесена на майбутній період плата не повертається.

3.5. У разі необхідності, за домовленістю сторін, рішенням сесії Нікопольської міської ради розмір, порядок, строки та умови оплати плати за землю можуть змінюватись, що встановлюється додатковою угодою.

3.6. У випадку визнання договору недійсним, одержана власником земельної ділянки плата за фактичний строк дії договору, не повертається.

 

4. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

4.1. Власник земельної ділянки, щодо якої встановлюється сервітут, має право:

• вимагати своєчасного внесення плати;

• відвідувати земельну ділянку з метою контролю за використанням та станом земельної смуги, на яку встановлено сервітут;

• вимагати відшкодування збитків, завданих встановленням сервітуту, у розмірі їх фактичної вартості.

4.2. Власник земельної ділянки, щодо якої встановлюється сервітут, зобов’язаний:

• не перешкоджати використанню земельної ділянки в межах встановленого сервітуту;

• не втручатися у господарську діяльність СЕРВІТУАРІЯ;

• повідомити СЕРВІТУАРІЯ про перехід права власності на дану земельну ділянку до іншої особи.

4.3. СЕРВІТУАРІЙ має право:

• приступати до використання земельної ділянки після  реєстрації цього договору;

• здійснювати  підприємницьку діяльність шляхом експлуатації ТС торговельного призначення;

• вимагати усунення перешкод, які виникають при використанні земельної ділянки, на яку встановлено сервітут;

• користуватися на умовах платності та у відповідності з діючим порядком інженерними комунікаціями Власника земельної ділянки.

4.4. СЕРВІТУАРІЙ зобов’язаний:

• своєчасно вносити плату за встановлення особистого строкового сервітуту;

• належно використовувати встановлений сервітут відповідно до мети, зазначеній в п. 1.1 цього Договору та цільового призначення земельної ділянки;

• не чинити дій, що можуть привести до погіршення якісних характеристик та екологічного стану землі;

• дотримуватися умов користування сервітутом, встановлених цим Договором;

• не передавати будь-яким способом особистий строковий сервітут іншим фізичним і юридичним особам;

• відшкодувати Власнику збитки в зв’язку з погіршенням якості земель в результаті своєї господарської діяльності;

• після закінчення терміну договору припинити використання і повернути земельну ділянку в попередньому стані;

• не чинити перешкод Власнику щодо здійснення останнім прав володіння, користування та розпорядження вказаною земельною ділянкою;

• гарантувати, що органи державної виконавчої влади, санітарні, протипожежні, землевпорядні органи, а також органи екологічної безпеки та архітектури не будуть обмежуватись стосовно доступу до земельної ділянки для виконання їх обов’язків в межах їх повноважень.

4.5. Сторони зобов’язані дотримуватися правил добросусідства.

4.6. Дія сервітуту зберігається у разі переходу прав на земельну ділянку, щодо якої встановлений сервітут, до іншої особи.

4.7. Сервітут здійснюється способом найменш обтяжливим для Власника земельної ділянки щодо якої він встановлений.

4.8. Предмет сервітуту не може бути предметом купівлі-продажу, застави та не може передаватися будь-яким способом СЕРВІТУАРІЄМ іншим фізичним та юридичним особам.

4.9. СЕРВІТУАРІЙ несе витрати на підтримання земельної ділянки, обмеженої сервітутом в стані, належному до використання.

4.10. Сервітут не позбавляє Власника земельної ділянки прав володіння користування та розпорядження нею.

 

 

5. УМОВИ ЗМІНИ, ПРИПИНЕННЯ І РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ

5.1. Зміна умов договору, його дострокове розірвання можливі за взаємною згодою сторін.

5.2. Зміни та доповнення до цього Договору пов’язані із змінами норм чинного законодавства, а також зміни цілей землекористування або землеволодіння сторін, закріплюються шляхом підписання Сторонами відповідних додаткових угод до цього договору, які підлягають  реєстрації.

5.3. Дострокове розірвання цього Договору оформляється додатковою угодою до цього договору і підлягає внесенню до книги обліку. Дострокове розірвання договору має здійснюватись за умови письмового попередження іншої сторони за 2 місяці.

5.4. У разі недосягнення згоди щодо змін умов договору чи його розірвання спір вирішується у судовому порядку.

5.5. Договір підлягає припиненню за умов і в порядку, передбачених ст. 102 Земельного кодексу України та в разі смерті Сервітуарія.

5.6. На вимогу Власника земельної ділянки щодо якої встановлений сервітут, дія цього Договору може бути припинена в судовому порядку, коли встановлення земельного сервітуту унеможливлює використання земельної ділянки щодо якої встановлено сервітут за її цільовим призначенням.

5.7. Договір втрачає чинність в разі його припинення (з дати  реєстрації про це).

 

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН, ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

6.1. За порушення умов Договору сторони несуть відповідальність згідно чинного законодавства України.

6.2. У разі несвоєчасного внесення плати за сервітут СЕРВІТУАРІЙ, в інтересах якого його встановлено, сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

6.3. Спори, що виникають у зв’язку з встановленням та використанням сервітуту, вирішуються шляхом переговорів; у випадках неможливості досягнення згоди шляхом переговорів спір передається на вирішення до суду, без обов’язкового досудового врегулювання спору.

 

7. ФОРС-МАЖОР

7.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов’язань по даному договору, якщо це невиконання з’явилося наслідком обставин непереборної сили, що виникли після укладення договору, в результаті подій надзвичайного характеру, які сторона не могла ані передбачити, ані подолати розумними заходами (форс-мажор).

7.2. Ризик випадкової загибелі частини земельної ділянки, щодо якої встановлюється сервітут, несе Сервітуарій.

7.3. У разі знищення або пошкодження частини земельної ділянки, щодо якої встановлюється сервітут, в результаті недбалого, безвідповідального ставлення, відшкодування провадиться стороною, з вини якої це сталося.

 

 

8. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

8.1. У всіх питаннях, не врегульованих цим Договором, Сторони керуються положеннями чинного законодавства України.

8.2. Право особистого строкового сервітуту виникає після підписання цього Договору сторонами та реєстрації в установленому порядку

8.3. Земельний сервітут не може бути предметом купівлі-продажу, застави та не може передаватися будь-яким способом особою, в інтересах якої цей сервітут встановлено, іншим фізичним та юридичним особам.

8.4. Цей договір укладено в трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Власника – Боярської міської ради, другий – у СЕРВІТУАРІЯ, а третій примірник для зберігання у відповідному органі з питань містобудування та архітектури.

8.5. Сторони зобов’язані не пізніше 5-ти днів повідомляти одна одну про зміни контактних телефонів та місцезнаходження.

8.6. Невід’ємною частиною цього договору є схема земельної ділянки для розміщення тимчасової споруди.

 

9. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН

 

Підписи сторін

Власник                                                                                      Сервітуарій

 

________________________________                      ____________________________

(представник міської ради )

М.П.                                                                   М.П. (за наявності)


 

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту