Нормативно-правові акти Розпорядження № 02-03/283 Про посилення протипожежного захисту об’єктів різних форм власності та житлових будинків у осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. у м. Боярка Розпорядження міського голови№02-03/283 Від 14 листопада 2018 Розпорядження № 02-03/283 Про посилення протипожежного захисту об’єктів різних форм власності та житлових будинків у осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. у м. Боярка

14.11.2018 57

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОЯРСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 14 листопада 2018 року                                                                № 0203/283

м.  Боярка

 

Про посилення протипожежного захисту об’єктів різних форм власності та житлових будинків у осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. у  м. Боярка

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»,  з метою попередження пожеж, загибелі та травмування людей на них,-

1. Керівникам організацій, установ, підприємств (усіх форм власності)  та громадських організацій м. Боярка:

1.1. Забезпечити виконання плану заходів щодо посилення протипожежного захисту об’єктів у пожежонебезпечний зимовий період 2018-2019 рр. (додається).

2. Начальнику КП «БГВУЖКГ» спільно з директором КП «Боярка-Водоканал»:

2.1. Здійснити спільні вибіркові перевірки утримання підвалів та горищ багатоповерхових житлових та громадських будівель м. Боярка.

3. КП «Боярка-Водоканал» забезпечити роботу всіх гідрантів в                     м. Боярка.

4.  КП «БГВУЖКГ» перевірити та при необхідності надати допомогу одиноким, пристарілим громадянам, а також багатодітним сім’ям в ремонті несправних систем опалення та електроосвітлювальної мережі житлових будинків, що знаходяться на балансі підприємства.

5. Керівникам дошкільних навчальних, навчальних, лікувальних, культурно-просвітницьких закладів, готелів та інших аналогічних за призначенням об’єктів з масовим перебуванням людей провести практичні відпрацювання планів евакуації людей на випадок виникнення пожежі.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника  міського голови за напрямком.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                                         О.О. ЗАРУБІН

Додаток до

Розпорядження Боярського

міського голови

від 14.11.2018 р. № 02-03/283

 

ПЛАН

заходів щодо посилення протипожежного захисту об’єктів у пожежонебезпечний зимовий період 2018-2019 рр.

З   настанням   холодів   зростає   вірогідність   виникнення пожеж, у зв’язку з недотримання    правил влаштування   та  експлуатації  побутових  електронагрівальних   приладів та обладнання, несправності печей та порушення правил їх експлуатації, необережним поводження  з  вогнем. Основними причинами      погіршення стану справ з пожежами та загибелі людей на них   є порушення правил пожежної безпеки в побуті  (пияцтво, безнаглядність підлітків, самотність пенсіонерів та інше), а також недотримання та порушення вимог нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки на виробництві.

Як показує аналіз, щорічно в осінньо-зимовий  пожежонебезпечний період виникає більше 80 % пожеж.

З метою попередження пожеж на об’єктах в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр.:

1. Забезпечити підготовку об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр., згідно з розробленим планом заходів. Здійснити профілактичні ремонти і огляди електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання напередодні опалювального сезону. Силами пожежно-технічних комісій, осіб, відповідальних за пожежну безпеку, представників господарських підрозділів провести комісійні перевірки (з протокольним оформленням) протипожежного стану адміністративних, побутових, складських, інших приміщень, будівель, горищ, підвалів та територій. Ужити невідкладних заходів для усунення виявлених недоліків.

2. Керівникам підприємств (усіх форм власності) організувати перевірки протипожежного стану підприємств, організацій, закладів. Особливу увагу приділити стану протипожежного захисту об’єктів, що забезпечують життєдіяльність людей,:  (паливо енергетичного комплексу, котелень, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції,  та інших.)

3. Провести перевірку технічного стану систем автоматичної сигналізації, пожежогасіння, оповіщення про пожежу, внутрішнього і зовнішнього пожежного водопостачання щодо можливості їх експлуатації в умовах низьких температур, а також забезпечення приміщень об’єктів необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, покажчиків та знаків безпеки; стану еваковиходів, комплектацію пожежних щитів.

4. В угодах про оренду приміщень та територій передбачити відповідальність сторін з питань пожежної безпеки та здійснення заходів з підтримання постійного протипожежного режиму, забезпечити контроль за дотриманням цих вимог.

5. Перевірити наявність інструкцій з пожежної безпеки на об’єктах, за необхідності опрацювати нові інструкції або переглянути та доповнити чинні.

6. Провести додаткові протипожежні інструктажі з працівниками з питань:

порядку паління та користування відкритим вогнем;

користування електропобутовими приладами (електрообігрівачами, електрочайниками тощо);

зачинення приміщень після роботи;

евакуації на випадок пожежі;

надання першої допомоги при переломах, струсах, запамороченнях, опіках, обмороженнях.

7. Провести перевірку знань загальних інструкцій з пожежної безпеки у працівників охорони, чергових служб об’єктів з питань здійснення контролю за додержанням протипожежного стану, огляду території й приміщень, порядку ввімкнення освітлення, а також дій у разі виявлення пожежі.

8. Розпорядчим документом заборонити експлуатацію несправних приладів опалення та саморобних нагрівальних приладів.

9. При встановленні на території тимчасових будівель та будинків-вагончиків суворо дотримуватися протипожежних розривів, монтаж та експлуатацію їх електрообладнання здійснювати відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок (ПБЕЕ).

10. Забезпечити очищення службових, складських та господарських приміщень і територій, горищ та підвалів від горючих матеріалів. Заборонити спалювання сміття та відходів на території об’єктів. Їх утилізацію здійснювати згідно з визначеним порядком та в спеціально відведених для цього місцях.

11. У разі необхідності встановлення на вікнах службових приміщень металевих ґрат, забезпечити можливість їх розкриття, розсування чи зняття на час перебування в цих приміщеннях працівників.

12. Забезпечити автотранспортні засоби справними порошковими вогнегасниками відповідно до Норм оснащення вогнегасниками колісних транспортних засобів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України             від 03 вересня 2009 року № 934. Заборонити використання для підігріву двигунів транспортних засобів відкритого вогню (факелів, паяльних ламп тощо), застосування відкритого вогню для освітлення.

13. Особам, відповідальним за пожежну безпеку, привести у відповідність до вимог нормативно-правових актів схематичні плани евакуації людей на випадок виникнення пожежі та вивісити їх на видних місцях, установити порядок (систему) оповіщення людей про пожежу, з яким (якою) необхідно ознайомити всіх працівників згідно зі штатним розписом.

14. Керівникам підприємств, організацій, установ (усіх форм власності) розглянути питання про покращення протипожежного стану об’єктів та підготовки їх до експлуатації в осінньо-зимовий період.

при підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду привести в справний стан:

–    електромережу та електрообладнання;

–    опалювальні установки;

–    технологічне обладнання;

–   системи автоматичної пожежної сигналізації;

–   автоматичні установки пожежогасіння;

– внутрішній протипожежний водопровід; пожежні водоймища   (утеплити колодязі пожежних водоймищ);

– водонапірні башти обладнати пристроями для забору води пожежними автомобілями;

– привести у відповідність до вимог норм та правил пожежної безпеки шляхи евакуації;

– при наявності пожежної та пристосованої для цілей пожежогасіння техніки організувати цілодобове чергування членів добровільних пожежних дружин (місцевої пожежної охорони);

– провести    додаткові    інструктажі    щодо    пожежної безпеки   з   працівниками   підприємств,   організацій;

– наказами визначити відповідальних осіб за протипожежний стан будівель, приміщень та інших дільниць, на яких покласти здійснення контролю за станом протипожежного режиму, справністю електроустановок, технологічного обладнання;

– заборонити та не допускати випалювання рослинності або її залишків;

– при відключенні електроенергії, для освітлення приміщень використовувати електричні ліхтарі (застосовувати свічки та інші джерела відкритого вогню категорично заборонити).

15. Уживати відповідних заходів реагування на факти порушень чи невиконання посадовими особами встановленого протипожежного режиму, вимог правил пожежної безпеки та інших нормативно-правових актів, що діють у цій сфері.

 

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту