Про обмеження вживання тютюнових виробів на території м. Боярка

26.12.2013 66

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІ СКЛИКАННЯ

чергової 40 сесії  VІ скликання

РІШЕННЯ № 40/1799

Від 26 грудня 2013 року                                                                  м. Боярка

 

Про обмеження вживання тютюнових виробів  на території м. Боярка

Відповідно до  Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні” “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Закону України “Про державне регулювання виробництва і   обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року 3218 та зареєстрованими  у Міністерстві юстиції України 20.08.2002 р. за №679/6967,-

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:

1. Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

1.1 у ліфтах і таксофонах;

1.2 у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

1.3 у приміщеннях та на території навчальних закладів;

1.4 на дитячих майданчиках;

1.5 у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

1.6 у під’їздах житлових будинків;

1.7 у підземних переходах;

1.8 у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

1.9 у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

1.10 у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

1.11 у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

1.12 на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

2.Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

2.1 у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2.2 у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

2.3 у приміщеннях гуртожитків;

2.4  на вокзалах.

3. Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п’ятою цієї статті.

4. У місцях та закладах, де куріння заборонено, розміщується наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: “Куріння заборонено!”.

5. У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

6. У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

6.1. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.

7. У місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з текстом такого змісту: “Місце для куріння” та інформація про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: “Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

8. На час проведення масових заходів на території міста обмежити куріння тютюнових виробів.

9.  Керівникам установ, підприємств та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, власникам, орендарям нерухомого майна (будівлі, споруди тощо) та малих архітектурних форм:

9.1. Визначити спеціальні  місця для тютюнокуріння, розмістивши наочну інформацію передбачену пунктами 4,5,7 цього рішення.

9.2. Розмістити інформацію про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.

10. Керівникам установ освіти та охорони здоров’я  комунальної власності, рекомендувати керівникам освітніх та лікувальних закладів  інших форм власності забезпечити наявність та своєчасне оновлення наочної інформації про шкідливість вживання тютюнових виробів, рекомендацій  щодо здорового способу  життя.

11. Інформувати населення про ризики, шкідливий вплив куріння тютюнових виробів та негативні наслідки для здоров’я людини: в засобах масової інформації.

12. Постійно проводити  широке інформування населення про заклади та установи, які надають допомогу щодо позбавлення тютюнової залежності.

13. Рекомендувати Києво-Святошинськму РВГУ МВС України в Київській області та громадським формуванням  здійснювати постійний контроль за виконанням суб’єктами господарювання і громадянами вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо обмеження тютюнокуріння, забезпечувати притягнення порушників до адміністративної відповідальності згідно з Кодексом України  про адміністративні правопорушення.

14. Опублікувати це рішення в засобах масової інформації.

15. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови згідно з розподілом функціональних обов”язків.

 

СЕКРЕТАР РАДИ                                                                  Д.І.  ПАЛИВОДА

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту