Рішення № 54/1858 Про затвердження Програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Боярка) в залізничному транспорті приміського сполучення на 2019 рік

07.02.2019 49

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІІ СКЛИКАННЯ

чергова 54 сесія

 

РІШЕННЯ № 54/1858

від  7 лютого 2019 року                                                           м. Боярка

Про затвердження Програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Боярка) в залізничному транспорті приміського сполучення на 2019 рік

Керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, враховуючи лист ПАТ «Укрзалізниця» від 26.11.2018   №Ц-5/6-24/2953-18,  з метою забезпечення соціального захисту окремих категорій громадян в частині безоплатного проїзду в приміському пасажирському залізничному транспорті та забезпечення компенсаційних виплат виробничому підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за перевезення окремих категорій громадян, –

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Боярка) в залізничному транспорті приміського сполучення  на 2019 рік (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію  з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, фінансів, бюджету, соціально-економічного  розвитку та першого заступника міського голови.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                    О.О. ЗАРУБІН

 

Згідно з оригіналом:

Секретар ради                                           О.Г. Скринник

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сесії Боярської міської ради

від  07.02.2019 року № 54/1858

 

ПРОГРАМА компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Боярка) на залізничному транспорті приміського сполучення на 2019 рік

м. Боярка

2019 рік

 

 1. Загальна характеристика Програми

Згідно з Законом України “Про залізничний транспорт” пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на залізничному транспорті приміського сполучення..

З 01.01.2017 року набули чинності зміни внесені до Бюджетного кодексу України, а саме: до статті 91, де передбачено, що «До видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки  на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Дана Програма розроблена для забезпечення безоплатного проїзду соціально незахищених верств населення міста Боярка у зв’язку з відсутністю відшкодування компенсаційних виплат за пасажирські перевезення з Державного бюджету з 2016 року.

Перелік окремих категорій пасажирів, за проїзд яких здійснюються компенсаційні виплати за пільгові перевезення залізничним транспортом приміського сполучення, та яким державою гарантовано таке право, представлений у додатку 1 до цієї Програми.

Станом на 01.01.2019 року, згідно даних Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 8 124 мешканців міста Боярка, які відповідно до Законів України та інших нормативних документів мають право на пільговий проїзд в залізничному транспорті приміського сполучення, а саме:

  • особа (ЧАЄС) 1 категорії – 197 осіб;
  • особа (ЧАЄС) 2 категорії – ліквідатор – 129 осіб;
  • особа (ЧАЄС) 2 категорії – потерпілий – 134 осіб;
  • дружина (чол.) (ЧАЄС) померлого громадянина -33 особи;
  • дитина (ЧАЄС) з інвалідністю – 3 особи;
  • учасник бойових дій – 329 осіб;
  • учасник війни – 384 особи;
  • член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – 160 осіб;
  • особа з інвалідністю внаслідок війни 1-3 категорії – 125 осіб;
  • дитина війни – 2190 осіб;
  • ветеран праці – 1621 осіб;
  • пенсіонер за віком – 1976 осіб;
  • багатодітні сім’ї – 174 особи;
  • дитина з багатодітної сім’ї – 593 особи;

– ветеран військової служби, ветеран органів внутрішніх справ, ветеран Національної поліції, ветеран податкової міліції, ветеран державної пожежної служби, ветеран Державної кримінально-виконавчої служби, ветеран служби цивільного захисту, ветеран Державної служби спеціального зв’язку – 42 особи;

  • батьки загиблих військово службовців – 2 особи;
  • особи з інвалідністю – 32 особи.

2. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд на залізничному транспорті приміського сполучення та відшкодування компенсації виробничому підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за перевезення окремих категорій громадян, за рахунок коштів міського бюджету.

3. Завдання Програми

Компенсація виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян у приміському сполученні, відповідно до укладеного договору з виробничим підрозділом Київської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за перевезення окремих категорій громадян, за рахунок коштів міського бюджету у зв’язку з відсутністю фінансування з Державного бюджету.

Зниження соціальної напруги серед населення міста Боярка, якому гарантовано право на пільговий проїзд в залізничному транспорті приміського сполучення законодавчими актами України.

4. Механізм реалізації Програми

Порядок проведення розрахунку втрат доходів виробничому підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за безоплатний проїзд на приміських поїздах окремих категорій громадян визначає процедуру прийняття від суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення громадян, щомісячних облікових форм про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян (мешканців міста Боярка), створених на основі відомостей продажу квитків.

За рахунок коштів міського бюджету  здійснюється компенсація втрат доходу від безоплатних перевезень окремих категорій громадян  на залізничному транспорті приміського сполучення.

Проведення компенсаційних виплат за проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 року № 1359 «Про затвердження Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян».

Перелік окремих категорій пасажирів,  які враховуються при проведенні розрахунків компенсаційних виплат за рахунок коштів міського бюджету, визначається у відповідності до замовлення на види та обсяги пільгових перевезень та порядку компенсації збитків перевізника від пільгових перевезень згідно з положеннями статті 9 Закону України «Про залізничний транспорт», а саме додатком «Перелік окремих категорій пасажирів, які мають право на пільговий проїзд залізничним транспортом приміського сполучення відповідно до чинного законодавства».

Пільги надаються мешканцям міста Боярка на підставі посвідчення, що підтверджує правовий статус окремої категорії пасажира-пільговика.

Компенсація втрат доходу виробничому підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за виконання безоплатних перевезень окремих категорій пасажирів здійснюється на підставі укладеного підприємством-перевізником договору з виконавчим комітетом Боярської міської ради.

Для отримання компенсації втрат доходу виробничий підрозділ Київської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» від безоплатного перевезення окремих категорій пасажирів необхідно щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним, надавати до виконавчого комітету Боярської міської ради звіт про втрати доходу від безоплатних перевезень окремих категорій пасажирів (облікові форми – додаток 2 до Програми).

Відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюється головним розпорядником міського бюджету згідно з розрахунками, поданими підприємством-перевізником у межах бюджетних призначень на відповідний рік.

Звіти про втрати доходу від безоплатних перевезень окремих категорій пасажирів підписуються та скріплюються печаткою суб’єктом господарювання та подаються до виконавчого комітету Боярської міської ради.

5. Джерела та обсяг фінансування заходів Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету в межах видатків, затверджених на 2019 рік за відповідним напрямком, виходячи з фінансових можливостей міського бюджету  .

Виходячи з фінансових можливостей міського бюджету Боярської міської ради, для забезпечення реалізації Програми необхідно виділення коштів  в розмірі 600 тис. гривень.

6. Координація та контроль за виконанням Програми

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює постійна депутатська комісія  з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, фінансів, бюджету, соціально-економічного  розвитку, спільно з управлінням економіки та фінансів виконавчого комітету Боярської міської ради.

7. Очікувані результати від виконання Програми

Реалізація Програми дасть змогу забезпечити окремі категорії громадян (мешканців міста Боярка),  пільговим проїздом на залізничному транспорті приміського сполучення та отримати підприємством-перевізником відшкодування втрачених доходів.

Розділ 8. Внесення змін до міської Програми

Коригування плану заходів, обсягів та джерел фінансування Програми та термінів їх виконання здійснюватиметься за необхідністю.

Рішення про внесення змін до міської Програми приймається міською радою.

Розділ 9. Припинення виконання міської Програми

Виконання програми припиняється після закінчення встановленого строку її реалізації, а також у разі внесення змін до законодавчих актів України.

Відповідальний виконавець складає заключний звіт про результати виконання Програми та подає його для розгляду профільній постійній комісії міської ради, у разі необхідності на розгляд міської ради.

Виконання міської Програми припиняється достроково в разі:

– оголошення надзвичайної ситуації регіонального масштабу, що унеможливлює виконання міських програм;

– втрати актуальності головної мети програми – на підставі спільного висновку відповідального виконавця програми.

Рішення про дострокове припинення виконання міської Програми приймається міською радою.

 

Секретар ради                                                                О.Г. Скринник

Додаток  1

до  Програми

від  07.02. 2019 року № 54/1858

 

 

ПЕРЕЛІК окремих категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд залізничним транспортом приміського сполучення відповідно до чинного законодавства

Назва категорії пільговика Назва пільгового посвідчення
1 Інваліди війни, супровідник інваліда ВВв І групи та особи, прирівняної до інваліда при сумісній поїздці (не більше одного) Посвідчення “Інваліда війни”
2 Учасники бойових дій Посвідчення “Учасника бойових дій”
3 Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби Посвідчення члена сім’ї
4 Інваліди І та ІІ групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інваліда І групи або дитину-інваліда (не більше одного супроводжуючого) Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” або на підставі медичних документів, які підтверджують статус (висновку МСЕК або висновку ЛКК) та документу, який посвідчує особу (за відсутності бланків посвідчення), пенсійного посвідчення
5 Ветерани військової служби,  ветерани органів внутрішніх справ,   ветерани Національної поліції,  ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани  Державної служби  спеціального  зв’язку та захисту інформації України Посвідчення “Ветерана військової служби”, “Ветерана органів внутрішніх справ”, “Ветерана податкової міліції”, “Ветерана війни”, “Ветерана Державної кримінально-виконавчої служби”, “Ветерана служби цивільного захисту”, “Ветерана Державної  служби  спеціального  зв’язку  та захисту інформації”.
6 Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорій 2 Посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи
7 Діти з багатодітних сімей На підставі посвідчення “Дитини з багатодітної сім’ї”
8 Діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються або навчаються у навчально-виховних, навчальних або інтернатних закладах Довідка встановленої форми
8 Пенсіонери  за віком На підставі пенсійного посвідчення

 

* Підтвердженням відповідного статусу пільговика є посвідчення, видане відповідною установою, або пенсійне посвідчення. Документ повинен бути оформлений у відповідності із вимогами і завірений печаткою. Посвідчення пред’являється громадянином особисто при посадці в залізничний транспорт приміського сполучення і є єдиним документом,  що дозволяє безкоштовний  проїзд.

 

Секретар ради                                                            О.Г. Скринник

Додаток 2

до  Програми

від 07.02.2019 року № 54/1858

 

ОБЛІКОВА ФОРМА про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати за перевезення яких відшкодовуються  з місцевого бюджету

Залізниця___________________________________________________

за___________________20__ року

Період Кількість оформлених пільгових проїзних документів (квитків) Сума недоотриманих коштів з урахуванням податку на додану вартість, грн.
     
Всього:    

 

Начальник структурного

підрозділу                              _____________                   _________________

(підпис)                     (ініціали, прізвище)

 

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту