Про затвердження Програми поетапного переходу населення на індивідуальне опалення у м. Боярка на 2016-2020 рр.

18.08.2016 87

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІI СКЛИКАННЯ

чергова 16 сесія

 

РІШЕННЯ № 16/480

від 18 серпня 2016 року                                                                       м. Боярка

 

Про затвердження Програми поетапного переходу населення на індивідуальне опалення у м. Боярка на 2016-2020 рр.

 

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу», з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем теплопостачання міста, поліпшення якості житлово-комунальних послуг з одночасним зниженням нераціональних витрат, –

 

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму поетапного переходу населення на індивідуальне опалення у м. Боярка на 2016-2020 рр. згідно з додатком.

2. Виконавчому комітету, відповідним службам та організаціям забезпечити виконання Програми.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови за напрямком.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                                   О.О. ЗАРУБІН

 

 

ПРОГРАМА

поетапного переходу населення на індивідуальне

опалення у м. Боярка, на 2016-2020 рр.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Міська Програма поетапного переходу населення на індивідуальне опалення у м. Боярка (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України «Про теплопостачання», «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу», «Про житлово-комунальні послуги», з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення міста, поліпшення якості житлово-комунальних послуг з одночасним зниженням нераціональних витрат та втрат в системі централізованого теплопостачання міста.

Виконання Програми передбачає оптимізацію системи опалення у місті, зменшення витрат та втрат енергоносіїв у житлово-комунальному господарстві та системі централізованого теплопостачання міста, проведення ефективної енергозберігаючої політики.

 

ПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ПРОГРАМИ

 

На даний час енергозбереження в галузі теплопостачання є не тільки економічно доцільним кроком, але і необхідною умовою функціонування комунального господарства в даній галузі та забезпечення населення теплом. Разом із тим, за останній період накопичилося ряд проблем, які потребують вирішення.

Перш за все, це технічні проблеми, пов’язані із фізичним та моральним старінням обладнання, що використовується, зменшенням обсягів виробництва тепла. Обладнання для виробництва тепла (котли) є застарілим, приєднані навантаження значно менші оптимальних режимів виробництва, що зумовлює перевитрати палива, відсутні засоби автоматизації та регулювання. Тепломережі мають значні протяжності та малі питомі навантаження, теплоізоляція труб пошкоджена, а втрати досягають 50 %. Особливо проблемним є теплопостачання багатоквартирних будинків, яке запроектоване від локальних систем централізованого теплопостачання і створено в 70-80-х роках минулого століття – внутрішньобудинкові мережі теплопостачання не мають систем регулювання споживання теплової енергії, а встановлення індивідуального опалення призвело до відключення окремих споживачів і як наслідок, зменшення теплового навантаження нижче допустимих рівнів з точки зору економічної доцільності.

Приведення системи централізованого теплопостачання до сучасних техніко-економічних вимог по ефективності та втратах вимагає значних капіталовкладень.

Фінансовий стан КП «БГВУЖКГ», яке надає послуги з централізованого опалення, залишається вкрай важким.

Станом на 01.07.2016 р. заборгованість населення з оплати послуг з теплопостачання становить 3 295 018, 56 грн. Це зумовлено тим, що тариф на теплопостачання не покриває вартості, а також заборгованістю з оплати за вже надані послуги з теплопостачання певної частини населення. Тому є небезпека порушення безперебійного теплопостачання з причин заборгованості.

До початку опалювального сезону 2015-2016 рр. до комісії з питань відключення споживачів від централізованого теплопостачання звернулося понад 200 громадян.

Розвиток поквартирних систем опалення в місті набув значних масштабів На даний час від системи централізованого опалення вже відключилося близько 30 % її абонентів. Відключення абонентів носить хаотичний характер. Як наслідок, у багатьох багатоповерхових будинках централізовані системи постачають тепловою енергією на опалення лише 3-5 % квартир, що призводить до значних затрат на транспортування тепла і втрат у мережах.

Розвитку індивідуального опалення сприяє державна цінова політика на ринку газу. Як наслідок, газ для населення значно дешевший, ніж газ для теплопостачальних організацій, тому індивідуальне (автономне) опалення є значно вигіднішим з економічної сторони, ніж централізоване опалення.

У ситуації, що склалася, наявні в міста можливості фінансування із міського, районного, обласного та державного бюджетів є недостатніми для необхідної докорінної модернізації системи централізованого теплопостачання для забезпечення економічно вигідного теплопостачання багатоквартирних будинків.

В останні роки КП «БГВУЖКГ» веде роботу по стягненню заборгованості в судовому порядку, однак чинний правовий механізм стягнення заборгованості не дозволяє стягнути її в повному обсязі.

 

МЕТА ПРОГРАМИ

 

Мета Програми полягає у впровадженні в життя інноваційних енергозберігаючих технологій, забезпеченні доступності індивідуального (автономного) опалення для населення.

Реформування галузі проводиться з урахуванням інтересів кожної конкретної людини та передбачає широке роз’яснення процесу і результатів реформ.

Для виконання поставлених завдань необхідно розробити механізми залучення в міське теплове господарство інвестиційних надходжень для вирішення проблемних питань.

 

ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

 

Основними завданнями Програми є:

1) Модернізація та реконструкція систем теплопостачання;

заміна і модернізація газових котлів та обладнання в котельнях;

ремонт та заміна трубопроводів теплових мереж на попередньо ізольовані трубопроводи.

2) Впровадження альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива;

створення теплонасосних станцій для використання скидної теплової енергії міських каналізаційних стоків для потреб гарячого водопостачання та скидного теплового потенціалу промислових підприємств;

дообладнання та реконструкція котелень, які працюють на газі з метою переведення їх на місцеві види твердого палива (вугілля, пелети, дрова);

використання нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії, в т. ч. «позапікової» електроенергії, сонячної, біомаси.

3) Оптимізація систем теплопостачання шляхом децентралізації;

встановлення блочно-модульних котелень для окремих мікрорайонів;

приведення у відповідність наявних теплових потужностей до приєднаних навантажень, розукрупнення котелень і зменшення протяжності теплових мереж, переключення споживачів теплової енергії на інші джерела – автономні блочно-модульні котельні та індивідуальні джерела енергії, виключення паралельних і зустрічних дільниць, закриття центральних теплових пунктів і перехід на індивідуальні теплові пункти.

 

ШЛЯХИ ТА СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ

 

Шляхи розв’язання проблем передбачають наступне:

– залучення до виконання Програми в якості партнерів виробників та постачальників обладнання та матеріалів, банківські установи;

– передбачення в міському бюджеті коштів на надання допомоги малозабезпеченому населенню міста на встановлення індивідуального опалення.

 

МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

Програма впровадження індивідуального опалення може реалізуватись наступними етапами:

по-перше, необхідно провести аудит роботи котелень: проаналізований стан матеріального забезпечення та зносу обладнання, способи подачі тепла в будинки, витрати ресурсів, заборгованість, тощо;

по-друге, пропонується першочергове відключення від централізованої системи опалення багатоквартирних будинків, більшість із квартир яких перейшло на індивідуальне опалення, а також будинків, обігрів яких є нерентабельним, а саме:

  • буд. по вул. Чернишевського, 2 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Пастернака, 70 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Пастернака, 74 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Пастернака, 76 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Пастернака, 78 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Молодіжна, 4– відключення будинку;
  • буд. по вул. Молодіжна, 6 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Молодіжна, 8 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Є. Коновальця (Ворошилова), 23 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Є. Коновальця (Ворошилова), 26 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Білогородська, 41 – відключення будинку;
  • буд. по вул. Білогородська, 43– відключення будинку;
  • буд. по вул. Білогородська, 144– відключення будинку;

По-третє, провести заміну газопроводів у тих будинках, де теплотраса знаходиться в аварійному стані та потребує заміни:

  • буд. по вул. Білогородська, 21 – гідравлічний розрахунок, заміна газопроводів;
  • буд. по вул. Білогородська, 23 – гідравлічний розрахунок, заміна газопроводів;
  • буд. по вул. Білогородська, 25 – гідравлічний розрахунок, заміна газопроводів;
  • буд. по вул. Білогородська, 27 – гідравлічний розрахунок, заміна газопроводів;
  • буд. по вул. Лінійна, 28 – гідравлічний розрахунок, заміна газопроводів;
  • буд. по вул. Лінійна, 30 – гідравлічний розрахунок, заміна газопроводів.

Надалі ознайомлювати мешканців цільових багатоповерхових будинків з програмою та пропозиціями щодо модернізації систем теплопостачання.

Відповідно до програми «Турбота», надавати допомогу малозабезпеченим та пільговим категоріям громадян щодо підключення до індивідуального (автономного) опалення, а також допомогу громадянам, що скористалися державною програмою «Ощадний дім» або іншими аналогічними державними програмами. Розробити положення про порядок надання фінансової підтримки для встановлення приладів індивідуального опалення у багатоповерхових будинках.

Провести відповідну роботу відносно залучення інвестиційних коштів та коштів за рахунок державних субвенцій на будівництво блочно-модульних котелень для окремих мікрорайонів міста та організацію їх роботи.

 

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

 

Реалізація програми передбачається за рахунок:

  • Коштів місцевого бюджету, бюджету розвитку – на виконання заходів щодо переведення житла на індивідуальне опалення пільгової категорії громадян;
  • власні кошти населення;
  • залучення до теплового господарства інвесторів для здійснення заходів з влаштування нових економічних котелень з низьким споживанням енергоносіїв та високим ККД;
  • кредити кредитно-фінансових установ, кредитних спілок;
  • інші кошти відповідно до чинного законодавства України.

Для виконання поставлених завдань необхідно розробити механізми залучення до міського теплового господарства інвестиційних надходжень та додаткових асигнувань з державного бюджету.

 

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОГРАМИ

 

Впровадження Програми дозволить досягнути наступних результатів:

  • впровадження ресурсозберігаючих та енергоефективних технологій;
  • зменшення споживання енергоносіїв, насамперед природного газу;
  • завершення переведення будівель установ та організацій бюджетної сфери на автономне опалення;
  • завершення впровадження автономних та індивідуальних приладів опалення в будівлях, що розташовані на територіях міста, де економічно недоцільно забезпечення централізованого опалення.

Реалізація заходів Програми стосовно переведення житлових будинків на автономне та/або індивідуальне (поквартирне) опалення у м. Боярка дозволить забезпечити:

  • підвищення надійності теплопостачання населеного пункту;
  • досягнення максимального теплового комфорту;
  • закриття нерентабельних котелень;
  • зменшення втрат тепла в мережах теплопостачання;
  • економію споживання енергоресурсів;
  • економію фінансових ресурсів на ремонт і реконструкцію теплових мереж;
  • зниження в 1,5 – 2 рази вартості оплати за опалення житла.

 

SWOT – АНАЛІЗ ПРОГРАМИ

 

До позитивних моментів з впровадження автономного індивідуального опалення слід віднести:

  • відсутність боргів за спожитий газ у комунальних підприємствах міста;
  • зменшення обсягів споживання газу;
  • зменшення боргів квартиронаймачів за комунальні послуги (вода і стоки, послуги ЖЕКу – дозвіл на підключення можна надавати тільки тим, хто погасив свої комунальні борги);
  • зменшення витрат з бюджету на ремонт котелень і тепломереж;
  • зменшення витрат з бюджету на відшкодування різниці в тарифах;
  • зменшення витрат з бюджету на ремонт доріг, які періодично руйнувалися внаслідок ремонту аварійних теплотрас;
  • своєчасність і якість послуг теплопостачання в квартирах багатоповерхових будинків.

До проблемних моментів, які з’являться як наслідок реалізації Програми, можна віднести наступні:

  • збільшення навантаження на КП «БГВУЖКГ» щодо утеплення підвалів і сходинкових кліток;
  • необхідність заміни газових труб на труби більшого діаметру, закільцювати газопроводи в окремих мікрорайонах з метою забезпечення стабільного тиску газу;
  • необхідність створення сервісної служби для обслуговування і ремонту газових приладів індивідуального опалення.

 

Заступник міського голови                                                         В. В. Мазурець

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту