ПРОЕКТ № 01-03/130 Про затвердження Програми «Бюджет участі в місті Боярка» в новій редакції

06.09.2018 45

Проект

01-03/130

06.09.2018 р.

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

VІІ СКЛИКАННЯ

Чергова 49 сесія

 

РІШЕННЯ __/_____

 

від 13 вересня 2018  року                                                         м. Боярка

 

Про затвердження Програми «Бюджет участі в місті Боярка» в новій редакції

Для сприяння реалізації Програми «Бюджет участі в місті Боярка», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», –

БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму «Бюджет участі в місті Боярка» в новій редакції.

2. Рішення №39/1235 від 21 грудня 2017 року Про затвердження Програми «Бюджет участі в місті Боярка   вважати таким, що втратило чинність.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                    О. О. ЗАРУБІН

 

Додаток 1

до рішення Боярської міської ради VII

скликання від __ ______ 2018року № __/___

 

 

ПРОГРАМА «БЮДЖЕТ УЧАСТІ В МІСТІ БОЯРКА»

Боярка – 2018

 

Програма «Бюджет участі в м. Боярка» розроблено з урахуванням норм Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також із використанням кращого європейського досвіду у галузі партиципаторного бюджетування.

Саме Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» надає територіальним громадам право брати участь у процесі розробки проектів рішень щодо питань місцевого значення, зокрема, Закон запроваджує такий механізм як місцеві ініціативи.

 

1. ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

1.1. Партиципаторне бюджетування у м. Боярка (надалі – Бюджет участі) – частина бюджету міста Боярка, з якої здійснюються видатки, визначені безпосередньо членами територіальної громади міста, відповідно до цієї Програми та за процедурою і напрямками, визначеними відповідним Положенням на засадах місцевої ініціативи.

1.2. Проектна пропозиція – це комплект документів поданих автором, які містять комплекс заходів із належним обґрунтуванням для досягнення певної мети та має підтримку не менше 20 фізичних осіб (окрім самого автора), що не суперечить чинному законодавству, реалізація якої належить до компетенції Боярської міської ради, не перевищує термін одного бюджетного року, обсяг виділеного фінансування та оформлена згідно з вимогами визначеними відповідним Положенням.

1.3. Положення – документ, що регламентує процедуру організації проведення конкурсу з визначення проектних пропозицій та їхній тематичний напрям, містить відповідні форми їх подання. Затверджується щорічно Боярською міською радою. У випадку виявлення розбіжностей між вимогами Програми та Положення, перевагу мають вимоги Програми. Вищезазначене Положення зазначено в Додатку 1 до Програми.

1.4. Конкурс – процес визначення найкращих проектних пропозицій згідно з вимогами цієї Програми та Положення.

1.5. Експертна рада – утворений розпорядженням міського голови тимчасово діючий робочий орган, що організовує та координує впровадження та реалізацію бюджету участі в місті Боярка на термін його проведення та реалізації.

1.6. Уповноважений робочий орган – відділ інформаційно-аналітичного забезпечення комунального підприємства «Боярський інформаційний центр», який забезпечує функціонування платформи «Бюджет участі в місті Боярка»; здійснює модерацію проектних пропозицій та голосів; здійснює реєстрацію проектних пропозицій, поданих в паперовому вигляді; здійснює внесення голосів на платформу «Бюджет участі в місті Боярка» з паперових бланків; забезпечує публікацію інформації про бюджет участі на офіційному веб-порталі Боярської міської ради та платформі «Бюджет участі в місті Боярка»; готує інформацію на засідання Експертної ради та займається організацією роботи Експертної ради.

1.7. Автор – громадянин України віком від 16 років, кий у визначеному Положенням порядку, підготував та подав проектну пропозицію для реалізації за рахунок коштів Бюджету участі, а також група фізичних осіб, громадська організація, ініціативна група, інститут громадянського суспільства.

1.8. Голосування – процес визначення переможців серед поданих проектних пропозицій членами територіальної громади міста Боярка шляхом голосування у паперовому чи електронному вигляді на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

1.9. Платформа «Бюджет участі в місті Боярка» – веб-сайт gb.mistoboyarka.gov.ua на якому здійснюється подача та реєстрація проектних пропозицій та голосування.

1.10. Головні розпорядники бюджетних коштів – бюджетні установи,структурні підрозділи виконавчого комітету Боярської міської ради в особі їх керівників, які отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень для виконання проектних пропозицій, що визнані переможцями, є замовниками і виконавцями робіт по їх реалізації.

 

2. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

2.1. Фінансування проектних пропозицій бюджету участі здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Експертна рада на основі результатів голосування, що закріплені в протоколі засідання Експертної ради, вносить пропозицію Боярській міській раді для виділення коштів на реалізацію проектів-переможців.

2.2. Загальний обсяг бюджету участі на наступний бюджетний рік складає не менше 1 відсотка від затвердженого обсягу загального фонду міського бюджету на поточний бюджетний період та оголошується щороку під час голосування за міській бюджет міста Боярка.

2.3. За рахунок коштів бюджету участі у місті Боярка можуть бути профінансовані проектні пропозиції, підтримані шляхом голосування членами територіальної громади міста Боярка.

2.4. Участь у голосуванні матимуть право брати участь члени територіальної громади м. Боярка, які виявили бажання приймати участь у голосуванні шляхом попередньої реєстрації.

2.5. Термін реалізації проектних пропозицій не повинен перевищувати одного бюджетного року.

2.6. У випадку, коли реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, остання повинна належати до власності територіальної громади міста Боярка.

2.7. У разі невідповідності вимогам цієї Програми, проектні пропозиції мають бути відкориговані. Корективи та необхідні зміни до проектних пропозицій повинні бути внесені автором протягом 7 календарних днів від дати отримання відповідної інформації (електронною поштою та телефоном). У іншому випадку проектна пропозиція буде відхилена.

 

3. ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ

3.1. До складу Експертної Ради входить не більше 13 осіб, що обираються з числа представників територіальної громади міста Боярка та представників органів місцевого самоврядування з числа профільних фахівців виконавчого комітету Боярської міської ради та комунальних підприємств м. Боярка відповідно до затвердженого у Програмі напрямку проектних пропозицій. Членами Експертної Ради не можуть бути представники політичних партій, фракцій та автори проектних пропозицій.

3.2. Персональний склад Експертної ради затверджується розпорядженням міського голови за пропозиціями від представників інститутів громадянського суспільства міста Боярка (в частині представників територіальної громади міста Боярка).

3.3. Експертна рада обирає зі свого складу голову та секретаря під час засідання. Рішення (висновки, рекомендації) та протоколи Експертної ради після їх підписання головою та секретарем одразу оприлюднюються на офіційному веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка»..

3.4. Функції Експертної Ради:

  • приймати рішення про відповідність проектної пропозиції вимогам цієї Програми та Положення;
  • проводити попередній розгляд проектних пропозицій, при необхідності надавати авторам рекомендації щодо їх доопрацювання;
  • подавати висновки та рекомендації щодо проектних пропозицій, поданих для фінансування за рахунок коштів бюджету участі;
  • приймати рішення щодо включення проектних пропозицій в перелік для голосування;
  • визначати формат публічного представлення та попереднього обговорення проектних пропозицій;
  • рекомендувати абсолютний обсяг фінансування бюджету участі на наступний рік у відповідності до пункту 2.2 цієї Програми;
  • отримувати інформацію про хід реалізації проектних пропозицій, що фінансуються за рахунок коштів бюджету участі;
  • визначати порядок особистого голосування та розміщення пунктів для голосування для членів територіальної громади;
  • готувати пропозицію на сесію Боярської міської ради для виділення коштів на реалізацію проектів-переможців;
  • визначати уповноважених представників для доповідей і співдоповідей з питань бюджету участі на засіданнях виконавчого комітету, постійних депутатських комісій та пленарних засіданнях міської ради;
  • контролювати хід реалізації проектних пропозицій, що фінансуються за рахунок бюджету участі, у тому числі заслуховувати звіти керівників структурних підрозділів, посадових осіб комунальних підприємств, установ та організацій з питань реалізації проектних пропозицій;
  • виходити з пропозиціями до Боярської міської ради щодо організаційних моментів, пов’язаних з процедурою особистого голосування для членів територіальної громади;
  • проводити свої засідання гласно та відкрито, публікувати протоколи засідань, завчасно повідомляти через офіційний веб-сайт Боярської міської ради про час та місце проведення засідання.

3.5. Експертна рада працює у формі засідань, всі рішення на засіданні ухвалюються простою більшістю голосів з числа присутніх. Засідання вважається легітимним, якщо на ньому присутні понад 50% загального складу Експертної ради. У разі рівного розподілу голосів, рішення головуючого Експертної ради має вирішальне значення.

3.6. Склад експертної затверджується щорічно розпорядженням міського голови.

3.7. Припинення членства в Експертній раді здійснюється за власним бажанням або колегіальним рішенням з рекомендацією нового члена.

3.8. Експертна рада діє на підставі Програми про бюджет участі.

 

4. ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС В РАМКАХ БЮДЖЕТУ УЧАСТІ

4.1. Оголошення про проведення конкурсу з визначення проектів, розроблених авторами, для виконання яких надається фінансова підтримка (далі — конкурс), оприлюднюються за 60 днів до закінчення приймання документів на офіційному веб-сайті Боярської міської ради та в інший прийнятний спосіб визначений у Положенні.

 

5. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

5.1.Вимоги до проектних пропозицій:

5.1.1. Назва проектної пропозиції повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення, і не повинна суперечити меті проектної пропозиції, що подається.

5.1.2. Проектна пропозиції повинна відповідати вимогам, визначеним у Положенні та Програмі.

5.1.3. Проектні пропозиції мають відповідати наступним критеріям:

  • одна заявка – один об’єкт;
  • об’єкт загального користування
  • вартість однієї проектної пропозиції після детальної перевірки та оцінки не має перевищувати розмір виділеного бюджету з урахуванням вартості проектно-кошторисної документації (ПКД);
  • актуальність для членів територіальної громади міста Боярка;
  • узгодженість мети та результату;
  • можливість реалізації протягом одного бюджетного року.

5.1.4. Реалізація проектної пропозиції знаходиться в межах компетенції виконавчих органів Боярської міської ради.

5.1.5. У випадку, коли реалізація проектної пропозиції передбачає використання земельної ділянки, остання повинна належати до власності територіальної громади міста Боярка і відповідати затвердженій містобудівній документації.

5.2. Проектні пропозиції, що подаються на конкурс, мають формуватися з наступного пакету документів:

  • бланк-заявка;
  • список з підписами щонайменше 20 фізичних осіб мешканців територіальної громади міста Боярка (окрім автора проектної пропозиції), які її підтримують;
  • кошторис проектної пропозиції;

За бажанням автора до заявки можуть бути додані фотографії, малюнки, схеми, додаткові пояснення тощо.5.3. Проектні пропозиції подаються в паперовому або електронному вигляді на адресу Боярської міської ради: м. Боярка, вул. Білогородська, 13, каб. № 14, e-mail: admin@mistoboyarka.gov.ua або безпосередньо в електронну систему на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

5.4. Інформація щодо конкурсу обов’язково розміщується на офіційному веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

5.5. Заповнені бланки-заявки проектних пропозицій, що надійшли на конкурс, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів бюджету участі міста Боярка,  вносяться на платформу «Бюджет участі в місті Боярка» робочим органом впродовж одного робочого дня.

5.6. Автор проектної пропозиції може зняти свою проектну пропозицію з розгляду не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

5.7. Об’єднання проектних пропозицій можливе лише за взаємною згодою авторів проектних пропозицій, що засвідчується заявами авторів.

5.8. Внесення змін щодо суті проектної пропозиції можливе лише за згодою авторів в результаті додаткових консультацій.

5.9. Автор проектної пропозиції або уповноважена ним особа представляє проектну пропозицію в ході публічного обговорення. Метою такого обговорення є детальний розгляд представлених проектних пропозицій. Внесення можливих змін до проектних пропозицій можливе не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

 

6. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПРОЕКТНИХ ПРПОПОЗИЦІЙ

6.1. Уповноважений робочий орган веде реєстр отриманих проектних пропозицій, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів бюджету участі міста Боярка.

6.2. Уповноважений робочий орган перевіряє повноту і правильність заповнення бланку-заявки проектної пропозиції, відповідність загальним критеріям визначеним у Програмі. За необхідності передає копії заповнених бланків-заявок проектних пропозицій до відповідних структурних підрозділів Боярської міської ради з метою здійснення більш детальної перевірки, оцінки, надання рекомендацій та зауважень до кожної з проектних пропозицій;

6.3. У рамках бюджету участі не можуть прийматися до розгляду проектні пропозиції, що:

6.3.1. розраховані тільки на розробку проектно-кошторисної документації;

6.3.2.  не є цілісними, а мають фрагментарний характер;

6.3.3. суперечать затвердженим програмам міста Боярка, або дублюють заходи, які передбачені цими програмами;

6.3.4. суперечать чинному законодавству України;

6.3.5. мають обмежений доступ для мешканців міста Боярка;

6.3.6. мають на меті вирішення інтересів виключно Авторів та/або групи фізичних осіб що підтримали Проектну пропозицію.

6.3.7. передбачають реалізацію проектних пропозицій приватного комерційного характеру.

6.4. Уповноважений робочий орган оприлюднює подані проектні пропозиції на офіційному веб-сайті Боярської міської ради та платформі «Бюджет участі в місті Боярка» й передає в електронному або паперовому вигляді до Експертної ради.

6.5. За результатами розгляду проектних пропозицій Експертна рада формує перелік тих, що відповідають вимогам Положення та будуть представлені для голосування. Уповноважений робочий орган Боярської міської ради оприлюднює перелік на офіційному веб-сайті Боярської міської ради,  в місцях, що будуть визначені для голосування та формує список на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

6.6. Пропозиції, що містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни тощо, оприлюдненню не підлягають.

 

7. ОРГАНІЗАЦІЯ ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТНІ ПРОПОЗИЦІЇ ТА ПОРЯДОК ПІДРАХУНКУ РЕЗУЛЬТАТІВ

7.1. Відбір проектних пропозицій, що отримали позитивну оцінку Експертної ради та були допущені на голосування, здійснюються за допомогою платформи «Бюджет участі в місті Боярка», після авторизації, або особисто бюлетенями в офіційних пунктах для голосування з урахуванням п. 2.4.

7.2. Експертна рада визначає форму бюлетеня та процедуру підрахунку голосів. Уповноважений робочий орган оприлюднює вищезазначену інформацію не пізніше ніж за 14 календарних днів до дня початку голосування на офіційному веб-сайті Боярської міської ради, на платформі «Бюджет участі в місті Боярка» та в інший прийнятний спосіб.

7.3. Бланки для голосування можна буде отримати в офіційних пунктах для голосування в період їх роботи. Також у цих пунктах можна буде ознайомитися з переліком проектних пропозицій, що беруть участь у голосуванні.

7.4. Голосування відбувається шляхом:

7.4.1. Он-лайн голосування на платформі «Бюджету участі в місті Боярка.

7.4.2. Особистого голосування в офіційних пунктах для голосування.

7.5. Голосування за проектні пропозиції триває протягом періоду, визначеного Положенням.

7.6. Голосування відбувається за рейтинговою системою (преференційне голосування).

 

8. ВСТАНОВЛЕННЯ ПІДСУМКІВ ГОЛОСУВАННЯ)

8.1. Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів, за рейтинговою системою, відданих за проектну пропозицію та оприлюднення результатів на офіційному сайті Боярської міської ради.

8.2. Підрахунок голосів:

  • голоси, віддані під час он-лайн голосування на платформі «Бюджет участі в місті Боярка», підраховуються автоматично;
  • голоси, віддані особисто шляхом заповнення бюлетеня в офіційному пункті голосування, вносяться на платформу «Бюджет участі в місті Боярка» уповноваженим робочим органом не пізніше трьох робочих днів.
  • Остаточний підрахунок здійснюють члени Експертної ради й особи відповідальні за проведення особистого голосування під час засідання, про дату і місце якого, буде повідомлено через офіційний веб-сайт Боярської міської ради та в інший прийнятний спосіб;
  • Формування рейтингового списку відбувається шляхом розташування проектів у порядку кількості відданих за них голосів за зменшенням. Відповідна інформація та сформований рейтинговий список проектних пропозицій буде представлено в офіційних пунктах голосування,  на офіційному веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

8.3. Результати голосування засвідчуються та затверджуються протоколом Експертної ради.

8.4. У разі, якщо однакову кількість голосів наберуть дві або більше проектних пропозицій та загальний бюджет цій проектних пропозицій перевищує визначений бюджет участі міста Боярка, то обирається та пропозиція(-ії), реалізація якої (-их) спрямована (-и) на більшу кількість членів територіальної громади міста Боярка за рішенням Експертної Ради.

8.5. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, що набрали найбільшу кількість голосів (відповідно до рейтингу), до вичерпання обсягу коштів бюджету участі міста Боярка, виділених на їх реалізацію на наступний рік.

8.6. У разі обмеження фінансових ресурсів бюджету участі на реалізацію проектної пропозиції з рейтингового списку береться до уваги перша з них, за умови, що її вартість не призведе до перевищення сум, виділених для реалізації.

 

9. РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ ТА ОПРИЛЮДНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ

9.1. Проектні пропозиції, що перемогли шляхом голосування, починають впроваджуватися з дня, наступного після засвідчення та затвердження протоколу результатів голосування Експертною радою.

9.2. Відповідальними виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів міського бюджету – виконавчий комітет Боярської міської  ради, а виконавцями – розпорядники або одержувачі коштів міського бюджету.

9.3. Головний розпорядник (розпорядник нижчого рівня або одержувач) коштів бюджету міста Боярка після розробки проектної документації (технічного завдання) направляє його автору проекту (або уповноваженій ним особі) на погодження. Автор проекту має погодити (шляхом візування документу або в інший прийнятний спосіб) протягом 14 днів. У разі відсутності такого погодження у визначений термін, проектна документація (технічне завдання) вважається погодженою;

9.4. Уповноважений робочий орган оприлюднює інформацію головних розпорядників бюджетних коштів про реалізацію проектних пропозицій та використання коштів пов’язаних з фінансуванням з бюджету участі, зокрема на офіційному веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

9.5. Автор проекту зобов’язаний знайомитися з ходом реалізації проекту, здійснювати громадський контроль за ходом робіт та досягненням очікуваних результатів.

9.6. Головний розпорядник бюджетних коштів надає Експертній раді, Автору та Боярській міській раді звіти про реалізацію проектів щоквартально.

9.10 Реалізовані об’єкти, придбанні обладнання та устаткування в рамках Бюджету участі є власністю територіальної громади міста м. Боярка і можуть передаватись громадським організаціям, ОСББ на праві оперативного управління, користування на користь громади міста.

 

10. ІНФОРМАЦІЙНА КОМПАНІЯ

10.1. Інформаційна кампанія проводиться на усіх етапах реалізації бюджету участі виконавчим органом Боярської міської ради за рахунок коштів бюджету міста Боярка.

10.2. Інформаційна кампанія передбачає:

10.2.1. ознайомлення з основними процедурами та принципами бюджету участі, а також заохочення мешканців до підготовки та подання проектів;

10.2.2. інформування про етапи бюджету участі, основні події у рамках бюджету участі та їх терміни;

10.2.3. інформування щодо визначених пунктів супроводу бюджету участі, місця їх розташування та графіку роботи;

10.2.4. представлення проектів-переможців, прийнятих для голосування, та заохочення мешканців до участі у голосуванні;

10.2.5. поширення інформації стосовно ходу та результатів реалізації проектів;

10.2.6. співпраця з неурядовими організаціями з питань популяризації бюджету участі та участі у інформаційній кампанії;

10.2.7. проведення соціологічних досліджень з питань бюджету участі;

10.2.8. інші інформаційні заходи (за потребою).

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

О.О.ЗАРУБІН

 

 

Додаток 1

до Програми «Бюджет участі у місті Боярка»

ПОЛОЖЕННЯ
про процедуру організації проведення конкурсу з визначення проектних пропозицій та їх тематичний напрям

 

I. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

  • Положення про процедуру організації  проведення конкурсу з визначення проектних пропозицій та їх тематичний напрям розроблено з метою реалізації Програми «Бюджет участі у місті Боярка»;
  • Положення регламентує процедуру організації  проведення конкурсу з визначення проектних пропозицій та їх тематичний напрям, містить відповідні форми їх подання. Затверджується щорічно Боярською міською радою. У випадку виявлення розбіжностей між вимогами Програми та цього Положення, перевагу мають вимоги Програми.

 

IIВИЗНАЧЕННЯ ТЕМАТИЧНИХ НАПРЯМКІВ ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

  • За рахунок коштів громадського (партиципаторного) бюджету міста Боярка (далі – бюджет участі) можуть реалізовуватись проекти загальноміського та локального (місцевого) характеру;
  • Подані для фінансування за рахунок коштів бюджету участі міста Боярка проекти, повинні бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста Боярка, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста Боярка (не пов’язані з поточною роботою у відповідних галузях та сферах діяльності та поточним утриманням бюджетних установ) та відповідати наступним напрямкам:
  • Безпека та громадський порядок;
  • Дорожньо-транспортна інфраструктура;
  • Енергозбереження;
  • Комунальне господарство;
  • Культура та туризм;
  • Навколишнє середовище;
  • Громадянське суспільство;
  • Освіта;
  • Охорона здоров’я;
  • Соціальний захист;
  • Спорт;
  • Телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології;
  • Інше.

 

IІI. ПРАВИЛА ПОДАННЯ ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

  • Проектні пропозиції, що подаються на конкурс, повинні відповідати п. 5.1. з урахуванням п. 6.3 та 6.6. Програми «Бюджет участі у місті Боярка».
  • Проектні пропозиції, що подаються на конкурс, мають формуватися з наступного пакету документів:
  • бланк-заявка Автора проектної пропозиції за формою у додатку 1 до цього Положення;
  • бланку-опису проектної пропозиції за формою у додатку 2 до цього Положення
  • кошторису проектної пропозиції за формою у додатку 3 до цього Положення;
  • бланк з підписами щонайменше 20 фізичних осіб мешканців територіальної громади міста Боярка (окрім автора проектної пропозиції) які її підтримують за формою у додатку 4 до цього Положення;
  • за бажанням автора до заявки можуть бути додані фотографії, малюнки, схеми, додаткові пояснення тощо.
  • Бланки зазначених у п.2 розділу ІІІ документів та зразок заповнення розміщуються на офіційному веб-сайті Боярської міської ради  та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».
  • Термін подачі проектів: протягом 30 днів: з 1 по 30 вересня (включно) 2018 року;
  • Проект подається особисто автором (одним з авторів) проекту:
  • безпосередньо в електрону систему на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».
  • електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів з поміткою «Громадський (партиципаторний) бюджет м. Боярка» на електронну адресу admin@mistoboyarka.gov.ua;
  • у паперовому вигляді за адресою: м. Боярка, вул. Білогородська, 13, каб. №14, з поміткою «Громадський (партиципаторний) бюджет м. Боярка»

 

IVПРАВИЛА ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТНІ ПРОПОЗИЦІЇ

  • Голосування не є анонімним.
  • Голосування по проектам триватиме 30 днів з 1 по 30 листопада (включно) 2018 року;
  • Участь у голосуванні може взяти громадянин України, житель міста Боярка віком від 16 років, який зареєстрований або проживає, навчається, служить на території міста Боярка (що підтверджується офіційними документами, які підтверджують факт реєстрації, проживання (акт депутата округу), навчання або служби в місті Боярка) та виявив бажання приймати участь у голосуванні шляхом попередньої реєстрації;
  • Процес голосування відбувається або шляхом особистого голосування паперовим бланком у одному з офіційних пунктів для голосування (перелік наведений у Додатку 5 цього Положення), або на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».
  • У випадку особистого голосування, приходити на пункти для голосування потрібно обов’язково з паспортом (або документом, що засвідчує Ваше перебування, навчання, службу на території міста Боярка). Ці дані разом з прізвищем, ім’ям та по-батькові, місцем проживання (реєстрації), датою народження будуть (за погодженням щодо використання персональних даних) внесенні до бланку для голосування, який без них вважатиметься не дійсним;

5.1. Всі голоси, з бланків для голосування вносяться на платформу «Бюджет участі в місті Боярка» уповноваженим робочим органом.

  • У випадку голосування на платформі «Бюджет участі в місті Боярка»., потрібно здійснити попередню реєстрацію для перевірки та підтвердження дотримання вимог п. 3 розділу IV цього Положення. Попередня реєстрація є обов’язковою та здійснюється з дотриманням наступних вимог:
  • авторизуватися через офіційний веб-сайт Боярської міської ради за допомогою “Bank-ID”,  за допомогою електронного цифрового підпису або безпосередньо на платформі (шляхом відправлення до електронної системи сканованого документу що засвідчує особу – паспорту або посвідки для проживання);
  • вказати прізвище, ім’я, по батькові;
  • вказати адресу реєстрації, проживання, служби або навчання, а також адресу електронної пошти та контактний номер телефону;
  • надати згоду на роботу згідно з правилами веб-сайту, зокрема, обробку своїх персональних даних;
  • заповнити інші необхідні розділи, які є обов’язковими.
  • Кожен житель міста, зазначений у пункті 3 розділу IV цього Положення, може особисто проголосувати за будь-яку кількість наявних проектних пропозицій:
  • Підсумки голосування встановлюються шляхом підрахунку кількості голосів, відданих за той чи інший проект. Підрахунок голосів та встановлення підсумку голосування здійснюється автоматично на платформі «Бюджет участі в місті Боярка». Підсумки голосування, разом з бланками та реєстром паперового голосування, передаються уповноваженим робочим органом на розгляд Експертної ради.
  • Результати електронного та паперового голосування по кожному окремому проекту підсумовуються;
  • Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, пріоритетність визначається датою реєстрації відповідного проекту;
  • Кількість проектів – переможців обмежується визначеним обсягом  коштів бюджету участі м. Боярка на відповідний рік;
  • У разі нестачі коштів на реалізацію чергового проекту з переліку проектів-переможців, складеного у відповідності до пункту 10 цього розділу Положення, до уваги береться наступний з проектів-переможців, орієнтовна вартість реалізації якого не призведе до перевищення суми коштів бюджету участі м. Боярка на відповідний рік;
  • Підсумки голосування затверджуються Експертною радою не пізніше 21 грудня 2018 року та  фіксуються в протоколі її засідання, який засвідчується підписами голови та секретаря Експертної ради;
  • Всі спірні питання, які виникають протягом голосування, вирішуються Експертною радою колегіально шляхом відкритого голосування. За наявності рівної кількості голосів «за» і «проти» голос голови Експертною ради є вирішальним;
  • Інформація про проекти-переможці публікується на веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

 

V.РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТІВ – ПЕРЕМОЖЦІВ

  • Проекти, які перемогли за підсумками голосування в поточному році, фінансуються в рамках бюджету участі м. Боярка затвердженого в рамках рішення про міський бюджет на відповідний бюджетний рік;
  • Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів міського бюджету – виконавчі органи Боярської міської ради, які повинні здійснювати контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі;
  • Автор проектної пропозиції або уповноважена ним особа має право знайомитися з ходом реалізації проекту та зобов’язаний приймати участь у ньому безпосередньо;
  • Інформація про хід реалізації проектів-переможців розміщується на веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка»;
  • Звіти розміщаються на веб-сайті Боярської міської ради та на платформі «Бюджет участі в місті Боярка».

 

VI. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

  • Зміни до Положення здійснюються шляхом внесення змін до даного Положення щорічно Боярською міською ради разом із затвердженням загального фонду міського бюджету на поточний бюджетний період.
  • Персональний та кількісний склад Експертної ради затверджується розпорядженням міського голови за поданням учасників за особистою згодою.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                            О. О. ЗАРУБІН

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту